باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز

826 روز پیش
1,912 نمایش
باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز

باغ آسیایی، منظری با جاذبه ای سبز

ساختن فضای خصوصی که شما را از شلوغی زندگی روزانه شهری دور می کند، به طور فزاینده ای بخشی از طراحی خانه مدرن شده است. بعضی ترجیح می دهند اتاق خواب خود را به این پناهگاه انحصاری و آرامش بخش تبدیل کنند، اما برای اکثر صاحب خانه ها، پاسیو و باغ، مکانی است که آرامشی ایده آل به ارمغان آورده و به آنها اجازه می دهد تا از شلوغی، یکنواختی و روزمرگی بی پایان به محیطی پر از آرامش پناه بیاورند. باغ های آسیایی معمولا از محبوبیت فراوانی برخوردارند و با توجه به این موضوع که ایده های این باغ ها به راحتی در فضاهای کوچک قابل اجرا بوده، این نوع باغ ها یکی از اتخاب های ایده آل برای طراحی پاسیو و محوطه خانگی می باشند.

محوطه سازی باغ ها به سبک آسیایی چیزی است که ما در این مطلب در رابطه با آن صحبت می کنیم. باغ آسیایی فراتر از زیبایی شناسیست. باغ ژاپنی و عناصر طراحی باغ ژاپنی یکی از انواع محبوب باغ  های آسیایی می باشد. تمامی عناصر در باغ های ژاپنی نمادین بوده و دارای معنی و مفهوم خاصی می باشد. آبنما ها، تزئینات سنگی و … همه چیز معنا و مفهوم خاصی دارد و به تعادل بصری کمک می کند. در حقیقت این باغ ها به شما احساساتی را منتقل می کند که برای شما بسیار خوشایند است.

باغ آسیاییباغ ژاپنی یکی از محبوب ترین باغ های آسیایی می باشد.

باغ آسیایی به کار بردن ایده های باغ ژاپنی در محوطه و فضای سبز

کلاسیک و جاودان

باغ آسیایی سنتی یک محیط پر از رنگ های پر جنب و جوش، کنتراست بالا و با عناصر متعادل طبیعی می باشد. به عنوان یک قاعده، یک آبنما یا دو چشمه باید در این باغ های نفیس که دارای هوای بی نظیری است، وجود داشته باشد. این قاعده می تواند به شکل یک چشمه ساده، یک تالاب یا دریاچه ، یک استخر هوشمند، یا فقط یک آبنمای کوچک باشد که صدای جریان آب را برای باغ به ارمغان بیاورد.

عناصری مانند مجسمه بودا یکی دیگر از عناصر مهم در این باغ هاست. فراموش نکنید رنگ، در این باغ ها به کمک طیف گسترده ای از گیاهان وجود دارد. گیاهانی از سایه های رنگی قرمز آتشین تا زرد کمرنگ در کنار گیاهان معمول سبز رنگ جلوه بصری بسیار زیبایی ایجاد کرده است.

باغ آسیایی افزودن رنگ به کمک مبلمان به فضای سبز خارجیباغ آسیایی به کارگیری آب در محوطه، فضایی بسیار دلپذیر ایجاد می کند. استفاده از مجسمه و تزئینات در طراحی فضای سبز 

باغ آسیایی مدرن

در حالی که باغ آسیایی جادویی، فریبنده، بی نظیر و شگفت انگیز به نظر می رسد، اما همه ما بودجه و یا فضای کافی برای ساخت این باغ های بسیار دیدنی را نداریم. به قواعد این باغ ها دقت کنید و باغ و منظری بر اساس این چشم اندازهای زیبا و حیرت انگیز طراحی کنید. البته باغ آسیایی مدرن می تواند گزینه ی معقول تری برای شما باشد.

این باغ ها از باغ های کلاسیک کمی متفاوت است و به نظر می رسد بیشتر به سمت چشم اندازهای شهری متمایل شده اند. دیواری از گیاهان بامبو، گیاهان رنگی، گیاهان گلدار، یک آبنمای براق و باغچه کوچک سنگی، این همه ی چیزی است که شما نیاز دارید! اگر فضای بیشتری برای باغ یا حیاط خود دارید، یک فضای استراحت و یا حتی فضایی برای غذاخوری نیز می تواند بخشی از باغ شما باشد.

باغ آسیایی طراحی مدرن محوطه و فضای سبز که به طراجی شهری شباهت دارد.باغ آسیایی ترکیب عناصر مدرن و سنتی در محوطه سازی 

طراحی محوطه فقط به استفاده از گیاهان ختم نمی شود و می توان از عناصر دیگر مانند سنگ نیز در آن به کار برد.

ایجاد تعادل

ما در حال حاضر درباره تعادل عناصر طبیعی مختلف در باغ آسیایی صحبت کردیم. استفاده از عناصر طبیعی به صورت متعادل یک امر مهم و ضروری می باشد. چگونگی ترکیب منظره با خانه مهم است. افرادی که خانه های سنتی دارند و یا افرادی که در اطراف خانه خود دارای فضای باز و باغ هستند تمایل دارند زیبایی محیط زندگی خود را با باغ آسیایی کامل کنند. حتی در خانه های معاصر نیز می توان باغ های کوچک آسیایی داشت.

باغ آسیایی به کار گیری عناصر باغ ژاپنی در طراحی حیاط و تراس باغ آسیایی استفاده متعادل از عناصر طبیعی مانند آب، خاک، سنگ و گیاهباغ آسیایی در کنار عناصر طبیعی، از مبلمان نیز در طراحی خود استفاده کنید.

اهمیت نورپردازی در فضای خارجی

در هر باغی، نورپردازی نقش مهمی در زیبایی بصری فضای خارجی در تمامی ساعات شبانه روز ایفا می کند. باغ آسیایی در این زمینه نیز کمی متفاوت است و نورپردازی های محیط باغ، پس از غروب خورشید فضایی دلربا و زیبا، برای مخاطب به وجود می آورد.

درب های شیشه ای کشویی که در خانه های مدرن بسیار دیده می شوند، محیط داخلی خانه را به باغ متصل می کنند و با باغ آسیایی بسیار هم خوانی دارد.

باغ آسیایی نورپردازی صحیح فضای باز علاوه بر ایجاد زیبایی بصری به استفاده از فضای خارجی در شب نیز کمک می کند.باغ آسیایی استفاده از درب های شیشه ای فضای داخلی و خارجی را به هم مرتبط می سازد.باغ آسیایی در باغ های ژاپنی سنتی نیز تا حد ممکن به کمک درب های کشویی فضای داخل و خارج بهم مرتبط می شود.

Asian-patio-and-garden-coupled-with-a-smart-contemporary-homeBamboo-is-an-essential-part-of-the-classic-Asian-gardenBamboo-white-flowers-and-a-water-feature-turn-this-small-garden-into-a-showstopperCreate-a-smart-outdoor-living-space-and-relaxing-hangout-with-the-tranquil-Asian-gardenElegant-and-small-Asian-style-garden-and-courtyard-designFew-gardens-and-decks-offer-a-view-as-stunning-as-this-in-ParisMinimal-Asian-rock-garden-idea-with-a-dash-of-greenerySerenity-and-rejuvenation-can-be-easily-found-in-a-relaxing-garden-like-thisStunning-Asian-garden-and-deck-offer-a-mesmerizing-retreat-at-homeColorful-plants-and-flora-give-the-Asian-garden-a-delightful-visual-appealCreate-a-smart-outdoor-living-space-and-relaxing-hangout-with-the-tranquil-Asian-gardenMesmerizing-entrance-garden-borrows-from-Balinese-culture-and-motifsPrivate-garden-in-Germany-with-Asian-styleSmall-meditation-courtyard-with-Asian-styleSmall-modern-Asian-garden-and-Zen-retreat-for-contemporary-Vancouver-homeStacked-stone-staircase-becomes-the-showstopper-of-this-Oriental-garden0000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد