با ۷ سبک از انواع سبک طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید.
دکوراسیون داخلی

با ۷ سبک از انواع سبک طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید.

عدم شناخت انواع سبک طراحی یکی از مشکلاتی است که اغلب افراد در تغییر دکوراسیون فضای خود با آن برخورد میکنند. آشنایی با انواع سبک طراحی داخلی به حل این مشکل بسیار کمک خواهد کرد.

نماهای خاص و منحصر به فرد!
نما

نماهای خاص و منحصر به فرد!

نمای ساختمان اولین چیزی است که مردم در مواجه با ساختمان میبینند به همین دلیل نما نماینده و بیانگر هویت و عملکرد ساختمان است.

باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز
محوطه و فضای سبز

باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز

باغ آسیایی فراتر از زیبایی شناسیست. باغ ژاپنی و عناصر طراحی باغ ژاپنی یکی از انواع محبوب باغ  های آسیایی می باشد. تمامی عناصر در باغ های ژاپنی نمادین بوده و دارای معنی و مفهوم خاصی می باشد.

سقف کاذب و انواع سقف کاذب را بیشتر بشناسید

سقف و مصالح سقف، از عناصر اساسی و مهم در ساختمان محسوب می شوند. سقف کاذب یکی از متریال هایی است که برای تزئین و زیبا سازی سقف استفاده می شود.
34 روز پیش
340 نمایش
سقف کاذب و انواع سقف کاذب  را بیشتر بشناسید

­اکثر مردم برای تغییر و نوسازی خانه خود به تغییر رنگ دیوارها و تغییر کفپوش ها می پردازند و از سقف غافل می شوند، در صورتیکه سقف و مصالح سقف، از عناصر اساسی و مهم در ساختمان محسوب می شوند. سقف کاذب یکی از متریال هایی است که برای تزئین و زیبا سازی سقف استفاده می شود. سقف های کاذب اکثرا به گونه ای طراحی می شوند که عایق صدا و حرارت بوده و در برابر حریق نیز مقاوم باشند، به همین دلایل علاوه بر زیبایی، ایمنی و حس راحتی برای فضا به ارمغان می آورند. سقف کاذب انواع مختلفی دارد با طراحی و مصالح مختلف که می توان به راحتی بر حسب نوع فضا سقفی مناسب انتخاب کرد. در ادامه به معرفی انواع سقف کاذب می پردازیم.

سقف کاذب
سقف کاذب زیبایی و حس خاصی به فضای شما میبخشد.

پانل های چوبی

چوب مصالحی است که در بعضی مناطق به عنوان مصالح اصلی در ساختمان به کار می رود. در نتیجه گاهی جز اصلی ساختمان محسوب می شود. با این حال سقف های کاذبی نیز وجود دارد که از چوب ساخته شده و یا . ممکن است کل سقف فضای شما با یک سقف کاذب پوشیده شود و یا بر حسب طراحی خاصی فقط قسمتی از سقف، با سقف کاذب پوشانده شود. به خاطر ویژگی هایی که چوب دارد قالب ها و سقف های کاذب بسیار زیبا و متنوعی از چوب ساخته می شود.

سقف کاذب
سقف های کاذب چوبی به دلیل بافت و رنگی که دارند حس گرما را به محیط منتقل می کنند.

گچ و تخته های گچی

گچ از مصالح سنتی و قدیمی برای پوشش سقف می باشد که قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است. ایجاد یک سقف گچی معمولی به این صورت است که لایه های مختلفی از گچ روی سقف مورد نظر ایجاد قرار گرفته می شود. این لایه های گچی سطحی صاف و سخت ایجاد می کند که به راحتی با رنگ و یا گچ قابل تزئین می باشد. سقف های کاذب گچی از مواد مشابه گچ ساخته شده اند اما ارزان تر بوده و برای خشک شدن به زمان زیادی نیاز ندارد. سقف گچی پیش ساخته با پیچ و مهره و یا موم به سقف متصل می شود.

سقف کاذب
به دلیل خاصیت شکل پذیری گچ به راحتی می توان پانل هایی با طرح هایی خاص، به عنوان سقف کاذب آماده کرد.

پانل هایی فلزی

فلز متریالی است که به صورت ساختاری و تزئینی در سقف مورد استفاده قرار می گیرد. سقف های کاذب معمولا برای پوشاندن ایرادات بصری موجود در سقف، مانند لوله های تاسیسات و همچنین کنترل صدا مورد استفاده قرار می گیرد. فلز معمولا به شکل ورق های ریخته گری شده به عنوان سقف کاذب و پوششی تزئینی برای سقف مورد استفاده قرار می گیرد.

سقف کاذب
سقف کاذب با جنس فلزی در رنگ و طرح های مختلف موجود می باشد.

کاشی وار

کاشی های مورد استفاده در سقف با کاشی هایی که در کف یا دیوار به کار می رود، متفاوت هستند زیرا وزن مصالح مورد استفاده در سقف باید تا حد ممکن سبک باشد. کاشی هایی که در سقف مورد استفاده قرار می گیرد از مواد متنوعی مانند پلاستیک،‌فلزات سبک، فایبرگلاس، فیبر، چوب، گچ وینیلی و چوب پنبه ساخته می شود. اکثر سقف های کاذب به گونه ای طراحی می شوند که به صورت معلق و با فاصله از سقف اصلی قرار می گیرند.
سقف های کاذب علاوه بر اینکه به فضای شما زیبایی می بخشند، به کنترل سر و صداهای موجود در فضا نیز کمک می کنند.

سقف کاذب
مصالح مختلف را می توان به شکل کاشی وار در سقف ها به عنوان سقف کاذب مورد استفاده قرار داد.
سقف کاذب
سقف های کاذب کاشی گونه می توانند شکل های هندسی مختلفی داشته باشند.


سقف کاذبسقف کاذبسقف کاذبسقف کاذبسقف کاذبسقف کاذب
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد