ایده هایی برای طراحی باغ و حیاط

1529 روز پیش
2,574 نمایش
ایده هایی برای طراحی باغ و حیاط

ایده هایی برای طراحی باغ و حیاط

اگر بخواهید شروع به طراحی باغ کنید، حیاط کنونی خود را بازسازی کنید یا حتی فقط به دنبال راه های جدید برای پر کردن قسمت های خالی در حیاط خود هستید، ما ایده های خلاقانه و زیبایی را در باغبانی برای شما بیان می کنیم.

۱. چمن ها را به شکل دلخواه هرس کنید

وقتی از پنجره به حیاط یا باغ خود نگاه می کنید اولین چیزی که به چشمتان می خورد چمن است. اگر چمن ها به شکلی خوب هرس و شکل داده شده باشند میتوانند چشم نواز باشند. حتما لزومی ندارد که چمن شما به شکل یک مستطیل ساده باشد، شما می توانید از اشکال دیگر مثل دایره، بیضی، مربع و یا انواع اشکال شطرنجی کمک بگیرید.

۲.  آلاچیق

استفاده از آلاچیق آجری بزرگ که بخشی از سقف آن با سایبان های چوبی پوشانده شده است و از اطراف کاملا توسط شکوفه ها، گل ها و گیاهان احاطه شده است میتواند محیطی بسیار زیبا در باغ شما بوجود بیاورد.

۳. باغ های متعادل و پرشور

با استفاده از درختان، چمن های مخملی، مجموعه ای از گلها و بوته ها و آب میتوانید تعادل را در باغ ایجاد کنید.

۴. استفاده از گیاهان گلدار

بهترین طرح های باغ و منظر طرح هایی هستند که گل ها در آن ها از اهمیت زیادی برخوردارند. بنابراین از بوته های همیشه سبز در مرزبندی ها و همچنین برای نقطه گذاری در امتداد مسیرها استفاده کنید. سعی کنید جاهای خالی باغ یا باغچه خود را با گیاهان گلدار پر کنید.

۵. آبگیرهای کوچک

حتی کوچکترین باغ ها نیز می توانند حوضچه یا دریاچه کوچکی در خود داشته باشند. کاشت گل در اطراف این آبگیرهای کوچک، منظره ی بسیار دیدنی را ایجاد می کند.

۶. کاشت گیاهان دارویی و سبزیجات

شما می توانید محلی را در باغ برای کاشت سبزیجات و گیاهان دارویی داشته باشید. فقط کافیست به کمک چند تخته چوب یا سنگ محل مورد نظر را حصارکشی کرده و جدا کنید. برای مشخص بودن این مناطق شما می توانید اسم گیاهان و سبزی های کاشته شده را رو تخته چوبی با سلیقه خودتان نوشته و مانند تابلو در محل های مورد نظر نصب کنید.

۷. استفاده از مجسمه های سنگی و گلدان ها

استفاده از مجسمه های سنگی و گلدان ها و گیاهان در ابعاد مختلف می تواند تنوع بصری برای باغ ایجاد کرده و باعث زیبایی بیشتر باغ شود.

۸. باغی چهار فصل داشته باشید

هنگام انتخاب گل ها و گیاهان گلدار دقت کنید. هر گیاه گلداری در فصل مشخصی گل می دهد پس دقت کنید گیاهان گلداری که انتخاب می کنید در فصل های مختلفی گل دهند تا باغ شما در هر چهار فصل سبز، پر از گل و زیبا باشد.

۹. دیوارها و حصار های اطراف باغ

دیوار ها و حصار های اطراف باغ یکی از عناصر مهم در باغ محسوب می شوند. تمامی حصارهای به کار رفته در باغ شما حتما نباید شبیه به هم باشند. شما میتوانید برای ایجاد زیبایی و تنوع بصری از حصارهای مختلفی استفاده کنید و برای ایجاد اتحاد این حصارها را به گونه ای باهم مرتبط بسازید. برای حصارها شما می توانید از چند تخته چوب ساده و یا لوله های فلزی استفاده کنید و در کنارشان گیاهان رونده بکارید و از زیبایی این گیاهان در حصارهای خود استفاده کنید.

۱۰. از متریال های مختلف استفاده کنید

برای پوشش کف باغ خود سعی کنید از چند متریال استفاده کنید و آنها را باهم ترکیب کنید. چمن، سنگ، ماسه بهترین گزینه ها برای باغ می باشند. ترکیب این سه متریال با هم علاوه بر داشتن زیبایی و تنوع بصری باعث می شود که به کمک این متریال ها راحت تر مسیرهای حرکتی در باغ مشخص شوند.

shutterstock_88327336shutterstock_887206061shutterstock_241699141shutterstock_146319731shutterstock_150058757 (1)shutterstock_155374931shutterstock_116164459seaside-garden-blue-painted-wooden-trellis-fence-and-windbreak-in-gravel-garden-1523544502shutterstock_188368589000.0
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد