پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

نماهای خاص و منحصر به فرد!

نمای ساختمان اولین چیزی است که مردم در مواجه با ساختمان میبینند به همین دلیل نما نماینده و بیانگر هویت و کارکرد ساختمان است. و هرچقدر یک ساختمان ها نماهای خاص و منحصر به فردی داشته باشند تاثیر مثبت و بیشتری روی مخاطب خواهند گذاشت. در سال های اخیر نما به یکی از کانون های نوآوری در صنعت طراحی و ساخت و ساز تبدیل شده است.
322 روز پیش
88,096 نمایش
نماهای خاص و منحصر به فرد!

۵ نماهای خاص و منحصر به فرد!

نمای ساختمان اولین چیزی است که مردم در مواجه با ساختمان میبینند به همین دلیل نما نماینده و بیانگر هویت و کارکرد ساختمان است. و هرچقدر ساختمان ها نماهای خاص و منحصر به فردی داشته باشند تاثیر مثبت و بیشتری روی مخاطب خواهند گذاشت. در سال های اخیر نما به یکی از کانون های نوآوری در صنعت طراحی و ساخت و ساز تبدیل شده است.

۱. مرکز هنری پری و مارتین

این ساختمان، توسط Diller Scofidio + Renfro طراحی شده است، در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. ارائه فضاهای عملکردی، نمایشگاه ها، تاسیسات، آمفی تئاتر، فضای باز، سقف های بلند از ویژگی های این طرح است. نمای این ساختمان از یک پانل چند لایه کامپوزیت ساخته شده است.

۲. مرکز هنرهای نمایشی کافمن

بر طبق گفته معماران امکان طراحی یک مرکز بزرگ جدید هنری با دو نکته مهم قابل پیش بینی بود: انتخاب یک سایت فوق العاده ای که منطقه ی قدیمی را بپوشاند و منطقه ای جدید و سرگرم کننده ایجاد کند و دیدی ۱۸۰ درجه ای داشته باشد؛ و تصمیم به ساخت دو سالن اختصاصی برای سمفونی و باله، اپرا و تئاتر داشتند. سقف و دیوار مرکز کافمن از فولاد ضد زنگ پوشش داده شده است که یک پوشش صاف با مقیاس بزرگ و انعکاس کم را فراهم می کند.

۳. PALÄON

پوسته فلزی این ساختمان، علفزار و جنگلهایی را که ساختمان را احاطه کرده و همچنین حرکات شناور ابرها را در آسمان نشان می دهد. نقاط تیز در نمای ساختمان، دید گسترده تری از تمامی مناظر اطراف را به نمایش می گذارد. این نمای آینه ای ارتباط قوی بین ساختمان و طبیعت اطراف بوجود می آورد. نمای آلومینیومی نور را می شکند و زیبایی یک سطح فلزی واقعی را حفظ می کند، در حالی که دوام و سبکی وزن آلومینیوم از فلزات دیگر بیشتر است.

۴.  بازسازی نما مرکز پزشکی

یک ساختمان بزرگ که در اطراف یک سایت منحصر به فرد شکل داده شده و از موادی انعطاف پذیر، زیبا و متنوع برای روکش نما استفاده کرده اند.

۵. مرکز دادگستری سنت گیلز

نمای هر وجه ساختمان منحصر به فرد است. نمای هر وجه با توجه به ارتفاع، جهت گیری، رنگ و تابش نور طبیعی متفاوت است. شیشه، فولاد و سرامیک از عناصر اولیه پوسته است. تنوع رنگی در نما به دلیل داشتن تنوع بصری زیاد، تاثیر مثبتی در ساختمان های اطراف می گذارد.

04303403503603703803904004100000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد