ایده هایی برای طراحی فضای سبز

925 روز پیش
87,218 نمایش
ایده هایی برای طراحی فضای سبز

هرچه هوا گرم تر می شود ما هم زمان بیشتری را خارج از خانه می گذرانیم. به دلیل آنکه در فصول گرم سال مردم علاقه دارند بیشتر اوقات فراغت خود را خارج از خانه بگذرانند، توجه به طراحی فضای سبز و محوطه در این فصول بیشتر از طراحی داخلی می شود.

گرم شدن هوا فرصتی مناسب برای غذا خوردن در هوای آزاد و زیر نور لذت بخش خورشید می باشد. اما آیا فضای مناسبی برای گذراندن اوقات در خارج از منزل دارید؟ شما می توانید با کمی خلاقیت، تراس، بالکن، پاسیو و یا حتی حیاط خلوت خانه خود را به فضایی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل کنید. در ادامه چند ایده خوب و شگفت انگیز برای طراحی فضای سبز بررسی می کنیم .

طراحی فضای سبز
ایجاد فضای سبز مناسب در فضاهایی مانند حیاط خلوت یا حیاط
حداکثر استفاده از تمامی عناصر در طراحی

با توجه به چگونگی طراحی پاسیو، ابتدا باید هر آنچه که قادر به تغییر آن نیستیم مانند درختان و درخچه ها را مشخص کرده و در طراحی های خود از آن ها استفاده کنید. به جای دیدن درختان به عنوان مانعی برای طراحی می توان از آن ها برای طراحی فضای سبز الهام گرفت.
اگر شما فضای کوچکی دارید پس لازم است که از تمامی عناصر و امکانات موجود استفاده کنید. اگر به دنبال ایده هایی ساده برای فضاهای کوچک داخلی خود هستید، اینجا کلیک کنید.

طراحی فضای سبز
در نظر گرفتن درختان به عنوان نقطه ی عطفی در طراحی
شومینه و آتشدان

مناطقی با اقلیم بیابانی، در فصل تابستان نیز شب های بسیار سردی دارند. برای اینکه بتوانید در این مناطق ساعات طولانی تری از شب را در فضای خارجی سپری کنید و همچنین برای استفاده از فضای باز در روزها سرد پاییزی، بهتر است یک شومینه یا آتشدان نیز در محوطه خارجی خود لحاظ کنید.
اگر می خواهید با انوع شومینه از لحاظ سوخت و سبک معماری آشنا شوید و بدانید که چه شومینه ای برای فضای شما مناسب خواهد بود، اینجا کلیک کنید.

طراحی فضای سبز
در نظر گرفتن شومینه و آتشدان در فضای باز جهت استفاده در شب ها و روزهای سرد
طراحی فضای سبز
تعبیه شومینه در فضای باز
انتخاب مبلمان مناسب

هنگام طراحی فضای سبز حتما در فضای خود از مبلمان مناسب استفاده کنید و بخش هایی از فضای خود را با مبلمان پر کنید. استفاده از مبلمان در فضای بیرون محیط شما را سرگرم کننده و جذاب کرده و فضای بیرونی خانه را به یکی از نقاط مورد علاقه خانه تبدیل می کند.

طراحی فضای سبز
استفاده از مبلمان مناسب جهت گذراندن اوقات در فضای بیرونی
غذاخوری در فضای بیرون

غذا خوردن در فضای باز بسیار لذت بخش می باشد، پس حتما در طراحی فضای سبز بخشی از محیط بیرونی خانه خود را به فضای غذاخوری اختصاص دهید.

طراحی فضای سبز
اختصاص بخشی از محیط به عنوان فضای غذاخوری
ایجاد محیطی صمیمی برای غداخوری در فضای باز
سایه

اگر می خواهید ساعات بیشتری از روز را در فضای باز بگذرانید در برنامه ریزی و طراحی فضای سبز حتما سایبان را هم در نظر بگیرید. در ساعاتی از روز که نور خورشید بسیار شدید است می توانید از این سایبان ها استفاده کرده و در دیگر ساعات روز که به سایبان ها نیازی ندارید، آن ها را بسته نگه دارید.

طراحی فضای سبز
در نظر گرفتن سایبان برای استفاده در ساعاتی از روز که نور خورشید بسیار شدید است.

اگر به دلیل کمبود فضا یا دلایل دیگر نمی توانید از سایبان ها استفاده کنید، درخت ها و درختچه های بلند بهترین گزینه برای سایه اندازی و ایجاد منطقه ای خنک می باشند.

طراحی فضای سبز
استفاده از درختان و درختچه ها برای ایجاد منطقه ای خنک و سایه
نورپردازی

نورپردازی مناسب می تواند امنیت، جذابیت و زیبایی بصری فضای باز را افزایش دهد. همچنین نورپردازی مناسب یکی دیگر از عواملی است که این امکان را فراهم می کند که بتوانیم زمان طولانی تری را در فضای باز سپری کنیم. در نتیجه حتما در طراحی فضای سبز به نورپردازی اهمیت دهید.

طراحی فضای سبز
نورپردازی یکی از فاکتورهای مهم در طراحی فضای سبز می باشد.
طراحی فضای سبز
نورپردازی مناسب امکان استفاده از فضای باز را در شب فراهم می کند.
طراحی فضای سبزطراحی فضای سبز08890893طراحی فضای سبزطراحی فضای سبزطراحی فضای سبزطراحی فضای سبزطراحی فضای سبزطراحی فضای سبزطراحی فضای سبزطراحی فضای سبز0899
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد