ایده هایی برای طراحی محوطه

1044 روز پیش
2,184 نمایش
ایده هایی برای طراحی محوطه

ایده هایی برای طراحی محوطه

طراحی محوطه و محوطه سازی مدرن به وضوح هندسی است. خطوط صاف و فضاهای باز با مجسمه ها و تندیس ها برای ایجاد یک فضای مدرن ترکیب شده اند. چمن های بلند و گیاهان وحشی جای چمن ها و گیاهان مرسوم قدیمی را گرفته اند. کلید یک طراحی خوب این است که بتوانیم به درستی تمامی عوامل مربوط به طراحی محوطه را با هم ترکیب کنیم.

تنوع مبلمان، ظروف و لوازم جانبی باغ، بسیار زیاد است. انتخاب مبلمان و لوازم محوطه مخصوصا زمانی که صاحب خانه ها این تفکر را داشته باشند که خودشان باید همه ی کارها را انجام دهند، کمی دشوار است. اغلب لوازم مربوط به طرح های ساده و مدرن از قبیل گلدان و گیاهان، گران قیمت هستند، در حالیکه لوازم و مبلمان مربوط به طرح های سنتی طراحی محوطه اغلب ارزان ترند. هرگز از این موضوع ترس نداشته باشید: طرح های مدرن خلاقانه و ارزان تری هم وجود دارد!

 

طراحی محوطه

محوطه سازی با طراحی کاملا هندسی

طراحی محوطه

هنگام شروع کار، سوال روشن است: چگونه فضایی مدرن ایجاد کنیم و حیاط خود را سر و سامان دهیم؟ چطور کل چمن و باغ را به شیوه ای شیک و هدفمند طراحی کنیم؟

جزئیات زیادی وجود دارد که شما می توانید خودتان آن را اداره کنید، از جمله گیاهان، جداره ها و تندیس ها و مجسمه ها. با این حال، اگر شما می خواهید خودتان همه چیز را با کمک دوستان و خانواده انجام دهید، ما برای شما ایده هایی داریم تا از آن ها الهام بگیرید !

طراحی محوطه

طراحی متقارن و هندسی

ترکیب کاشی و چمن

یکی از محبوب ترین ویژگی های محوطه سازی امروز، استفاده از شبکه های شطرنجی است. ترکیب بتن، چمن و دیگر گیاهان برای ایجاد یک طرح جالب به اشکال مربع و مستطیل می تواند بسیار زیبا باشد. طراحان منظر از نوعی پوشش گیاهی برای پر کردن فضاهای مستطیلی انتخاب می کنند. این پوشش های گیاهی علاوه بر اینکه می تواند حرکات پا را کنترل کند زمانی که شکوفه های کوچک و بنفششان شکوفا می شود منظره ای پر زرق و برق به وجود می آورند. یکی دیگر از ویژگی های جالب این شبکه های شطرنجی این است که تقسیم کردن حیاط به این شکل می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد!

 

طراحی محوطه

استفاده از طرح شطرنجی برای ترکیب چمن و بتن

حیاط مدرنی که در آن چمن و کاشی بتنی با هم ترکیب شده اند، می تواند به عنوان یک اثر هنری نیز تلقی شود. احساس نکنید که در طرح های شطرنجی معمول و سنتی محدود شده اید. مرزها را بشکنید، اندازه ها و ضخامت خطوط بین کاشی های بتنی را تغییر دهید.

از گیاهان برجسته در حیاط هندسی خود استفاده کنید. گلدان و گیاهانی کروی شکل و قرار دادن گلدان هایی به شکل عمودی بر روی کاشی، تاثیر مثبت و چشم نوازی روی شبکه های شطرنجی دارد.

طراحی محوطه

استفاده از گلدان ها و گیاهان با ظاهری متفاوت

استفاده از سنگ

حالا زمان حضور کاشی های سنگی در حیاط است! در مسیرهای سنگ فرش شده، سنگ ریزه ها فضا را تعریف می کنند و محل قرار گیری کاشی ها را مشخص می کنند.

استفاده از شن و سنگ ریزه مسیر های حرکتی در باغ را طولانی تر می کند. برای ایجاد جذابیت بیشتر، سعی کنید از سنگ های پله ای استفاده کنید. گیاهان را به صورت تزئینی در باغچه اضافه کنید، سپس فضای باقی مانده را با سنگ های نخودی و سنگ ریزه ها پر کنید.

گاهی اوقات سنگ یک متحدکننده ی  عالی است. برای منحصر به فرد کردن مسیر ها، حیاط خود را به بخش هایی از ماسه و چمن تقسیم کنید، سپس آنها را با یک مسیر سنگی به هم متصل کنید.

طراحی محوطه

استفاده از شن و ماسه و سنگ در محوطه سازی

قرار دادن گیاه

در حالی که برنامه ریزی برای انتخاب محل چمن، سنگ و سنگ ریزه به اندازه کافی چالش برانگیز است، افزودن گیاهان بزرگ فرصت های جدیدی برای محوطه سازی فراهم می کند. از بستری از گل برای ایجاد یک مرز خیره کننده استفاده کنید.

 

طراحی محوطه

استفاده از گل ها برای مرزبندی

طراحی محوطه

استفاده از گیاهان و گل ها برای مشخص کردن حاشیه راه ها

ساخت یک منطقه بدون چمن در محوطه که به وسیله ی گیاهان استوایی احاطه شده است نیز بسیار جالب و آرامش بخش می باشد.

تاثیر پرشور تراس های مدرن و سبز را فراموش نکنید. وقتی گیاهان و گل های بلند قد در پایین شیب پله ها قرار می گیرند لایه های پر زرق و برقی را به وجود می آورند.

جداره های فلزی برای برای یک حیاط پر از گیاه می توانند حیرت آور باشند. مرزهای زمین، پله ها و بسترهای گیاهی می توانند توسط نوارهای فلزی تعریف شوند.

 

طراحی محوطه

استفاده از مصالح مختلف و ترکیبشان

جزئیات محوطه

بنابراین کار سخت تقسیم حیاط انجام می شود، و وقت آن است که جزئیات تکمیل کننده ای را به محوطه اضافه کنیم. جزئیاتی مانند مبلمان مربوط به نشستن یا مبلمان های تزئینی دیگر که برای یکپارچه کردن محوطه و مرتبط کردن داخل خانه با محوطه مورد استفاده قرار می گیرد.

گلدان ها و گیاهان

هنگام انتخاب گیاهان، بسیاری از افراد ترجیح می دهند گزینه ها مقرون به صرفه را انتخاب کنند، به همین دلیل اگر گلدان های مدرن کمی گران هستند یا به نظرتان به اندازه کافی شیک نیستند، گزینه های زیادی برای انتخاب گلدان ها وجود دارد. گلدان های فلزی با رنگ های سبز، آبی کبالت می توانند گزینه های خوبی باشند.

طراحی محوطه

استفاده از تزئینات در محوطه سازی

مبلمان فضای باز

صندلی ها و مبل های بیرونی باید بادوام و راحت باشند. در بسیاری از محوطه های مدرن، به ویژه محوطه هایی که فضای سبز کمتری دارند، مبلمان یک فاکتور مهم در طراحی به شمار می آید.

حتی کوچکترین محوطه های باز موجود را می توان به فضایی هوشمندانه و منظم تبدیل کرد. استفاده از میز و صندلی های تاشو گزینه های مناسبی برای فضاهای کوچک می باشند.

طراحی محوطه

ایجاد فضایی برای استراحت

برای یک محوطه بزرگ در حیاط یا پشت بام، استفاده از مبلمان و صندلی در فضای باز یک ضرورت است. جریان داد آب در محوطه می تواند در تلطیف هوا بسیار موثر باشد.

 

طراحی محوطه

استفاده از آب در محوطه سازی و طراحی محوطه

000attractive-garden-designs-best-ideas-about-design-on-landscape-home-treasures-edging-english-plans-laser-lights-pictures-for-small-gardens-edge-rocks-plan-drawing-supplies-adelaidebest-landscape-design-winnipeg-manitoba-garden-supplies-abbotsford-bc-ideas-solar-lights-rotorua-perth-staples-plans-planner-lighting-uk-enchanted-edging-rock-plan-drawing-english-best-of-garden-design-ideas-for-large-gardens-narrow-on-plans-landscape-japanese-secret-small-supplies-perth-aluminum-edging-rock-construction-laser-lights-pictures-treasures-plan-best-residential-outdoor-landscape-design-front-garden-ideas-diy-amazing-plants-uk-cqzdjscw-for-yard-landscaping-simple-with-home-trends-around-house-supplies-perth-edging-picturesexterior-low-maintenance-landscaping-design-with-stone-firepit-also-stone-pavers-and-stone-step-for-modern-landscape-ideas-smart-tips-for-low-maintenance-landscaping-for-yourfairstone-natural-slate-garden-paving_1_hrgarden-and-landscape-design-best-supplies-brisbane-staples-fabric-pins-enchanted-lights-ideas-pictures-christchurch-plastic-edging-drawing-aluminum-secret-plans-front-yard-treasuregardening-and-landscaping-craven-gardens-garden-gurus-landscape-in-south-best-design-planner-ideas-plans-edging-supplies-perth-front-edge-rocks-yard-pictures-uk-plan-drawing-amp-mimodern-gardens-picture-garden-designs-with-bricks-a-piece-tool-kit-vegetable-for-small-yards-ideas-raised-beds-flower-spaces-design-wiha-landscaping-using-gravel-rose-yard-backyardmodern-garden-tile-and-potted-plantsstepped-garden-design-ideas-landscape-design-ideas-for-stairs-and-steps-on-sloped-propertyUntitled-1masonry-141-1600x9601-700x420FL 1Masive_arbori_arbustiIMG_18412-1600x9601modern-garden-tile-and-potted-plants101321206
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد