۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول)

860 روز پیش
2,182 نمایش
۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول)

۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول)

نمای ساختمان اولین صفحه ای است که در ساختمان دیده می شود و کلیدی است که به ما می گوید ساختمان چه ویژگی برای ارائه دارد. نمای خارجی نماینده ای از دیدگاه خلاق معمار و تمایل معمار به تحت تاثیر قرار دادن با چیزی منحصر به فرد و خارج از معمول است. با  همه ویژگی هایی که در نما می تواند برجسته شود، باز هم شما همیشه می توانید منتظر شگفتی های غیر منتظره باشید. در ادامه ۳۵ نما را معرفی می کنیم که نسبت به نماهایی که ما هر روز میبینیم غیر متعارف و جالب است.

۱. پانل های کرکره ای

خانه 77، خانه شخصی واقع در پرتغال می باشد. این بنا توسط dIONISO LAB طراحی شده است. این ساختمان بلند و باریک ، بین دو ساختمان موجود فشرده شده و نما این ساختمان توسط پانل های آلومینیومی پوشیده شده است که مانند کرکره قابلیت جمع شدن دارند.

نمای ساختمان ساختمانی با نمایی از پانل های آلومینیومی

۲. نمای زاویه دار

این نما دارای کرکره های سفیدی است که با زاویه ثابت قرار می گیرند و اجازه می دهند تا اتاق های طبقه بالا از نظر چشم انداز به محیط اطراف، دید داشته باشد و در عین حال حریم خصوصی را نیز حفظ کنند.

نمای ساختمان با زاویه دادن به پانل ها نمای جدیدی بوجود می آید که به کنترل نور خورشید نیز کمک می کند.

۳.نمایی پویا

این ساختمان که توسط x Architekten طراحی شده یک ساختمان تجاری می باشد. طراح در طراحی نما این سالن مو قصد داشت که این نما به عنوان نشانه فروشگاه عمل کند و معرف این سالن مو باشد. طراح برای رسیدن به این هدف، طراحی پویایی ارائه داد.

طراحی نمای ساختمان با ایجاد خطی مواج در نما حس پویایی در نما بوجود آمده است.

۴. نمای متحرک

برای  Checker Box Office Complex، گروه طراحی ارش یک نماد دو بعدی با سطح متحرک ایجاد کرد. اینکار باعث تمایز ساختمان با ساختمان های مجاورش شد.

طراحی نما ساختمان پانل های نمای این ساختمان قابلیت جابجایی و حرکت دارند و به این ترتیب به کنترل نور خورشید کمک می کند.

۵. باغی در نما

در پروژه دیگری در تهران، رضا صیادیان و سارا کلانتری، آپارتمان دانیل را طراحی کردند. نما این ساختمان به گونه ای است که گویی این نما مجموعه ای از درختان باغ ها را در خود دارد تا طبیعت را در محله به نمایش بگذارد. آنها نمای ساختمان را با 20 پانل به شکل درخت طراحی کردند.

طراحی نما ساختمان طرح این نما به گونه ای است که انگار به درختان زیادی نمای ساختمان را پوشانده اند.

۶.  پوسته ی  آلومینیومی

Rare architects designed، یک پوسته جدید برای هتل شهر طراحی کرده اند. یک ساختمان لوکس در لندن که به طور کامل در یک پوسته ی  آلومینیومی پیچیده شده و به وسیله برش لیزری شکاف هایی برای عبور نور در آن ایجاد شده، بدون پنجره و دربی که قابل مشاهده باشد.

طراحی نمای ساختمان پانل های آلومینیومی برش خورده مانند پوسته ای زیبا نمای ساختمان را پوشانده است.

۷. پانل پیش ساخته بتنی

در آمستردام، بلوک A توسط Dick van Gameren architecten، اولین بلوک از سه بلوک جدید ساختمان طراحی شده است. این نما، پانل های پیش ساخته بتونی می باشد که از آجر نیز در طراحی آن استفاده شده. طراحی این نما به منظور شکستن الگوی تکراری نماهای سنتی انجام شده است.

طراحی نمای ساختمان ترکیب آجر و سیمان وجه زیبایی در نمای ساختمان ایجاد می کند. 

۸. نمای بارانی

این خانه شهری در نیویورک توسط GLUCK + ساخته شده است. این ساختمان نمای باریکی دارد و فقط دارای یک نما در قسمت جلویی ساختمان است. نمای طراحی شده دارای یک صفحه با طرح باران مانند که بر روی پانل آلومینیومی با ابعاد کوچک برش خورده است و با آجرکاری نمای ساختمان های مجاور نیز همخوانی دارد.

طراحی نمای ساختمان استفاده از پانل های آلومینیومی در کنار نمای آجری ساختمان های کناریطراحی نمای ساختمان پانل پانچ شده آلومینیومی در نما[

۹.دبیرستانی در اتریش

در اتریش، یک دبیرستان وجود دارد که ابتدا در سال 1907 بازسازی شد و اخیرا تحت تاثیر یک بازسازی بسیار چشمگیر دستخوش تغییر شد. نمای جنوب شرقی آن که شامل یک دیوار مچاله شده است، یک ساختار بتنی سه بعدی شبیه به یک ورق کاغذ مچاله شده، می باشد که انگار از سقف ساختمان آویزان است.

طراحی نمای ساختمان استفاده از خاصیت شکل پذیری بتن خیس در نمای ساختمان برای ایجاد شکل های عجیب

۱۰. ساختمان های سیاه و سفید

Latvia یک گروه بسیار جالب از ساختمان ها می باشد. این مجموعه شامل 8 ساختمان سیاه و سفید با نمایی از متریال چوبی می باشد. این نما یک رویکرد مدرن در طراحی سنتی است.

طراحی نمای ساختمان استفاده از چوب های سیاه یا سفید و ایجاد نمایی مدرن

۱۱. خانه ای با نمای سنگی اما متمایز

Parque Humano یک خانه بسیار جالب در مکزیک می باشد. نما این ساختمان به عنوان یک دیوار سنگی همگن طراحی شده و سرتاسر نما دارای گابیون یا تور سنگ (قفسی توری را می‌گویند که درون آن را از قلوه سنگ و قطعات مختلف پر می‌کنند و تعدادی از آن‌ها را به صورت خشکه چینی روی هم قرار می‌دهند تا از ریزش دیواره خاکی جلوگیری شود) می باشد.

طراحی نمای ساختمان از متریال های طبیعی مانند سنگ نیز می تواند در ساخت نما استفاده کرد.طراحی نما ساختمان استفاده خلاقانه از متریال های طبیعی در نما

۱۲. خانه ی به رنگ سیاه

این طراحی باریک و شیک، مربوط به خانه ای در لندن است که کاملا در میان دو ساختمان موجود قرار گرفته است. نما سیاه آن را به عنوان یک ساختار منحصر به فرد برجسته می کند.

طراحی نمای ساختمان رنگ سیاه یکی از رنگ هایی می باشد که در طراحی های مدرن بسیار محبوب است.

۱۳. پوسته ای شش ضلعی

این فروشگاه واقع در سائو پائولو، توسط SuperLimao Studio به طور کامل بازسازی  شد. این نما یک نمای فلزی معمولی با الگوی لانه زنبوری نیست. برخی از شش ضلعی دارای پوشش مات، در حالی که بقیه شش ضلعی ها نیمه شفاف هستند، بنابراین یک اثر بصری بسیار جالب ایجاد می شود.

طراحی نمای ساختمان با برش زدن پانل های آلومینیومی و ایجاد اشکال هندسی جذاب نماهایی جالبی بوجود می آيد.طراحی نمای ساختمان تلفیق شیشه و فلز در نما

۱۴. نمایی پر جنب و جوش

این نمای رنگی مربوط به یک مهد کودک در ناوارا، اسپانیا است. این نما مجموعه ای از قطعات باریک رنگی می باشد. این قطعات رنگی طیفی از رنگ ها پر جنب و جوش را شامل می شوند.

طراحی نمای ساختمان استفاده از پانل های فلزی رنگی و ایجاد پویایی و نشاط در نما

۱۵. نمایی آجری اما شفاف

ایجاد شفافیت از طریق آجر در امتداد نمای اصلی، این ساختمان اداری را برجسته می کند و همچنین با طرح اصلی ( آجر مات) ارتباط برقرار می کند. طراحی جدید اجازه می دهد نور به داخل ساختمان بیاید و برای افراد داخل ساختمان منظره ی زیبایی را ایجاد می کند.

طراحی نمای ساختمان ایجاد اشکال جالب به کمک هنر آجر چینی در نما

۱۶. دو نما برای یک ساختمان

در ریچموند، استرالیا، دو خانه یک ساختمان واحد را تشکیل می دهند. آنها دو ساختار و دو سبک جداگانه معماری هستند و نمای آنها کاملا نشان دهنده  این تفاوت های اصلی در سبک به کار رفته در نما و همچنین ارتباط بین دو ساختمان می باشد.

طراحی نمای ساختمان استفاده از دو سبک طراحی نما در یک نما

۱۷. نمایی با بازشوهای مدور

Hue یک ساختمان آپارتمان 5 طبقه است که در ریچموند واقع شده است. این پروژه توسط معماران Jackson Clements Burrows طراحی شده است.  نمای ساختمان بسیار جالب طراحی شده و دارای بازشوهای مدوری  می باشد که با اندازه های مختلف و در ارتفاع های متفاوت از هم قرار دارند.

طراحی نما ساختمان تلفیق شیشه و بتن در نماطراحی نما ساختمان ترکیب و تلفیق بتن و شیشه در نما

8-blacks-nrja-768x340ackson-clements-burrows-architects-facade-685x1024black-painted-building-facadebosque-altozano-club-house-parque-humano1-768x604bosque-altozano-club-house-parque-humano-768x604bricks-pannelsBrighton-Residence-Chan-Architecturecolorful-house-facade (1)danial-reza-sayadian-and-sara-kalantaryestar-moveis-superlimao-studio1-666x1024estar-moveis-superlimao-studio-717x1024hairstyle-interface-x-architekten1-768x979high-school-crinkled-wall-wiesflecker-architecture-768x975 (1)high-school-crinkled-wall-wiesflecker-architecture-768x975house-77-dioniso-lab1-681x1024house-77-dioniso-lab-681x1024hue-apartments-jackson-clements-burrows-architects-681x1024painted-bricks-house-facade1-703x1024rare-bethnal-green-town-hall-c-sue-barr-768x1011urban-townhouse-gluck1-768x777RK_067_51st_streetwood-and-bricks-combo-768x494wood-facade-design-735x1024000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد