حیاط خانه خود را به باغی کوچک تبدیل کنید

947 روز پیش
3,531 نمایش
حیاط خانه خود را به باغی کوچک تبدیل کنید

حیاط خانه خود را به باغی کوچک تبدیل کنید

آیا حیاط خانه شما آبنما، حوض یا باغچه ای سرسبز که به با طراوت شدن فضای آن کمک می کند، دارد؟

حیاط خود را تغییر دهید و به مکانی دلپذیر ، با طراوت و خنک برای فصل تابستان تبدیل کنید. ما چند نکته در رابطه با طراحی فضای سبز و حیاط، از صندلی های راحتی گرفته تا گیاهان تزیینی را برای شما بیان می کنیم.

حیاط خانه خود را با گیاهان احاطه کنید

آیا  استخر یا آبنما ندارید؟ اجازه دهید تا گیاهان به حیاط خانه شما طراوت و تازگی ببخشند. نیمکت یا صندلی های ساخته شده از تخته های چوبی در حیاطی که توسط گیاهان احاطه شده است یک فضای دعوت کننده ایجاد می کند.حیاط خانه احاطه شدن حیاط خانه توسط گیاهان

استفاده از بامبو، گیاهان گلدار و کاکتوس در کنار هم فضایی زیبا و مدرن به وجود می آورد.

با تنوع گیاهان در گستره ای از رنگ ها، اندازه ها و بافت ها، تنوع بصری را در فضای باز خود به وجود آورید.

حیاط خانه استفاده از بامبو، گیاهان گلدار و کاکتوسحیاط خانه احاطه شدن حیاط خانه با گیاهان گلدار و رنگی

یک درخت بلند در حیاط خانه در طول روز سایه مناسبی را به وجود می آورد و به خنک ماندن حیاط کمک می کند.

اگر به دلیل کمبود جا و نداشتن فضای کافی برای کاشت یا نداشتن باغچه ی مناسب نمی توانید حیاط خانه خود را با بوته ها و درختان شکوفه دار و انگور بپوشانید می توانید از  گلدان هایی با گیاهان گلدار کمک بگیرید و با کنار هم گذاشتن این گلدان ها حیاطی سبز و پرگل داشته باشید.

شما حتی میتوانید پاسیو یا بالکنی سبز و زیبا داشته باشید. در پاسیو ها و بالکن های کوچک برای حل مشکل کمبود جا می توانید از گلدان ها و گل های آویزی استفاده کنید.

حیاط خانه اگر فضای کافی برای گذاشتن گلدان ندارید از گلدان های آویزی استفاده کنید.

مبلمان فضای سبز

استفاده از صندلی نکته کلیدی و اساسی در حیاط خانه و فضای سبز شما می باشد.

اگر در حیاط خانه خود درختی برای سایه اندازی ندارید میتوانید از چتر و سایبان در کنار صندلی های خود استفاده کنید تا بتوانید در طول روز از فضای حیاط خانه خود بدون اینکه آفتاب شما را اذیت کند لذت ببرید.

حیاط خانه به کار گیری مبلمان در فضای بازحیاط خانه به کار گیری مبلمان در فضای بازحیاط خانه مبلمان مدرن برای فضای باز

اگر حیاط بزرگی دارید می توانید از مبلمان های بزرگتر و بیشتر در حیاط خانه خود استفاده کنید و مهمانی ها و دورهمی های دوستانه ای را در فضای باز برگزار کنید.

اگر فضای کافی دارید حتی میتوانید قسمتی از حیاط خود را برای غذاخوری اختصاص دهید و از غذا خوردن در فضای باز لذت ببرید.حیاط خانه ایجاد فضای غذا خوری در فضای باز

آب

حتی اگر در حیاط خانه خود استخر ندارید یا فضای کافی برای داشتن استخر ندارید می توانید یک حوض یا آبنمای کوچک در حیاطتان داشته باشید و برای زیباتر شدن این حوض یا آبنما می توانید اطراف آن را به کمک گلدان های کوچک بپوشانید.

ولی اگر شما شانس داشتن یک استخر یا حوضی بزرگ را در حیاط خود دارید می توانید از فواره برای زیبا تر شدنش استفاده کنید.

حیاط خانه استفاده از آب در فضای بازفضای سبز خانگی استفاده از آب در فضای باز

مسیر هدایت کننده داشته باشید

اگر حیاط بزرگی دارید بهتر است یک مسیر هدایت کننده در حیاط خود داشته باشید. برای ایجاد چنین مسیری نیازی به تعویض متریال کف یا تغییر اساسی در حیاطتان ندارید شما به آسانی میتوانید با قرار دادن بوته یا گیاهان کوتاه در دو طرف راه مورد نظر چنین مسیری را بوجود بیاورید.

فضای سبز خانگی ایجاد مسیر به کمک گیاهان

این مسیر می تواند از ورودی خانه به باغ شروع شده و فرد را به سمت مبلمان موجود در حیاط خانه یا فضایی که برای غذاخوری در فضای باز در نظر گرفتید، هدایت کند.

علاوه بر استفاده از گیاهان شما می توانید از شن و ماسه نیز برای مشخص کردن مسیر استفاده کنید.

فضای سبز استفاده از شن و ماسه برای مشخص کردن مسیر

نورپردازی مناسب داشته باشید

داشتن نورپردازی مناسب در فضای باز مسئله ی پر اهمیتی می باشد زیرا وجود یک نورپردازی ایده آل این امکان را فراهم می کند که شما بتوانید به راحتی در شب نیز از حیاط خانه و فضای باز خود استفاده کنید.

اگر می خواهید بدانید بهترین متریال ساختمانی چیست و برای نورپردازی فضای سبز خود از چه چراغ هایی با چه ویژگی هایی باید استفاده کنید، اینجا کلیک کنید.

حیاط خانه نورپردازی مناسب برای حیاط خانه و فضای باز

Garden-oasis-with-ample-plantsSunken-garden-with-succulentsStriped-garden-seatingOutdoor-lounge-area-with-umbrellasModern-rattan-garden-furniture-setOutdoor-dining-area-with-tropical-plantsLush-garden-pond-with-ample-plant-lifeInviting-garden-pathGarden-pathway-with-stepsGarden-path-to-a-seating-areaHanging-planters-from-CB2Outdoor-pool-and-fountain00000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد