مصالح نازک کاری در طراحی داخلی ـ تکنیک های نقاشی ساختمانی (بخش اول)

1069 روز پیش
78,072 نمایش
مصالح نازک کاری در طراحی داخلی ـ تکنیک های نقاشی ساختمانی (بخش اول)

مصالح نازک کاری در طراحی داخلی ـ تکنیک های نقاشی ساختمانی (بخش اول)

مصالح نازک کاری که در طراحی داخلی از آن استفاده می شود طراحی پایانی پروژه را شکل می دهد. انتخاب مناسب مصالح نازک کاری تفاوت بین یک پروژه عادی و پروژه ای با دید منحصر به فرد را مشخص می کند. از نمونه های نازک کاری و مصالح نازک کاری می توان به مواردی چون نقاشی و تکنیک های نقاشی ساختمانی، پوشش کف، پارچه و الیاف اشاره کرد.

در این مطلب و مطالب بعدی به برخی از نمونه های نازک کاری و مصالح نازک کاری مربوط به طراحی داخلی می پردازیم و در این مطلب به طور اختصاصی نقاشی ساختمانی و تکنیک های نقاشی ساختمانی را بررسی می کنیم.

نقاشی و رنگ دیوارها به روش کلاسیک و ساده

تکنیک های نقاشی ساختمانی در طراحی داخلی :

نقاشی ساختمانی با سبک ها و تکنیک های متعدد می تواند کل محیط یک فضا را تغییر دهد. در تکنیک های نقاشی ساختمانی سعی می شود که فضایی متمایز و زیبا با تصویری خوب خلق شود. هر خانه دارای دیوارهایی می باشد که نقص هایی مانند حفره یا ترک دارد و تکنیک های نقاشی ساختمانی می توانند کمک کنند تا حدودی این نقص ها پوشیده شوند. شرایط و ماهیت دیوار تعیین می کند که چگونه و با چه روش و تکنیکی این نواقص پنهان شوند.

رنگ تخته سیاه :

رنگ تخته سیاه نوعی رنگ است که وقتی خشک می شود دیوار شما را به یک تخته سیاه تبدیل می کند. داشتن چنین دیواری به بالا بردن خلاقیت افراد کمک می کند. یکی از مزایای رنگ آمیزی دیوار با این رنگ ها این است که این امکان فراهم می شود که افکار، کارهای روزانه، برنامه  و … خود را بدون اینکه به دیوار یا رنگ آن صدمه ای وارد شود، روی آن با گچ یادداشت کنید. این رنگ ها برای اتاق کودکان نیز مناسب می باشد و این امکان را به بچه ها میدهد که بدون هیچ محدودیتی روی دیوار اتاقشان نقاشی کنند.

این نوع رنگ ها دارای تنوع رنگی نیز می باشند و شما می توانید با توجه به رنگ بندی فضای خود دیواری برای یادداشت ها و بیان افکارتان داشته باشید.

استفاده از رنگ تخته سیاه در آشپزخانه

استفاده از رنگ تخته سیاه هم جنبه زیبایی و هم جنبه ی کاربردی و عملکردی دارد.

رنگ تخته سیاه در رنگ های مختلف موجود می باشد.

Colour Washing :

Colour Washing یک تکنیک محبوب در نقاشی ساختمانی می باشد . Colour Washing تکنیکی است که کاربرد آن بسیار راحت می باشد. با هر نوع رنگی و به کمک یک پارچه نرم یا اسفنج می توان این تکنیک را به راحتی اجرا کرد. برای اجرای این تکنیک کافی است که پارچه یا اسفنج آغشته به رنگ را به حالت دورانی روی دیوار مورد نظر بکشیم.

تکنیک Colour Washing بر دیوار پذیرایی

 

Dry-Brushing یا خشک رنگ کردن :

Dry-Brushing یک تکنیک نقاشی است که در آن از یک قلمو رنگ که نسبتا خشک است و فقط قسمت ابتدایی آن مقداری رنگ دارد، استفاده می شود. در این تکنیک قلم موی بافت هایی شکسته و عمیق روی دیوار ایجاد می کند. این تکنیک نوعی نقاشی تزئینی محسوب می شود و در نقاشی های مینیاتوری نیز از این تکنیک استفاده می شود.

اجرای تکنیک Dry-Brushing روی درب کمد

ترک ایجاد کردن :

Crackle Effect تکنیکی است که در آن سعی می شود سطح مورد نظر ظاهری قدیمی و عتیقه پیدا کند. این تکنیک را می توان برای دیوار، چوب مبلمان و یا کمد ها و درب ها به کار برد. این تکنیک هنگامی که برای دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد معمولا با تکنیک های دیگر مانند تکنیک Colour Washing اجرا می شود که ظاهر فرسوده تری به دیوار ها بدهد.

روش اجرای این تکنیک به این صورت می باشد که برای رنگ پایه رنگی است که میخواهیم ترک ها به اون رنگ باشد و سپس روی رنگ پایه دو لایه دیگر رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

 غلتاندن :

ragrolling یکی از تکنیک های نقاشی ساختمانی تزئینی است. این تکنیک به این شکل اجرا می شود که با کمک یک پارچه یا چیزهایی مشابه که به رنگ آغشته است، روی دیواری که داری یک رنگ پایه است طرح هایی با الگوهای تصادفی ایجاد می کنیم. کارهای حاصل از این تکنیک ظاهر شیک و زیبایی دارد.

ایجاد طرح با الگوی تصادفی با غلتاندن پارچه روی سطح مورد نظر

اسفنج :

اسفنج ظاهری بافت دار به دیوار ها می دهد. تکنیک رنگ با اسفنج را می توان به کمک یک اسفنج معمولی، رول اسفنجی و یا اسفنج دریایی و رنگ اجرا کرد. اگر بین رنگ اولیه و پایه و رنگ ثانویه که با کمک اسفنج زده می شود کنتراست رنگی مناسبی وجود داشته باشد نتیجه کار بسیار زیبا و چشم نواز خواهد شد.

اجرای تکنیک با کمک اسفنج نرم

Striae :

تکنیک Striae یک طرح راه راه روی دیوار های ایجاد می کند که کمک می کند که سقف بلند تر و فضای ما بزرگ تر به نظر برسد. این تکنیک با هر نوع رنگی به راحتی قابل اجرا می باشد. برای اجرای این تکنیک شما به دو رنگ و یک برس یا قلم موی تمیز نیاز دارید. ابتدا رنگ پایه را روی دیوار مورد نظر زده شده و سپس بعد از خشک شدن رنگ ثانویه را با کمک قلم مو زده می شود. توجه داشته باشید که رنگ اولیه و ثانویه بهتر است که از پالت رنگی مشابه باشند و رنگ ثانویه تیره تر از رنگ اولیه باشد.

ایجاد طرح های شیاردار و راه راه با کمک قلم مو

تکنیک Striae برای همه ی فضاها با هر کاربری مناسب می باشد.

تکنیک Striae را می توان روی همه ی دیوار ها نیز اجرا کرد.

059405950585058605870588058905900592059305910596
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد