نمای شیشه ای یا کرتین وال چیست؟

1225 روز پیش
1,826 نمایش
نمای شیشه ای یا کرتین وال چیست؟

نمای شیشه ای یا کرتین وال چیست؟

کرتین وال یک دیوار شیشه ای است. این دیوارهای شیشه ای برای نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. برای نصب این نمای شیشه ای روش های مختلفی وجود دارد و فرایند نصب آن کمی پیچیده است و نصب آن می تواند گران تر از نصب سایر نماها تمام شود. از نمای کرتین وال اغلب در ساختمان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

کرتین وال ضمن عایق حرارتی بودن با ایجاد فاصله مابین اجزای داخلی ساختمان ها (سازه ) و قسمت بیرونی آن نسبت به تامین نور از یک طرف و زیباسازی ساختمان از طرف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای کرتین وال ترکیبی از سه آیتم می باشد :
  • الف: پروفیلهای آلومینیوم اختصاصی
  • ب : انواع شیشه دو جداره و یا سه جداره
  • ج :  لاستیک های درزبند

  انواع نمای کرتین وال (Curtain Wall) :

۱.  فیس کپ (face cap)

از مهمترین خصوصیات این نوع از نمای کرتین وال امکان اجرای آن در ساختمان های مرتفع و همچنین آب بندی قسمت داخلی و خارجی نما  با استفاده از لاستیک های مخصوص می باشد.

در این نوع از نمای کرتین وال حد فاصل مدول های شیشه ای معمولا کاور آلومینیومی به عرض حدود ۵ سانتی متر قابل رویت می باشد.

۲. فریم لس (step unit)

از مهمترین جذابیت های این نوع از نمای کرتین وال امکان اجرای آن در ساختمان های بسیار مرتفع است. مدول های جدا از هم این نما در محیط کارگاهی با دقت بسیار زیاد تولید و پس از ترکیب با شیشه جهت نصب به محل پروژه منتقل می گردد.

در این نوع از نمای کرتین وال امکان اصلاح مدول ها در صورت شکستگی در نما را راحت تر فراهم می نماید.

 

۳. فریم لس ( u-channel)

از مهمترین خصوصیات این نوع از نمای کرتین وال نصب مدول های شیشه ای بدون نیاز به فریم خاص از قسمت بیرون سازه می باشد که حاصل  این کار ایجاد یک نمای بدون فریم می باشد.

اصطلاح U-Channel در این نوع از نمای کرتین وال به خاطر استفاده از اسپیسر خاص مابین لایه های شیشه های دو یا سه جداره می باشد که امکان نصب مدول های شیشه ای به پروفیل های عمودی و عرضی را فراهم می نماید.

در این نوع از نمای کرتین وال حد فاصل مدول های شیشه ای با لاستیک و چسب های اختصاصی بسیار قوی پر می گردد.

۴. یونیتایز (unitize)

روش اجرای این نوع از نمای کرتین وال به این صورت است که پس از نقشه برداری و طراحی نما، نسبت به ساخت در کارگاه تولیدی و با ابزار دقیق اقدام می گردد و سپس قطعات ساخته شده ی نما به محل نصب منتقل شده و با بالابر یا جرثقیل برای نصب در محل مورد نظر که از قبل زیرسازی شده قرار می گیرد.

سرعت و دقت از مزیت های مهم این نوع از نمای کرتین وال می باشد.

در سیستم نمای کرتین وال یونیتایز هر مدول، مستقل از مابقی بوده و از استقرار و انعطاف پذیری خاص خود تبعیت می نماید.

 

k-1یو-چنلیوGlassBuilding
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد