ساختمان هایی با نماهای مدرن و خیره کننده

1191 روز پیش
3,023 نمایش
ساختمان هایی با نماهای مدرن و خیره کننده

ساختمان هایی با نماهای مدرن و خیره کننده

نمای اکثر آسمان خراش ها ، دفاتر ، هتل ها و اقامتگاه ها و خلاصه اکثر نماهای مدرن مرده و بی روح و خسته کننده به نظر می رسند. امروزه معماران با فکر کردن و طراحی کردن در خارج از چهارچوب فضاهای داخلی به معنای واقعی کلمه ساختمان را به یک اثر هنری تبدیل می کنند. وقتی نمای ساختمان ها تغییر کنند و زیباتر و خاص تر شوند بر نمای کلی محله و حتی شهر نیز تاثیر می گذارند. در ادامه چند نمای مدرن ولی زیبا و خیره کننده را معرفی می کنیم.

خانه MV

خانه های VM در دانمارک که توسط معماران JDS و BIG به  شکل های V و M طراحی شده اند و بالکن هایی دارد که مانند پرنده های در حال پرواز به نظر می رسد.

موزه ملی اسمیتسونین

تعجب برانگیز نیست که Adjaye Associates برنده مسابقه طراحی موزه ملی اسمیتسونین ، موزه تاریخ و فرهنگ آفریقایی آمریکایی در واشنگتن شد. نمای بی نظیر این ساختمان از پوسته ای برنزی و با طرحی زیبا ساخته شده است.

بانکی با نمای رنگی و شاد

تنها یک بانک درخشان و رنگی وجود دارد. بانک Sugamo Shinkin Bank که توسط emmanuelle moureaux architecture + design طراحی شده است. نمای بیرونی این بانک از صفحاتی تشکیل شده است که این صفحات به صورت لایه لایه روی هم قرار گرفته اند. پوسته ی داخلی این صفحات دارای رنگ های شاد و درخشان می باشد که افراد را به وارد شدن به این بانک علاقه مند می کند.

نمایی ساده اما فریبنده

هنگام عبور از خیابان های شیکاگو وقتی که از کنار برج Aqua Tower عبور می کنید و این برج زیبا را می بینید، امکان ندارد که متوقف نشوید و مکث نکنید. استودیو Gang طراحی این ساختمان چند منظوره را انجام داده است. نمای سفید و موج دار این ساختمان در کنار آسمان آبی بسیار فریبنده و زیباست.

نمایی درخشان و زیبا

نمای سالن کنسرت Harpa که توسط Henning Larsen طراخی شده است به گونه ای می باشد که انگار کنار رود خانه ای نشسته اید و سنگ های زیبایی درون آب وجود دارد و از انعکاس تابش خورشید به این سنگ ها نمای این ساختمان را به وجود آورده است.

پوسته ای با طرح هندسی

این هتل زیبا واقع در فرانسه توسط Jacques Ferrier طراحی شده است. از ویژگی های بی نظیر نمای این هتل زیبا رنگ سفید و پوسته ای با اشکال هندسی می باشد. به جای نماهای تکراری و خسته کننده معمار از یک شکل هندسی برای طراحی نمای این هتل استفاده کرده است که حس عالی به مخاطب منتقل می کند.

نمای شیشه ای

این ساختمان یک مرکز فرهنگی و سالن کنسرت است که در بالای یک ساختمان انبار قدیمی و در کنار آب ساخته شده است. نمای شیشه ای آن شامل برش های خمیده است و در بعضی قسمت ها داری شکاف های شفافی می باشد. تصویر رودخانه و شهر روی نمای این ساختمان منعکس می شود و زیبایی این نما را دو برابر می کند.

 

0800810820840850860000000000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد