ایده هایی برای ساخت دیوار سبز

957 روز پیش
5,464 نمایش
ایده هایی برای ساخت دیوار سبز

ایده هایی برای ساخت دیوار سبز

هیچ چیزی مانند یک دیوار سبز یا باغ عمودی پر از گیاهان سرسبز با شکوه نیست! دیوار سبز یا باغبانی عمودی یکی از گرایش های باغبانی مدرن است و خبر خوبی برای دوستداران طراحی این است که راه هایی وجود دارد که شما با هر بودجه ای می توانید یک دیوار سبز داشته باشید. حتی شما می توانید دیوار سبز روی دیوار خانه خود را از بطری های پلاستیکی بسازید و اطمینان داشته باشید که با همین بطری های پلاستیکی می توانید یک نمایش خیره کننده از گیاهان سبز ارئه دهید. در این مطلب ما چند ایده برای باغ عمودی را بررسی می کنیم که به شما کمک می کند  یک اثر هنری زنده داشته باشید.

دیوار سبز

دیوار سبز

نوآوری در مواد اولیه

بیایید با بررسی اینکه چگونه مواد غیر منتظره می توانند منحصر به فرد ترین باغ های عمودی را ایجاد کنند، شروع می کنیم! برای نمونه به این دیوار سبز توجه کنید که با بطری های پلاستیکی نوشابه ساخته شده است.

دیوار سبز

ساخت دیوار سبز به کمک مواد بازیافتی و بطری های پلاستیکی

استفاده از لوله های قدیمی

یک نمونه هوشمندانه دیگر برای ساخت باغ های عمودی استفاده از لوله های مسی است. در این نمونه، از لوله های مسی برای ساخت قفسه ی عمودی استفاده شده است و گلدان های سبز روی این قفسه مسی قرار گرفته است.

دیوار سبز

استفاده خلاقانه از لوله های مسی در ساخت دیوار سبز

ترکیب گلدان و قفسه های قدیمی

شما حتی می توانید قفسه و گلدان های قدیمی را به هم متصل کنید و از آنها برای ساخت یک باغ عمودی استفاده کنید. این قفسه به دیوار متصل می شود و تصویر زمینه اش، تصویر زمینه دیوار شما خواهد بود که همین موضوع زیبایی دیوار سبز شما را دو برابر می کند.

دیوار سبز

استفاده از لوازم قدیمی برای ساخت دیوار سبز

خزه های رنگی

روش دیگری برای داشتن یک دیوار سبز وجود دارد که در آن از نوعی خزه استفاده می شود. در این مدل از یک قاب چوبی بزرگ یا جعبه چوبی بزرگی که عمق کمی داشته باشد استفاده می کنیم. متریال چوبی بستر مناسبی برای دیوار سبز خواهد بود و همچنین از نظر بصری نیز گیاه در کنار چوب بسیار زیبا می باشد. اگر می خواهید در مورد متریال چوب و استفاده از متریال چوب در طراحی داخلی بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

شما برای داشتن یک دیوار سبز از هیچ چیز دریغ نکنید قاب های قدیمی یا هر چیز دیگری که قابلیت نصب روی دیوار و کاشت گیاه را دارد می تواند به شما در داشتن یک دیوار سبز کمک کند. حتی شما می توانید در دیوار سبز خود گیاهان خوراکی نیز داشته باشید.

دیوار سبز

استفاده از قاب های چوبی برای ساخت دیوار سبز

کیسه های گیاهی

کیسه های برزنتی گزینه ی ایده آلی برای نگهداری گیاهان روی دیوار است. این پاکت ها و یا کیسه ها را می توانید از فروشگاه ها تهیه کنید و یا خودتان از الیاف های ضد آب مانند برزنت آن ها را بسازید.

شما حتی می توانید از وسایل و ظروفی که به شکل جیب و یا پاکت هستند نیز استفاده کنید.

دیوار سبز

استفاده از کیسه های بزرنتی به جای گلدان

راه حل های شیک و مدرن

شما می توانید دیوار سبز خود را به صورت معلق و آویزان در بیاورید. شما به راحتی و با مقداری طناب و چند تخته چوب می توانید خودتان نوعی دیوار سبز معلق بسازید.

دیوار سبز

استفاده از تخته های چوبی برای ساخت قفسه های معلق

اگر گیاهان شما کوچک هستند شما می توانید به جای گلدان از شیشه های سس و مربا استفاده کنید.

دیوار سبز

استفاده از شیشه های سس و مربا

ناودانی های سبز

استفاده از آبروها و ناودانی ها برای ساخت دیوار سبز یکی دیگر از راه های داشتن دیوار سبز می باشد. آبروها و ناودانی ها مقاومت بالایی در برابر فرسایش و رطوبت دارند و به همین دلیل طول عمر بیشتری هم خواهند داشت.

دیوار سبز

استفاده از لوله های بی استفاده برای ساخت دیوار سبز

پانل های سبز

استفاده از پانل های چوبی این مزیت را دارد که شما می توانید چوب و گیاهان را باهم ترکیب کنید و از این ترکیب زیبا لذت ببرید.

دیوار سبز

استفاده از چوب در ساخت دیوار سبز

069070071072073075076079077078000000000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد