اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

نکاتی در رابطه با فضای سبز
محوطه و فضای سبز

نکاتی در رابطه با فضای سبز

اگر منزل شما محوطه سبز و حیاط دارد، برای استفاده از فضای سبز لازم است که تغییرات کلیدی در فضای سبز اعمال شود که در ادامه نکاتی در این رابطه بیان خواهیم کرد.

ساخت باغ به کمک گلدان های گلی

فصل بهار فصل بسیار زیبا و شگفت انگیزی می باشد. در این فصل بعد از یک زمستان طولانی همه جا با انواع شکوفه ها ، گل های رنگارنگ و زیبا پوشیده می شود. اگرچه گل ها طرفداران زیادی دارد اما برای محوطه سازی در مقیاس بزرگ گیاهان سبز و به شکل کلاسیک زیباتر خواهد بود. گلدان های گلی و جعبه های چوبی یکی از گزینه های عالی صرف نظر از ابعاد باغ برای محوطه سازی می باشد. 
383 روز پیش
18,891 نمایش
ساخت باغ به کمک گلدان های گلی

ساخت باغ به کمک گلدان های گلی

فصل بهار فصل بسیار زیبا و شگفت انگیزی می باشد. در این فصل بعد از یک زمستان طولانی همه جا با انواع شکوفه ها ، گل های رنگارنگ و زیبا پوشیده می شود. اگرچه گیاهان گلدار طرفداران زیادی دارد اما برای محوطه سازی در مقیاس بزرگ استفاده از گیاهان سبز و به شکل کلاسیک زیباتر خواهد بود. گلدان های گلی و جعبه های چوبی یکی از گزینه های عالی صرف نظر از ابعاد باغ برای محوطه سازی می باشد. 

 

گلدان های گلی

حتما نیازی نیست گل ها و گیاهان در زمین رشد کنند تا یک باغ محسوب شوند. هنگامی که گل ها و گیاهان را در گلدان های گلی و یا جعبه های چوبی کاشته می شود از کنار هم قرار گرفتن این گلدان ها می توانیم یک باغ زیبا بوجود آوریم. حتی در بعضی مکان ها مانند راه پله ها وجود یک گلدان گلی می تواند چشم انداز بسیار زیبایی بوجود آورد.

رنگ مایل به قرمز ، بزرگی و ارتفاع مناسب این گلدان ها باعث ایجاد جذابیت در هر ورودی می شود. گیاهان مختلف دارای ارتفاع و اشکال مختلف می باشند اما وقتی از یک گیاه مشابه برای گلدان های ورودی استفاده شود، نظم و یکپارچگی در ورودی خود خواهید داشت.

گلدان های گلی در ابعاد مختلف

هر باغی می تواند دارای ترکیبی از هر سبک و اندازه باشد و به کمک این گلدان ها به راحتی به شکل و سبک دلخواه در بیایند. این گلدان ها در ابعاد مختلف وجود دارد به همین دلیل در فضاهای کوچک هم می توانید به کمک جعبه های چوبی و یا گلدان های گلی با ابعاد متناسب باغی کوچک داشته باشید. 

به کمک گلدان هایی با ابعاد ، اشکال و ارتفاعات مختلف و تنوع گیاهی می توانید باغی با تنوع بافتی بالا و در عین حال با حفظ حریم خصوصی داشته باشید.

گلدان های گلی در ارتفاعات مختلف

تنوع در ارتفاع گلدان ها و همچنین تنوع در ارتفاع گیاهان می تواند باعث ایجاد تنوع بصری شود و فضا را از یکنواختی دربیاورد. 

 

0336033703380339034003410342
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد