معماری منظر چیست و معمار منظر کیست

1035 روز پیش
2,843 نمایش
معماری منظر چیست و معمار منظر کیست

معماری منظر چیست و معمار منظر کیست

ما به تغییرات اساسی در زندگی و کارمان و همچنان ارتباط با محیط طبیعی احتیاج داریم. بخش عمده ای از زیرساخت های زندگی ما برای آب، زباله، حمل و نقل و انرژی نیاز به بازنگری اساسی دارد.
معماری منظر ریشه در درک دارد و ترکیبی از علم و هنر، بینش و اندیشه است. معماران منظر به کمک علوم طبیعی و قوانین محیط زیست، دانش منظر را به ارمغان می آورند و با ایجاد طرح های زیبا باعث لذت بردن ما از مناظر شهری می شوند. ما در این مطلب به معرفی معماری منظر و معمار منظر می پردازیم.

landscape architecture

معماری منظر :

بام سبز، فضاهای سبز شهری و … همه بیان کننده تعریف معماری منظر می باشند. شاید بهترین و ماندگارترین دستاورد معماری منظر ایجاد تعادل بین محیط طبیعی و ساختمان ها می باشد.
استفاده از معماری منظر باعث بوجود آمدن نتایج فوق العاده ای مانند: بازیابی تالاب های در معرض خطر، کاهش باران های اسیدی و پاکی هوا می باشد.
از انواع پروژه هایی که اغلب در آنها از معماری منظر استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
مدارس و دانشگاه ها، سایت های تجاری و اداری، باغ های عمومی، هتل ها و استراحتگاه ها، بیمارستان ها، پارک ها، سایت های مسکونی، خیابان ها و فضاهای عمومی , ….

landscape architecture

معماران منظر :

معماران منظر معمولا دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته ی معماری منظر می باشند. معماری منظر طیف گسترده ای از طراحی، علم و دانش فنی را پوشش می دهد. در معماری منظر مباحثی مانند طراحی سایت، حفاظت از بافت تاریخی، برنامه ریزی و طبقه بندی، علم باغبانی و حتی موضوعات روانشناسی مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.
برای یک معمار منظر صرفا داشتن مدرک دانشگاهی کافی نیست بلکه کسب تجربه و گذراندن دوره های آموزشی مختلف و متداوم مهم است.
یکی از تفاوت های معمارن منظر با دیگر متخصصان این است که معماران منظر باید به خوبی یاد بگیرند که چگونه محیط طبیعی را با ساخت و ساز های مصنوعی ترکیب کنند.

ترکیب محیط طبیعی و سازه های مصنوعی

معماران منظر اغلب برای محوطه سازی یا اجرای طرح های خود با شرکت های دیگر کار می کنند. طراح مد لباس را طراحی می کند و تولید کننده پوشاک طرح آن را تولید می کند. یک هنرمند پوستری را طراحی می کند و شرکتی آن را چاپ می کند. رابطه ی معمار منظر با پیمانکاران نیز همین گونه می باشد.
وقتی طراحی منظر شروع می شود، معماران منظر به اطلاعاتی مانند اینکه افراد چه نیاز هایی دارند و یا میتوان چه استفاده هایی از محیط کرد، نیاز دارند. طراحان با مشتری صحبت می کنند، از سایت پیشنهادی بازدید می کنند، درباره ی تاریخچه محل تحقیق می کنند، سایت را تحلیل کرده و با توجه به نوع پروژه اقدام می کنند.

ترکیب عناصر مختلف طبیعی در طراحی منظر

طراحان منظر از طرح اولیه و مدل های سه بعدی برای ایده های خود استفاده می کنند. بسیاری از پروژه ها به مجموعه ای از نقشه ها برای پوشش کل پروژه نیاز دارند. معمولا پروژه های عمومی بزرگ بازخوردهای عمومی بیشتری نیز دارند.
کار معماران منظر با ارائه طرح نهایی پایان نمی یابد. آنها معمولا به سایت مراجعه می کنند، با مشتریان و تیم ساخت و ساز ملاقات می کنند و اطمینان حاصل می کنند که همه چیز درست و هموار خواهد بود. پس از اتمام کار معماران منظر موفقیت پروژه را ارزیابی می کنند و بسته به نوع پروژه، نظارت و مدیریت پروژه را حتی پس از اتمام ساخت و ساز ادامه می دهند.

 

Salem-State-University3d-model1AWARDS BOOKLET Final Final.publandscape-architecture-average-salaryneo-bankside-09
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد