نکاتی برای طراحی محوطه و فضای سبز که همه باید آن را بدانند !

1476 روز پیش
3,449 نمایش
نکاتی برای طراحی محوطه و فضای سبز که همه باید آن را بدانند !

نکاتی برای طراحی محوطه و فضای سبز که همه باید آن را بدانند ! همه ی ما میخواهیم خانه ای جذاب و برجسته تر نسبت به دیگران داشته باشیم. همچنین خواهان یک خانه ای هستیم که با محیط اطراف و محله خود ترکیب شده باشد. طراحی فضای بیرونی خانه یک فرایند پیچیده ای از انتخاب رنگ ،مواد و متریال ،نور و … است.

بیایید به چند اصل اساسی برای طراحی فضای بیرونی نگاه کنیم که به خانه شما کمک می کند:

 

 • متعادل کردن فضا ها با قرینه سازی

در طراحی محوطه و فضای سبز تعادل و تقارن نقش مهمی را برای رسیدن به یک طراحی خوب ایفا می کنند. نمای همه ی ساختمان ها برای زیبایی بصری به تقارن و تعادل نیاز دارند.این تقارن با در نظر گرفتن یک جایی به عنوان مرکز محور و تقسیم پنجره ها در هر دو طرف محور به طور مساوی به دست می آید.

راه های گوناگونی برای رسیدن به یک طراحی محوطه و فضای سبز متناسب و ایده ال وجود دارد که بعضی از آن راه ها واضح و ظاهری هستند و بعضی از آن ها ظاهری نیستند.

 • فرم از عملکرد پیروی می کند

لویس سالیوان استاد فرانک لوید رایت عبارت ،فرم از عملکرد پیروی می کند را به وجود آورده است. این به این معنی است که هدف از طراحی هر ساختمان باید از نقطه شروع طراحی مشخص باشد.

هدف خانه ی شما چیست؟چه نقشه ای شما برای استفاده از خانه خود دارید؟چه چیزی در خانه شما مورد نیاز است؟ آیا خانه شما نیاز های شما را براورده می کند؟تمام اعضای خانواده را در نظر بگیرید و سپس تصمیم بگیرید!

بیرون خانه ی شما از فرم داخلی ساختمان پیروی میکند. به طور مثال اگر شما یک هنرمند باشید و بخواهید از نور طبیعی برای نقاشی ها و تصویر سازی هایتان استفاده کنید پس پنجره های بزرگ انتخاب می کنید زیرا شما به نور طبیعی و زیادی نیاز دارید!

همیشه به یاد داشته باشید که شخصیت شما و طراحی داخلی منزل شما بر روی قسمت بیرونی و طراحی محوطه و فضای سبز تاثیر می گذارد.

 • مواد و متریال و بافت خانه ها

با زیاد شدن گزینه ها تصمیم گیری درباره مواد مورد استفاده در خارج از منزل و طراحی محوطه و فضای سبز بسیار دشوار می شود. آلومینیوم ، آجر ، استیل ، چوب و … ما چطور باید انتخاب کنیم؟

بهترین راه دوام تعادل ،زیبایی شناسی است.البته ، شما ممکنه بخواهید که فضای خارجی و طراحی محوطه و فضای سبز منزل شما منعکس کننده ی استایل شخصی شما،کشور یا جنسیت شما باشد و برای این کار ممکن است بخواهید بعضی قسمت ها را در طراحی محوطه و فضای سبز منزلتان حذف کنید و یا بپوشانید برای مثال ممکن است بخواهید سنگ های تیز و تراشیده را در طراحی محوطه و فضای سبز بپوشانید!

شخصیت شما و استایل شما تاثیر زیادی روی طراحی شما دارد آیا شما یک مینیمالیست مدرن هستید؟پس ممکن است شما خطوط فولاد براق و یا پانل های چوبی ساده را ترجیح بدهید.

برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه، همیشه بهتر است با یک معمار و طراح ماهر مشورت کنید.همچنین شما می توانید یک جستجوی آنلاین قبل از هرگونه سرمایه گذاری و هزینه ای داشته باشید.

 • ترکیبات رنگی فضای خارجی

کلی رنگ داریم برای انتخاب که باید مواظب باشیم دچار سردرگمی نشیم و درست انتخاب کنیم! اما چطور باید تصمیم بگیریم که کدام رنگ برای فضای خارجی و طراحی محوطه و فضای سبز منزل ما مناسب است؟آیا دنبال رنگ های رنگ های جسورانه تر هستید یا رنگ های پایه ای و خنثی را ترجیح می دهید؟

شروین ویلیام پیشنهاد می دهد که یک راه مطمئن، امن و یک رویکرد تاثیرگذار برای انتخاب رنگ درست و جای درست اون رنگ ،انتخاب دو تن رنگی یا سایه های مختلفی از یک رنگ است.سایه های تیره و روشن می توانند برای زیبایی بصری و یا تمیزی و دید بهتر در کنار هم استفاده شوند.سومین رنگ می تواند یک رنگ متضاد باشد تضاد باعث جذابیت بصری می شود و فضا ها را متمایز می کند.

رنگ می تواند بسیاری از ویژگی ها ، امکانات و کاربرد های محوطه و فضای سبز خانه شما را ایفا کند.حیاط جلوی خانه خود را به رنگ سفید در بیاورید تا چشم ها را راحت به سمت ورودی بکشد.یا از تضاد رنگی استفاده کنید و از یک رنگ تیره برای بالا و یک رنگ سبک برای پایین استفاده کنید. راه های زیاد و بی پایانی برای بازی با چشم و طراحی محوطه و فضای سبز آن وجود دارد.

 • چطور یک سقف مناسب انتخاب کنیم

سقف باید دوام لازم را داشته باشد انتخاب یک سقف برای خانه شما از انتخاب رنگ و زیبایی شناسی مهم تر است.

ساختمان های بسیاری با قیمت ها و هزینه های مختلف هستند.مواد های مختلفی مانند سنگ و کاشی وجود دارند اما به یاد داشته باشید که بسیار سنگین هستند و باید توانایی منزل خود را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که می تواند بار را تحمل کند.

آسفالت به دلیل هزینه پایین و نصب راحت شایع تر است و به طرز شگفت انگیزی چوب یک گزینه مناسب با همان امید به زندگی است (25 سال) و می تواند جایگزین آسفالت باشد.تخته سنگ و فلزات گزینه های سنگین با هزینه های سنگین هستند اما ممکن است برای برخی از طرح ها کاربرد داشته باشند.درسته مواد و متریال های زیادی وجود دارند ولی باید به بودجه و طراحی خانه توجه کرد.همیشه آنچه را که برای خانه هایتان مناسب است در نظر بگیرید.

 • چه پنجره ای بهتر به نظر می رسد

پنجره های خانه ها فراتر از عملکرد هستند آن ها مانند روح خانه ها هستند.

اولین و مهمترین گام برای انتخاب پنجره مناسب این است که باید با دوام باشد. دوم ، پنجره های شما باید شخصیت خانه شما را منعکس کند.برای مثال در خانه های مدرن بهتر است پنجره هایی با عرض های زیاد و از کف تا سقف و در خانه های سنتی از پنجره های مستطیلی سنتی استفاده شود.

عوامل دیگری که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: درجه بندی و محافظت در برابر UV، حفظ حریم خصوصی ،تهویه مناسب ،سهولت تمیز کردن و نمایش فضای باز.

 

 • طراحی یک ورودی شگفت انگیز

سوال رایجی که پرسیده می شود :

درب ورودی خانه من باید چه رنگی باشد؟همانطور که در قسمت بالا با عنوان ترکیب رنگی جواب دادیم بهتر است از 2 تن رنگی یا سایه های مختلف یک رنگ برای فضاهای اصلی و فضای بیرونی استفاده کنید و رنگ سوم متضاد برای رنگ درب جلو استفاده کنید. شما می توانید با اضافه کردن یک رنگ متضاد مخالف در چرخه رنگی منزل خود انتخاب کنید تا فضای خانه تر و تمیز تر به نظر برسد.برای ورودی منزلتان بهتر است یک سایه تیره یا پررنگ تر از بقیه رنگ های موجود در خانه تان انتخاب کنید.

 • محوطه سازی ضروری است

محوطه سازی خانه شما خیلی بیشتر از چرخاندن یا گذاشتن یک درخت در جلوی خانه است اغلب گیاهان به خوبی در کنار هم قرار می گیرند که باعث تجدید حیات و روح در خانه ها و محل زندگی می شوند.دشوار است بدانید چه گیاهانی را برای چشم انداز خود انتخاب کنید بنابراین پیشنهاد میکنیم خاک های محلی و بومی را مطالعه کنید تا محل زندگی خود و شرایط مناسب برای گیاهان را بشناسید.کارکنان گلخانه ها معمولا در گونه های محلی و گیاهان بسیار آگاه هستند و می توانند بهتر شما را راهنمایی کنند.

از امروز برای فضای سبز و چشم انداز سبز منزلتان برنامه ریزی کنید به یاد داشته باشید که این کار وقت گیر است و نیاز به صبر و حوصله دارد.هرچه زودتر شروع کنید بهتر است.

 • روشن کردن خانه

نگذارید که منزلتان در تاریکی محو و گم شود! نور مناسب برای ایمنی خانه بسیار اهمیت دارد. یک سری از نور ها برای درهای ورودی و درهای گاراژ قرار دارند و یک سری چراغ دیگر در فضای باز وجود دارند که باید در اطراف خانه پخش و قرار داده شوند.چراغ هایی که مناسب سبک و فضای خانه شما هستند را انتخاب کنید،  خانه های سنتی با لوستر هایی که سبک و فانتزی هستند عالی می شوند. همینطور چراغ های فولادی نمایی جذاب به ورودی خانه های مدرن می دهند.همینطور یک سری نور در خانه ها هستند که باید شب از آن ها استفاده کنید.

landscaping01570158016101620163016401650166016701680169
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

  در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


  با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد