باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز
محوطه و فضای سبز

باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز

باغ آسیایی فراتر از زیبایی شناسیست. باغ ژاپنی و عناصر طراحی باغ ژاپنی یکی از انواع محبوب باغ  های آسیایی می باشد. تمامی عناصر در باغ های ژاپنی نمادین بوده و دارای معنی و مفهوم خاصی می باشد.

اهمیت نور در معماری سنتی
معماری

اهمیت نور در معماری سنتی

نور همیشه بخشی جدایی ناپذیر در معماری سنتی ایرانی بوده است و علاوه بر نقشی که برای تامین نور داشته به عنوان جزئی از تزئینات نیز محسوب می شده است.

درباره کابینت آشپزخانه بیشتر بدانید !
دکوراسیون داخلی

درباره کابینت آشپزخانه بیشتر بدانید !

ایجاد تغییر در کابینت آشپزخانه، بازسازی و نوسازی آن یک سرمایه گذاری با ارزش و بلند مدت محسوب می شود. بنابراین می توان با انتخابی مناسب، سال های زیادی از آشپزخانه ای زیبا لذت برد.

۶ سبک از طاق گل که محوطه و فضای سبز شما را زیباتر می کند

طاق گل علاوه بر اینکه یک ساختار جدید به محوطه و فضای سبز اضافه می کنند، تنوع رنگی و عطری را نیز برای محیط اطراف خود به ارمغان می آورند. حتی در کوچکترین حیاط و فضای سبز نیز می توان به راحتی از این طاق های گل بهره مند شد. 
382 روز پیش
88,127 نمایش
۶ سبک از طاق گل که محوطه و فضای سبز شما را زیباتر می کند

۶ سبک از طاق گل که محوطه و فضای سبز شما را زیباتر می کند

طاق گل علاوه بر اینکه یک ساختار جدید به محوطه و فضای سبز اضافه می کنند، تنوع رنگی و عطری را نیز برای محیط اطراف خود به ارمغان می آورند.

این طاق ها را می توان در ابعاد و اندازه ها و با متریال های مختلف و با توجه به سلیقه شما و مساحت محوطه ساخت. حتی در کوچکترین حیاط و فضای سبز نیز می توان به راحتی از این طاق های گل بهره مند شد.  در ادامه شش سبک مختلف از این طاق های زیبا به همراه گل هایی که مناسب هر سبک طاق هستند را برای شما معرفی می کنیم.

طاق گل فلزی

طاق های فولادی که هنوز هم پرطرفدار هستند و در ابعاد و سبک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. طاق هایی با طرح چارچوب باز برای رزهای رونده بسیار مناسب هستند زیرا ساقهای گل به دور چارچوب پیچیده و به راحتی به طاق متصل می شوند.

طاق چوبی کلاسیک

استفاده از چوب برای ساخت طاق گل از قدیم بسیار مرسوم بوده و طاق های چوبی از سبک های کلاسیک و قدیمی محسوب می شوند. گل های رز، یاس، پیچ امین الدوله از گل های مناسب برای طاق های چوبی هستند. این گل ها در ارتفاع مناسبی گل می دهند.

طاق چوبی معاصر

طاق های چوبی در دوران های مختلف به شکل و سبک های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند. در دوران معاصر نیز طاق های چوبی سبک منحصر به فرد خود را دارند. از گل های مناسب برای این سبک از طاق گل می توان به گلیسین اشاره کرد. این گیاه رونده برگ ها و گل های معطرش به شکل آویزان و معلق روی طاق قرار می گیرد.

طاق گل به سبک روستیک

یکی دیگر از سبک های طاق چوبی سبک روستیک است. این طاق از الیاف طبیعی و دست ساز است. معمولا این سبک از طاق ها در کارگاه ساخته شده و بعد در محل مورد نظر نصب می شود. جنس این طاق ها معمولا چوب درخت فندق می باشد. از گیاهان رونده مناسب این سبک طاق گل می توان به گل نخود اشاره کرد.

طاق دیواری

اگر فضای کافی برای ساخت یک ورودی یا مسیر با طاق گل ندارید طاق های دیواری یک راه مناسب برای حل این مشکل است. این سبک از طاق های دیواری به راحتی دیوار، ساحتمان یا حصار متصل یا ثابت شوند.
این طاق ها وقتی با گل ها و گیاهان پوشیده می شوند باعث ایجاد سایه و محیطی دلپذیر می شوند.

طاق با گیاهان یکپارچه

این سبک از طاق برای فضاهایی مناسب است که فضا، خاک و یا شرایط کاشت گیاه وجود ندارد. در این نوع طاق دو جعبه چوبی به انتهای طاق متصل است که محل کاشت گیاه می باشد. قرار نیست از طاق های چوبی فقط برای گیاهان تزئینی استفاده کرد. شما می توانید از گیاهان با گل های خوراکی یا سبزیجات رونده نیز استفاده کنید.

0330280290300310320000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد