نکاتی در رابطه با فضای سبز

761 روز پیش
21,535 نمایش
نکاتی در رابطه با فضای سبز

نکاتی در رابطه با فضای سبز

فصل بهار و تابستان، فصل های زیبایی برای گذراندن اوقات در خارج از منزل است! هیچ چیز مانند نسیمی گرم، الهام بخش و دلنشین نیست. اگر منزل شما حیاط یا محوطه ای سبز دارد، برای استفاده از محوطه و فضای سبز لازم است که تغییرات کلیدی و اساسی در سبک و عملکرد فضا اعمال شود. در ادامه چند نکته کلیدی برای داشتن فضای سبز دلنشین تر بیان می کنیم. اگر این نکات را در فضای سبز و محوطه خود رعایت کنید، شما هم می توانید نوشیدنی مورد علاقه خود را در فضای باز بنوشید و از محوطه و فضای سبز خود لذت ببرید.

تنوع گیاهی

ترکیب گیاهان با ارتفاعات متفاوت یکی از راه های ایجاد تنوع بصری در فضاهای خارجی می باشد. برای مثال می توانیم از گیاهان کوتاه که به سطح زمین نزدیک ترند در کنار گیاهان بلند تر استفاده کنیم. این کار باعث می شوند که چشم از سطح زمین به ارتفاعات حرکت کند و این امر از ایجاد احساس یکنواختی جلو گیری می کند.

نمونه ای از گیاهان کوتاه قامت در فضای سبز

گیاهان بومی

در هر اقلیمی که زندگی می کنید تحقیق کنید که چه گیاهانی مناسب اقلیم شما بوده و حتی می توانید از متخصصان در امور باغبانی مشاوره بگیرید. به هر حال استفاده از گیاهان بومی هر اقلیم بهترین گزینه برای فضای سبز در ٖآن اقلیم است. نگهداری گیاهان بومی بسیار راحت تر و ارزان تر است و گیاهان بومی در شرایط اقلیمی خود بهتر رشد می کنند. برای مثال گیاه Canna lilies  گزینه ی مناسبی برای فضای باز خانگی می باشد. این گیاه گرمسیری در فصل تابستان شکوفه می دهد و باغچه شما را زیباتر می کند. این گیاه برای اقلیم های گرم بسیار مناسب بوده و اگر شما در منطقه ی گرمی زندگی می کنید این گیاه گزینه مناسبی برای فضای سبز خانه شما خواهد بود.

تصوبری از گیاه Canna lilies

Canna lilies گیاه گلداری که برای فضای سبز بسیار مناسب است.

مجموعه از گیاهان گلدار Canna lilies

این گیاه مناسب مناطق گرمسیری می باشد.

 

گیاهان معطر

دلایل فوق العاده ای برای کاشت گیاهان مختلف در فضای باز شما وجود دارد. یکی از این دلایل می تواند کاشت گیاهان خوراکی برای استفاده در آشپزی باشد. یکی دیگر از این دلایل کاشت گیاهان معطر برای داشتن فضایی عطر آگین است. کاشت گیاهان معطر، فضایی خوش بو و دلپذیری را در محوطه باز و حیاط شما ایجاد می کند. حال اگر گیاهان معطر خوراکی را برای باغچه خود انتخاب کنید با یک تیر دو نشان می زنید.

رزماری یک انتخاب محبوب مخصوصا برای مکان های گرم و آفتابی است. از دیگر گیاهان محبوب می توان به نعناع ، پونه کوهی ، ریحان و آویشن اشاره کرد.

تصویری از گیاه رزماری در فضای سبز

رزماری از گیاهان معطر و زیباست که برای فضاهای سبز خانگی بسیار مناسب است.

بوته ها و درختچه ها

بوته ها و درختچه ها برای آراستن گذرگاه ها و مرزبندی و حاشیه سازی در فضای سبز به کار می آید و همچنین به فضای سبز شما نظم میبخشد. علاوه بر گیاهان خوراکی و دارویی، بوته ها و درختچه ها نیز از گیاهان محبوب برای استفاده در فضای سبز محسوب می شوند. Loropetalum که از تیره انجیلیان محسوب می شود دارای برگ ها با کنتراست رنگی متفاوت است و به دلیل همین زیبایی در رنگ، برای حاشیه سازی در محوطه و مرزبندی فضای سبز محوطه با دیگر فضاها بسیار مناسب است.

Loropetalu گیاهی با کنتراست رنگی متنوع

Loropetalu گیاهی است با برگ های از تناژ رنگ های سبز و بنفش که جلوه بصری زیبایی از رنگ ها ایجاد می کند.

گیاهان گلدار

گیاهان گلدار به محوطه و فضای سبز، رنگ و شادابی میبخشند و دید بصری زیبایی ایجاد می کنند. اما نکته ای که در رابطه با گلها وجود دارد این است که گیاهان گلدار در زمان مشخصی از سال گل می دهند. پس هنگام کاشت گیاهان گلدار، گیاهانی را که در فصول مختلف گل می دهند انتخاب کنید تا در تمام سال فضای سبز پرگلی داشته باشید.

تصویری از گیاهان گلدار در فضای سبز خانگی

گیاهان گلدار به حیاط و فضای سبز شما پویایی و زیبایی می بخشد.

تنوع در محوطه سازی

اگر شما به دنبال تنوع در حیاط و یا محوطه خود هستید سعی کنید مجموعه ای از عناصر محوطه سازی را در فضای خود به کار ببرید. شما می توانید از مصالح مختلفی مانند بتن، شن، سنگ و آجر نیز در محوطه سازی خود استفاده کنید.

چند قطعه سنگ در حیاط و فضای سبز که به فضای سبز جلوه طبیعی می دهد.

سنگ ها حس طبیعت را به فضای سبز شما می بخشد.

وجود شن و ماسه در فضای سبز امری واجب می باشد.

شن و ماسه از عناصر مهم و واجب در طبیعت می باشد.

نورپردازی خارجی

نورپردازی در فضای باز را فراموش نکنید. نورپردازی مناسب به شما کمک می کند که هم فضا زیباتری داشته باشید و هم بتوانید در شب نیز از محوطه و فضای باز خود استفاده کنید.

تصویری از نورپردازی در فضای باز

نورپردازی مناسب فضای مناسبی را برای استفاده از حیاط و محوطه در ساعات تاریک روز ایجاد می کند.

 

 

01770178017901800181017001710172017301760182175000000000000000001217012180121901209012100121101212012130121401216نمونه ای از گیاهان کوتاه قامت در فضای سبزتصوبری از گیاه Canna liliesمجموعه از گیاهان گلدار Canna liliesتصویری از گیاه رزماری در فضای سبزLoropetalu گیاهی با کنتراست رنگی متنوعتصویری از گیاهان گلدار در فضای سبز خانگیچند قطعه سنگ در حیاط و فضای سبز که به فضای سبز جلوه طبیعی می دهد.وجود شن و ماسه در فضای سبز امری واجب می باشد.تصویری از نورپردازی در فضای بازنمونه ای از گیاهان کوتاه قامت در فضای سبزتصوبری از گیاه Canna liliesمجموعه از گیاهان گلدار Canna liliesتصویری از گیاه رزماری در فضای سبزLoropetalu گیاهی با کنتراست رنگی متنوعتصویری از گیاهان گلدار در فضای سبز خانگیچند قطعه سنگ در حیاط و فضای سبز که به فضای سبز جلوه طبیعی می دهد.وجود شن و ماسه در فضای سبز امری واجب می باشد.تصویری از نورپردازی در فضای بازنمونه ای از گیاهان کوتاه قامت در فضای سبزتصوبری از گیاه Canna liliesمجموعه از گیاهان گلدار Canna liliesتصویری از گیاه رزماری در فضای سبزLoropetalu گیاهی با کنتراست رنگی متنوعتصویری از گیاهان گلدار در فضای سبز خانگیچند قطعه سنگ در حیاط و فضای سبز که به فضای سبز جلوه طبیعی می دهد.وجود شن و ماسه در فضای سبز امری واجب می باشد.تصویری از نورپردازی در فضای بازنمونه ای از گیاهان کوتاه قامت در فضای سبزتصوبری از گیاه Canna liliesمجموعه از گیاهان گلدار Canna liliesتصویری از گیاه رزماری در فضای سبزLoropetalu گیاهی با کنتراست رنگی متنوعتصویری از گیاهان گلدار در فضای سبز خانگیچند قطعه سنگ در حیاط و فضای سبز که به فضای سبز جلوه طبیعی می دهد.وجود شن و ماسه در فضای سبز امری واجب می باشد.تصویری از نورپردازی در فضای باز
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد