انواع سقف کاذب را بیشتر بشناسید

817 روز پیش
1,150 نمایش
انواع سقف کاذب را بیشتر بشناسید

­اکثر مردم برای تغییر و نوسازی خانه خود به تغییر رنگ دیوارها و تغییر کفپوش ها می پردازند و از سقف غافل می شوند، در صورتیکه سقف و مصالح سقف، از عناصر اساسی و مهم در ساختمان محسوب می شوند. سقف کاذب یکی از متریال هایی است که برای تزئین و زیبا سازی سقف استفاده می شود. سقف های کاذب اکثرا به گونه ای طراحی می شوند که عایق صدا و حرارت بوده و در برابر حریق نیز مقاوم باشند، به همین دلایل علاوه بر زیبایی، ایمنی و حس راحتی، برای فضا به ارمغان می آورند. سقف کاذب انواع مختلفی دارد با طراحی و مصالح مختلف که می توان به راحتی بر حسب نوع فضا سقفی مناسب انتخاب کرد. در ادامه به معرفی انواع سقف کاذب می پردازیم.

انواع سقف کاذب
سقف کاذب زیبایی و حس خاصی به فضای شما میبخشد.

پانل های چوبی، از انواع سقف کاذب پر طرفدار

چوب مصالحی است که در بعضی مناطق به عنوان مصالح اصلی در ساختمان به کار می رود. در نتیجه گاهی جز اصلی ساختمان محسوب می شود. با این حال سقف های کاذبی نیز وجود دارد که از چوب ساخته شده،گاهی ممکن است کل سقف فضای شما با یک سقف کاذب پوشیده شود و یا بر حسب طراحی خاصی فقط قسمتی از سقف، با سقف کاذب پوشانده شود. به خاطر ویژگی هایی که چوب دارد قالب ها و سقف های کاذب بسیار زیبا و متنوعی از چوب ساخته می شود.

انواع سقف کاذب
سقف های کاذب چوبی به دلیل بافت و رنگی که دارند حس گرما را به محیط منتقل می کنند.

گچ و تخته های گچی، قدیمی ترین مصالح مورد استفاده در سقف

گچ از مصالح سنتی و قدیمی برای پوشش سقف می باشد که قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است. ایجاد یک سقف گچی معمولی به این صورت است که لایه های مختلفی از گچ روی سقف مورد نظر ایجاد می شود. این لایه های گچی سطحی صاف و سخت ایجاد می کند که به راحتی با رنگ و یا گچ قابل تزئین می باشد. سقف های کاذب گچی از مواد مشابه گچ ساخته شده اند اما ارزان تر بوده و برای خشک شدن به زمان زیادی نیاز ندارد. سقف گچی پیش ساخته با پیچ و مهره و یا موم به سقف متصل می شود.

انواع سقف کاذب
به دلیل خاصیت شکل پذیری گچ به راحتی می توان پانل هایی با طرح هایی خاص، به عنوان سقف کاذب آماده کرد.

پانل هایی فلزی

فلز، متریالی است که به صورت ساختاری و تزئینی در سقف به کار می رود. سقف های کاذب معمولا برای پوشاندن ایرادات بصری موجود در سقف، مانند لوله های تاسیسات و همچنین کنترل صدا مورد استفاده قرار می گیرد. فلز معمولا به شکل ورق های ریخته گری شده به عنوان سقف کاذب و پوششی تزئینی برای سقف به کار می رود.

انواع سقف کاذب
سقف کاذب با جنس فلزی در رنگ و طرح های مختلف موجود می باشد.

کاشی وار

کاشی های مورد استفاده در سقف با کاشی هایی که در کف یا دیوار به کار می رود، متفاوت هستند زیرا وزن مصالح مورد استفاده در سقف باید تا حد ممکن سبک باشد. کاشی هایی که در سقف مورد استفاده قرار می گیرد از مواد متنوعی مانند پلاستیک،‌ فلزات سبک، فایبرگلاس، فیبر، چوب، گچ وینیلی و چوب پنبه ساخته می شود. اکثر سقف های کاذب به گونه ای طراحی می شوند که به صورت معلق و با فاصله از سقف اصلی قرار می گیرند.
سقف های کاذب علاوه بر اینکه به فضای شما زیبایی می بخشند، به کنترل سر و صداهای موجود در فضا نیز کمک می کنند.

انواع سقف کاذب
مصالح مختلف را می توان به شکل کاشی وار در سقف ها به عنوان سقف کاذب مورد استفاده قرار داد.
انواع سقف کاذب
سقف های کاذب کاشی گونه می توانند شکل های هندسی مختلفی داشته باشند.

 

انواع سقف کاذبانواع سقف کاذبانواع سقف کاذبانواع سقف کاذبانواع سقف کاذبانواع سقف کاذب01120
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد