ایده ها و نکاتی برای طراحی منظر

1375 روز پیش
3,876 نمایش
ایده ها و نکاتی برای طراحی منظر

ایده ها و نکاتی برای طراحی منظر

طراحی منظر در طول زمان تکامل یافته است. نحوه طراحی منظر به شرایط آب و هوایی، نوع خاک و مساحت زمین بستگی دارد. به غیر از فاکتور های گفته شده برای طراحی منظر، تعدادی  فاکتور عمومی هم وجود دارد که برای همه یکسان بوده و هر سال هم تغییر می کند.

از ایده های طراحی چشم انداز می توان به ایجاد عمق و استفاده از رنگ برای جلوگیری از خسته کننده شدن مناظر اشاره کرد.

سبک های طراحی: روستیک، مینیمال و طبیعی

برای عمق دادن به طراحی منظر باید به مساحت زمین توجه کنید. سه سبک طراحی محبوب برای طراحی منظر شامل روستیک، مینیمال، طبیعی می باشد.

در شرق کانادا طراحی منظر در اطراف شهر ها اکثرا به سبک روستیک و در شهر ها اکثرا به سبک مینیمال می باشد.

طراحی های منظر با پالت های رنگی موجود در طبیعت، درختان، درختچه و گل ها برای باغ شکل می گیرد.

وجود یک پرگولا در محوطه برای ایجاد استراحتگاه

ویژگی های ساختاری طراحی منظر

ساختار طراحی های منظر دارای نکات تاکیدی مانند آلاچیق ها، چشمه ها، محورها، شبکه ها و سایبان ها می باشد. برای عمق دادن به طراحی منظر استفاده از حوضچه، برکه و چشمه های طبیعی و یا مصنوعی می تواند بسیار کمک کند. استفاده از مجسمه ها و گیاهان تزئینی باعث زیبایی و تنوع بصری منظر شما خواهد شد. به کار بردن مجسمه و گیاهان تزئینی به منظر رنگ های دیگری غیر از سبز اضافه می کند و محیط را از یکنواختی در می آورد.

با توجه به ابعاد و شکل زمینتان سبک مناسب طراحی منظر خود را انتخاب کنید. ایجاد کردن مناطقی برای نشستن منظر و محوطه شما را به فضایی برای استراحت تبدیل می کند.

استفاده از گونه های مختلف گیاهی

سنگ و آب

یکی از نکات مهمی که در طراحی منظر باید رعایت شود ایجاد تعادل بین جامدات و سیالات می باشد. کنتراستی که سنگ و آب در چشم انداز شما ایجاد می کند حس پایداری و ثبات در مخاطب ایجاد می کند. توجه داشته باشید که برای به کارگیری سنگ و آب در طراحی محوطه خود حتما با یک باغبان و یا متخصص در این زمینه مشورت کنید. طراحی چشم اندازی که در آن سنگ و آب به طور متعادل و با کنتراست مناسب کنار هم قرار بگیرند کاری تخصصی می باشد و هرکسی دانش طراحی چنین محوطه ای را ندارند.

طراحی چشم انداز علاوه بر ایجاد زییایی بصری در محیط به کم کردن اثر آلودگی صوتی نیز کمک می کند.

استفاده از سنگ و آب در طراحی محوطه

طراحی و ساخت چشم اندازی اصولی و علمی از فرسایش خاک جلوگیری می کند

بخشی از وظایف طراحان و متخصصان چشم انداز پیشگیری از فرسایش خاک به منظور ترویج محیطی سالم برای رشد گیاهان می باشد. متخصصان این امر از تکنولوژی ها و سیستم های خاصی برای تشخیص مناطقی که در آن خاک فرسوده است استفاده می کنند و برای احیا این مناطق تدابیری را در نظر می گیرند.

دیوار سبز یکی از گزینه هایی است که علاوه بر اینکه رنگ سبز محیط را حفظ می کند به خاک نیز صدمه نمی زند.

شگفتی های کار با مالچ

یکی از عناصر مورد استفاده در طراحی چشم انداز مالچ رنگی می باشد. مالچ رنگی محوطه شما را از یکنواختی رنگی در می آورد. استفاده از مالچ رنگی یک راه عالی برای ایجاد کنتراست رنگی در محوطه شما می باشد. مالچ همان تراشه های چوب می باشد و از نظر زیست محیطی بی خطر می باشند. مالچ رطوبت خاک را حفظ می  کند و همچنین مانع از رشد علف های هرز می شود.

مالچ های رنگی

 

057505110057105720573
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد