اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

نکاتی در رابطه با فضای سبز
محوطه و فضای سبز

نکاتی در رابطه با فضای سبز

اگر منزل شما محوطه سبز و حیاط دارد، برای استفاده از فضای سبز لازم است که تغییرات کلیدی در فضای سبز اعمال شود که در ادامه نکاتی در این رابطه بیان خواهیم کرد.

بالکن سبز ، باغی کوچک در آپارتمان

امروزه با توجه به زندگی شهری و کم شدن فضاهای سبز در اطرافمان  آرزوی داشتن طبیعت کوچکی در آپارتمانتان یک آرزوی کاملا معمولی می باشد. اگر آپارتمان شما درای بالکن می باشد، شما می توانید بالکن خود را به باغی کوچک، سبز و زیبا تبدیل کنید و بالکن سبز داشته باشید.
189 روز پیش
2,094 نمایش
بالکن سبز ، باغی کوچک در آپارتمان

بالکن سبز ، باغی کوچک در آپارتمان

امروزه با توجه به زندگی شهری و کم شدن فضاهای سبز در اطرافمان آرزوی داشتن طبیعت کوچکی در آپارتمان یک آرزوی کاملا معمولی می باشد. اگر آپارتمان شما دارای بالکن است، شما می توانید بالکن خود را به باغی کوچک، سبز و زیبا تبدیل کنید و به اصطلاح بالکن سبز داشته باشید. بالکن سبز یک راه عالی برای آوردن طبیعت به فضای شهری و ایجاد محلی مناسب برای به آرامش رسیدن است.

بالکن سبز بالکن سبز

در زندگی شهری امروز که بیشتر از هر رنگی، رنگ خاکستری به چشم می خورد داشتن بالکن سبز با گل های رنگی در سیمای شهر نیز تاثیر مثبتی دارد. رنگ سبز ، رنگی بسیار شادی است که نماینده ی طبیعت می باشد. شما با داشتن بالکن سبز، طبیعت و شادی را برای خانه خود به ارمغان می آورید.

بالکن سبز استفاده از گیاهان گلدار در بالکن

وقتی بالکن شما پر از گل باشد علاوه بر اینکه منظره ای زیبا از بیرون خواهید داشت، فضاهای باز بالکن تقریبا به کمک شاخه و برگ گیاهان پوشیده می شود و محیطی امن با حفظ حریم خصوصی بوجود می آورد.

از سبک های مختلف طراحی ایده بگیرید

شما می توانید در طراحی باغ کوچکی که می خواهید در بالکنتان بوجود آورید از سبک های مختلفی که برای طراحی باغ ها وجود دارد، ایده بگیرید.

برای مثال می توانید از طراحی باغ های ژاپنی در طراحی بالکن خود الهام بگیرید. برای اینکه باغی در بالکن خود با طراحی ژاپنی داشته باشید می توانید فضایی مقدس به کمک آب در گوشه ای ایجاد کنید، در این نوع طراحی انتخاب گیاهان و نوع چینش آنها باید فکر شده انجام شوند تا تاثیر مثبتی بر روح و روان افراد بگذارد.

یا مثال دیگری که می توان برای طراحی بالکن سبز بیان کرد، استفاده از چوب در طراحی آن می باشد. چوب یک متریال طبیعی است که به خوبی با گیاهان از لحاظ بصری سازگاری دارد.

اگر می خواهید در رابطه با متریال  چوب و کاربرد آن در طراحی داخلی بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

بالکن سبز به کار گیری اصول طراحی معماری ژاپنی در طراحی بالکن

شما می توانید یک طراحی با سبک مینیمال در بالکن خود داشته باشید، به این منظور سعی کنید تا حد ممکن فضا را ساده نگه دارید و فقط از چند گیاه گلدار در کنار نرده ها استفاده کنید.

بالکن سبز چیدمان خطی در بالکن های باریک

خود را محدود نکنید

محدودیت فضایی بالکن شما به این معنا نیست که شما در تعداد گلدانها و گیاهان موجود در فضای خود نیز محدودیت دارید. شما میتوانید در بالکن خود تعداد زیادی گلدان داشته باشید و برای حل مشکل محدودیت فضا گلدان هایی را از دیوار و سقف آویزان کنید.

بالکن سبز آویزان کردن گلدان ها برای ایجاد پویایی بیشتر

به کمک گیاهان گل دار به فضای سبز خود تنوع رنگی بدهید. با ایجاد طیفی از رنگ های شاد در کنار رنگ سبز منظره ای سبزتر و زیباتر داشته باشید.

بالکن سبز استفاده از گیاهان گلدار در بالکن

بالکن های باریک فضاهایی چالش برانگیز هستند. برای بالکن های باریک بهتر است که در دو سمت بالکن گلدانها چیده شوند تا یک راهروی سبز و زیبا بوجود بیاید.

چیدمان خطی گلدان ها در بالکن باریک

کوچک بودن فضا در بالکن به معنای این نیست که فضایمان باید یکنواخت باشد راه های زیادی برای ایجاد پویایی در فضا وجود دارد برای مثال آویزان کردن گلدان ها از دیوارها و سقف می تواند در ایجاد پویایی در بالکن سبز کمک کند.

بالکن سبز ترکیب رنگ سبز گیاهان با رنگ های شاد گل ها 

Urban-green-balcony-garden-with-a-green-carpet-Urban-balcony-garden-with-blooming-florals-A-long-and-narrow-balcony-garden- (1)Balcony-garden-that-makes-use-of-the-vertical-spaceBalcony-garden-that-secures-the-spaces-privacyPotted-plants-give-an-urban-balcony-a-charming-green-vibrancyA-Japanese-styled-balcony-gardenA-minimalist-balcony-garden-for-a-modern-apartment-1000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد