نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

استفاده از متریال چوب در طراحی داخلی

متریال چوب نه تنها از متریال های مهمی است که به عنوان مصالح ساختاری در معماری استفاده می شود بلکه یک متریال عالی برای برای طراحی داخلی محسوب می شود.
253 روز پیش
2,965 نمایش
استفاده از متریال چوب در طراحی داخلی

استفاده از متریال چوب در طراحی داخلی

متریال چوب نه تنها از متریال های مهمی است که به عنوان مصالح ساختاری در معماری استفاده می شود بلکه یک متریال عالی برای برای طراحی داخلی محسوب می شود. تعداد کمی از مصالح هستند که مانند چوب پتانسیل و انعطاف بالایی در طراحی داخلی دارند. چوب مصالحی است که هم در خانه های ساده روستایی و هم در مدرن ترین خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشکلات متریال چوب این است که فقط مقدار مشخصی گرما دریافت می کند به عبارت دیگر ظرفیت گرمایی محدودی دارد.

متریال چوب به همان اندازه که به عنوان مصالح در دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده می شود و اهمیت دارد به همان اندازه در خارج از ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد و اهمیت دارد.

هنگامی که چوب را به عنوان مصالح در طراحی داخلی انتخاب می کنیم باید به نکات و عواملی توجه کنیم، که در ادامه به بررسی چند مورد از این عوامل میپردازیم.

متریال چوب و رنگ

اولین موضوعی که در طراحی داخلی مورد توجه قرار می گیرد سبک طراحی می باشد. بعد از انتخاب سبک مناسب برای طراحی انتخاب پالت رنگی مناسب بسیار پر اهمیت می باشد. در طراحی های داخلی که در آن از متریال چوب استفاده شده است باید پالت رنگی مناسب با چوب را انتخاب کنیم. اگر پالت رنگی شما بیش از حد تیره باشد ممکن است باعث آزار چشم شود. اگر برای طراحی داخلی از چوب هایی با رنگ روشن استفاده کنیم رنگ های دیگر بلد می شوند و بیشتر خودشان را نشان می دهند.

متریال چوب
استفاده از رنگ در کنار متریال چوب

استفاده از چوب هایی با رنگ های متفاوت نیز به ایجاد یک پالت رنگی مناسب، بسیار کمک می کند و مانع از یکنواختی محیط می شود.

نکته ای که وجود دارد این است که اگر بخواهیم فضا بزرگ به نظر برسد باید از چوب های رنگ روشن و اگر بخواهیم فضایمان عمیق تر به نظر برسد باید از چوب هایی به رنگ تیره استفاده کنیم. پس اگر به دنبال بازسازی فضای داخلی خود هستید و می خواهید از مصالح چوبی در فضای خود استفاده کنید حتما در انتخاب رنگ و طرح چوب ها این نکات را به خاطر داشته باشید.

اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید اینجا کلیک کنید تا چند ایده جالب برای بازسازی خانه با کمترین هزینه ، به شما معرفی کنیم.

مبلمان چوبی

انتخاب چوب های خاص برای مبلمان و داشتن مبلمان های سفارشی یک روش موثر برای شخصیت دادن به فضا می باشد و فضای شما را از نظر بصری نیز زیبا می کند.

در مبلمان ها، پارچه های رنگی با بافت های متفاوت در کنار چوب قرار می گیرند و زیبایی بصری بیشتری ایجاد می کنند.

استفاده از متریال چوب برای پوشش دیوار ها

چوب مصالحی است که می توان از آن خیلی آسان و سریع به عنوان پوشش دیوار ها بهره برد. استفاده ازمتریال چوب به عنوان دیوار پوش تنها محدود به دیوار های داخلی نمی شود و در دیوار های خارجی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از تخته های چوبی به شکل عمودی باعث می شود که ارتفاع فضا بیشتر و فضا باز تر به نظر برسد. علاوه بر این استفاده از چراغ های کروی روی دیوار های چوبی جلوه بسیار زیبایی دارد.

قاب های چوبی

قاب های چوبی سبک، ساده و زیبا می باشند و به راحتی نیز قابل رنگ آمیزی می باشند. استفاده از قاب های چوبی به جای قاب های فلزی در پنجره ها نمای بسیار زیبا تری دارد و نمای داخلی و خارجی ساختمان شما را زیبا می کند.

متریال چوبمتریال چوب0776متریال چوبمتریال چوب0779متریال چوبمتریال چوب
برچسب ها:
امتیاز:
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد