پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

انواع پرده در دکوراسیون داخلی

انواع پرده در دکوراسیون داخلی برای کنترل میزان نور خورشید، کنترل و تنظیم دمای اتاق و طرح و نقش دادن به دیوار ها وجود دارد که در ادامه به بررسی این پرده ها میپردازیم.
24 روز پیش
54 نمایش
انواع پرده در دکوراسیون داخلی

پرده علاوه بر استفاده تزئینی و افزایش زیبایی بصری، کاربرد های دیگری نیز دارد. پرده ها میزان نور خورشید را تنظیم و کنترل کرده، در مواردی به کنترل تنظیم دمای اتاق نیز کمک می کند و اگر دیوارهایی ساده دارید به دیوارهایتان نقش و طرح می بخشد. پرده می تواند کوتاه یا بلند، ضخیم یا نازک و از پارچه یا متریال های مختلف باشد. سعی کنید پرده ها را متناسب با دکوراسیون کلی فضا انتخاب کنید. در ادامه انواع پرده را بررسی می کنیم.

انواع پرده
انواع پرده برای انواع فضاها

سه نوع پوشش و پرده برای پنجره ها وجود دارد :

پرده های سخت که از جنس چوب و وینیل می باشند مانند کرکره
پرده های نرم که از متریال های نرم و قابل انعطاف می باشند مانند پرده هایی که از جنس پارچه هستند.
پرده هایی که ترکیبی از هر دو پرده نرم و سخت می باشد.

انواع پرده سخت
پرده های کره کره ای

یکی از انواع پرده های سخت ، پرده کرکره ای است که دارای دو مدل ثابت و متحرک می باشد. مدل متحرک پرده کرکره ای دارای لولا بوده که این لولا ها به حرکت پنل های کرکره ای کمک کرده و به آن ها امکان حرکت می دهد. پوشش های کرکره ای به حفظ حریم خصوصی و کنترل میزان نور خورشید کمک می کنند. این کرکره ها می توانند از جنس پلاستیک، چوب یا … باشند.

انواع پرده
پرده کرکره ای ثابت
پرده حصیری

پرده های بافته شده از الیاف چوبی به خصوص بامبو یکی از محبوب ترین انواع پرده سخت است. استفاده از پرده های حصیری یک راه عالی برای افزودن بافت به دیوار و دکوراسیون فضای شما می باشد. این پرده ها چون از متریال طبیعی ساخته می شوند حس خوبی در فضای شما ایجاد می کنند.

انواع پرده
پرده حصیری بافته شده از چوب بامبو
پرده ونیزی

این پرده ها می توانند از جنس چوب، پلاستیک و یا فلز باشند و صفحات آن توسط نواری پارچه ای به هم متصل می شود. این صفحات می توانند به طور کامل پنجره را بگیرند یا به یک سمت جمع شده و پنجره را به طور کامل نمایان کنند. چرخش ۱۸۰ درجه ای صفحات این امکان را فراهم می کند تا میزان ورود نور خورشید را بهتر کنترل شود.

انواع پرده
پرده ونیزی
انوع پرده نرم
پرده های پارچه ای

پرده های پارچه ای یکی از انواع پرده، همان پرده هایی هستند که اغلب در خانه ها دیده می شوند. جنس پارچه های استفاده شده برای این پرده ها می تواند مخمل، حریر، تور، ابریشم، نخ، کتان و … باشد و بسته به نوع پارچه ی انتخابی، پرده هایی با ضخامت های متفاوت خواهید داشت. به عنوان مثال برای فضاهایی که به نور بیشتری احتیاج است مانند فضای غذاخوری از پرده هایی با پارچه های ظریف تر مانند حریر و برای فضاهایی که به نور کمتری احتیاج است مانند اتاق خواب از پرده هایی با پارچه های ضخیم تر مانند کتان استفاده می شود.
پرده های پارچه ای بسته به شکل و ابعاد پنجره به صورت یک لنگه و یا دو لنگه مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پرده
پرده پارچه ای دو لنگه
پرده ترکیبی

گاهی برای برخی فضاها لازم است که از هر دو نوع پوشش پنجره ها استفاده کنیم. در نتیجه برای این فضا ها از ترکیب مناسب دو نوع پرده نرم و سخت استفاده می شود.
در برخی فضا ها مانند اتاق خواب و آشپزخانه لازم است که امکان کنترل نور طبیعی وجود داشته باشد. استفاده از دو نوع پوشش پنجره می تواند به کنترل بیشتر نور طبیعی کمک کند.

انواع پرده
ترکیب پرده پارچه ای و کرکره ای ثابت

اگر به دنبال ایده هایی برای بازسازی آشپزخانه هستید پس مقاله ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه را مطالعه کنید.

انواع پردهانواع پردهانواع پردهانواع پردهانواع پردهانواع پرده
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد