نکاتی برای کاهش هزینه و انرژی

1148 روز پیش
28,362 نمایش
نکاتی برای کاهش هزینه و انرژی

نکاتی برای کاهش هزینه و انرژی

مطمئناً، همه ما می خواهیم وظیفه خودمان را انجام داده و به سالم ماندن سیاره مان کمک کنیم. شاید در راستای این هدف یک درخت کاشته باشید و یا زباله های پلاستیکی را جمع آوری کرده باشید. اما با توجه به زندگی امروزه، می توان در زمان و انرژی برای داشتن دنیایی سبز صرفه جویی کرد. گاهی اوقات ما نیاز به یک انگیزه داریم. در ادامه ما چند نکته به شما پیشنهاد می کنیم که به شما در کاهش هزینه و انرژی کمک می کند.

استفاده از پرده های مناسب :

در فصل گرم تابستان کارهای زیادی هست که می تواند خانه را از گرمای زیاد حفظ کند. برای مثال تهویه مناسب و مطبوع به خنک نگه داشتن محیط داخلی خانه کمک می کند و عایق بودن پنجره ها از هدر نرفتن انرژی و هوای خنک داخل کمک می کند. اما نکته ای که وجود دارد این است که استفاده از پرده های مناسب برای پنجره ها نیز می تواند اتلاف انرژی را تا ۳۳ درصد کاهش دهد. این امر فقط مربوط به فصل تابستان نمی شود و در فصل سرما و زمستان نیز به کاهش مصرف انرژی کمک می کند.

لامپ های LED را انتخاب کنید :

آیا می دانید 90 درصد از انرژی لامپ های رشته ای به شکل گرما هدر داده می شود؟ یک لامپ LED با مصرف 75 درصد انرژی کمتر و همچنین 25 برابر طول عمر بیشتر بسیار به صرفه تر از لامپ های رشته ای می باشد. با توجه به این میزان مصرف انرژی و با توجه به تعداد لامپ های موجود در خانه می توانید به راحتی محاسبه کنید که با جایگزینی لامپ های LED به جای لامپ های رشته ای ، سالیانه چه مقدار زیادی در مصرف انرژی و همچنین در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. لامپ های LED هم با نورهایی با رنگ گرم و هم  با نورهایی با رنگ سرد موجود هستند.

دمای محیط را اندازه گیری کنید :

اندازه گیری دو چیز در خانه شما می تواند باعث کاهش هزینه های شما خواهد شد. با ترموستات خود شروع کنید در فصل تابستان درجه حرارت محیط خانه را بالاتر از ۲۵ درجه سلسیوس نگه دارید. نگه داشتن دما بالای ۲۵ درجه در فصل تابستان باعث کاهش ۱۰ درصدی انرژی می شود. در فصل زمستان، بر خلاف فصل تابستان عمل کنید، سعی کنید در زمستان دمای محیط را زیر ۲۰ درجه سانتیگراد نگه دارید. هنگامی که محیط خود را در فصل های گرما و یا سرما در این دماها نگه می دارید ابتدا ممکن است به دلیل عادت نداشتن احساس راحتی در فضا نداشته باشید ولی به مرور به این دماها عادت خواهید کرد. 

تنطیم دما تنها مربوط به تنظیم دمای محیط نمی شود، تنظیم آبگرمکن روی یک دمای مناسب نیز به کاهش مصرف انرژی کمک می کند برای مثال اکثر خانواده ها دمای آبگرمکن خود را روی ۶۰ درجه سلسیوس تنظیم می کنند در حالی که دمای مناسب برای آبگرمکن حدودا ۴۸ درجه سلسیوس می باشد.

استفاده از شیرآلات کم مصرف :

استفاده از شیرآلات کم مصرف در خانه تاثیر زیادی در کاهش مصرف آب دارد. برای مثال در هنگام استحمام مصرف آب را از پنج گالن در دقیقه به دو گالن در دقیقه کاهش می دهد. حال با کمی محاسبه به راحتی متوجه خواهید شد که به کمک این شیرآلات سالیانه چه مقدار در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

 

030403020303
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد