نماهای خاص و منحصر به فرد!

821 روز پیش
89,032 نمایش
نماهای خاص و منحصر به فرد!

نماهای خاص و منحصر به فرد!

نمای ساختمان اولین چیزی است که مردم در مواجه با ساختمان میبینند به همین دلیل نما، نماینده و بیانگر هویت و عملکرد ساختمان است. هرچقدر ساختمان ها نماهای خاص و منحصر به فردی داشته باشند تاثیر مثبت و بیشتری روی مخاطب خواهند گذاشت. در سال های اخیر نما به یکی از کانون های نوآوری در صنعت طراحی و ساخت و ساز تبدیل شده است. در ادامه ۵ نمای خاص را بررسی می کنیم.

۱. مرکز هنری پری و مارتین

یکی از نماهای خاص مربوط به نما مرکز هنری پری و مارتین می باشد. این ساختمان، توسط Diller Scofidio + Renfro طراحی شده و در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. ارائه فضاهای عملکردی، نمایشگاه ها، تاسیسات، آمفی تئاتر، فضای باز، سقف های بلند از ویژگی های این طرح است. نمای این ساختمان از یک پانل چند لایه کامپوزیت ساخته شده است.

نماهای خاص خطوط روی این نما به گونه ای است که حس پویایی بوجود می آورد. تلفیق متریال های فلز و شیشه در نما

۲. مرکز هنرهای نمایشی کافمن

بر طبق گفته معماران امکان طراحی یک مرکز بزرگ جدید هنری با دو نکته مهم قابل پیش بینی بود: انتخاب یک سایت فوق العاده ای که منطقه ی قدیمی را پوشش داده و منطقه ای جدید و سرگرم کننده ای ایجاد کند که دیدی ۱۸۰ درجه ای داشته باشد؛ همچنین ساخت دو سالن اختصاصی برای سمفونی و باله، اپرا و تئاتر. سقف و دیوار مرکز کافمن از فولاد ضد زنگ پوشش داده شده  که یک پوشش صاف با مقیاس بزرگ و انعکاس کم را فراهم می کند.

نماهای خاص نمای جالب و پویای مرکز هنرهای نمایشی کافمننماهای خاص استفاده از بتن و فلز در این نما

۳. PALÄON

پوسته فلزی این ساختمان، علفزار و جنگلهایی را که ساختمان را احاطه کرده و همچنین حرکات شناور ابرها در آسمان را در خود منعکس می کند. نقاط تیز در نمای ساختمان دید گسترده تری از تمامی مناظر اطراف را به نمایش گذاشته و این نمای آینه ای ارتباط قوی بین ساختمان و طبیعت اطراف بوجود می آورد. نمای آلومینیومی نور را می شکند و زیبایی یک سطح فلزی واقعی را حفظ می کند و این نکته را نیز در نظر بگیرید که دوام و سبکی وزن آلومینیوم از فلزات دیگر بیشتر است.

نماهای خاص استفاده خلاقانه از متریال شیشه در نما[/caption] نماهای خاص استفاده از خاصیت انعکاس شیشه در نما

۴.  بازسازی نما مرکز پزشکی

یک ساختمان بزرگ که در اطراف یک سایت منحصر به فرد شکل داده شده و از موادی انعطاف پذیر، زیبا و متنوع برای روکش نما استفاده کرده اند.

نماهای خاص طراحی پوسته ای با متریال انعطاف پذیرنماهای خاص خطوط افقی روی نما به کشیده تر دیده شدن ساختمان کمک می کند.نماهای خاص انتخاب متریال مناسب یکی از قدم های اولیه و اصلی می باشد.

۵. مرکز دادگستری سنت گیلز

نمای هر وجه این ساختمان منحصر به فرد است. نمای هر وجه با توجه به ارتفاع، جهت گیری، رنگ و تابش نور طبیعی متفاوت طراحی شده است. شیشه، فولاد و سرامیک از عناصر اولیه پوسته نمای این ساختمان می باشد. تنوع رنگی در نما به دلیل داشتن تنوع بصری زیاد، تاثیر مثبتی در ساختمان های اطراف می گذارد.نماهای خاص با توجه به جهت گیری های متنوعی که در نماهای این ساختمان وجود دارد، با توجه به این جهت گیری ها برای هر وجه نمای خاصی ایجاد شده است.

04303403503603703803904104200000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد