بهترین متریال ساختمانی چیست؟

950 روز پیش
7,159 نمایش
بهترین متریال ساختمانی چیست؟

بهترین متریال ساختمانی چیست؟

بهترین متریال ساختمانی و محصولات در بازار چیست؟ کدامیک از متریال های موجود در بازار از محبوبیت بیشتری برخوردارند؟ این محصولات چه هستند و چه چیزی آنها را بسیار محبوب می کند؟ آیا آنها را در پروژه بعدی خود استفاده می کنید؟ در ادامه به معرفی و بررسی چند متریال ساختمانی محبوب و مدرن می پردازیم.

پانل های بتنی پلیمری

این پانل ها با مخلوطی از سیلیس، کوارتز، بازالت و رزین های پلی استری قالب گیری و ساخته می شوند. این متریال ساختمانی محافظ فوق العاده ای در برابر اشعه های UV و دیگر عوامل جوی می باشد.

متریال ساختمانی استفاده از پانل های بتنی پلیمری به عنوان متریال ساختمانی در نما

متریال ساختمانی استفاده از پانل های بتنی پلیمری در نما

موارد کاربردی : نما و دیوار

کاربری : ساختمان های سازمانی، تجاری، مسکونی

پارچه های فلزی: Illumesh

نور Illumesh  را با استفاده از چراغ های LED کنترل می کنند. این نورها می توانند بر روی یک منطقه خاص متمرکز شوند و یا کل نما را پوشش دهند. افکت های نوری را می توان با استفاده از برنامه های خاصی تعریف، اجرا و کنترل کرد. در مقایسه با سیستم های روشنایی معمولی، Illumesh روشنایی با کیفیت بالاتر ارائه می دهند و دارای مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و دما می باشد.

Illumesh با چراغ های LED برای نما

متریال ساختمانی Illumesh در نما  Illumesh در نمای ساختمان

موارد کاربردی: نما

ویژگی ها :
– طول عمر بالا
– حساسیت بالا
– انعطاف پذیری

پنجره آلومینیومی: Soleal

پنجره آلومینیومی متریال ساختمانی است که  در ساخت آن از پروفیل هایی به عمق ۶۵ یا ۵۵ میلیمتر استفاده می شود و در دو سبک متفاوت طراحی می شوند، در سبک اول فریم های پنجره به شکلی باز و نمایان و با ضخامت ۵۲ میلیمتر شکل می گیرد تا طراحی ای مدرن در نما ایجاد کند، در سبک دوم قاب پنجره با شکلی مینیمال تر با خطوط دید ظریف به نمایش در می آید.

استفاده از پنجره آلومینیومی در نمامتریال ساختمانی استفاده از پنجره آلومینیومی در نما

کاربرد : پنجره و درب پاسیو

کاربری : ساختمان های مسکونی و اداری

ویژگی ها : مقاومت در برابر آب و هوا ، عایق صوتی ، عایق حرارتی

کاشی های  مدرن

این کاشی ها برای کف ، دیوار و برای استفاده داخلی و خارجی مناسب هستند. این متریال ساختمانی نیاز به نگهداری زیاد یا خاصی ندارند و دارای عملکرد بالا می باشند. این کاشی ها در ابعاد ۱۲*۱۲ سانتی متر موجود می باشند.

استفاده از کاشی هایی با طرح های مدرن به عنوان متریال ساختمانی در طراحی داخلی کاشی هایی با طرح های مدرن به عنوان متریال ساختمانی

موارد کاربرد :‌دیوار، نما، حمام، آشپزخانه، طبقه
فرمت : کاشی

سیمان فیبری سه بعدی مورد استفاده در نما

وظیفه اصلی این متریال جالب، بازی با نور و سایه است. همچنین از ویژگی های دیگر این متریال، می توان به نمایش خطی در طرح آن اشاره کرد. این پانل ها در هر ساعت از روز زاویه نور را تغییر می دهند و جنبه ای متفاوت از خود را به نمایش می گذارند.

متریال ساختمانی از سیمان فیبری سه بعدی به دلیل طرحی که دارد در نما مورد استفاده قرار می گیرد. سیمان فیبری سه بعدی به دلیل طرحش متریال مناسبی برای نما می باشد. نمونه ی استفاده از سیمان فیبری سه بعدی در نما

موارد کاربرد : نما
ویژگی ها : پانل فیبری سبک، بافت خطی که در طول روز با نور تغییر می کند.

پانل های فلزی سوراخ دار برای نما

این متریال خلاقانه قابلیت تولید به هر شکلی را داراست. با استفاده از دستگاه CNC و برش لیزری بر روی این پانل های فلزی می توان طرح ها و ایده های دلخواه و خلاقانه ای را به راحتی بر روی نما اجرا نمود.

متریال ساختمانی نمونه ی استفاده از پانل فلزی سوراخ دار در نما

موارد کاربردی : نمای ساختمان، سقف، ستون و …
ویژگی ها : الگوهای استاندارد و سفارشی را می توان با یک دستگاه CNC به صورت دقیق و با دقت میلی متری بر روی این متریال ساختمانی ایجاد کرد.

چراغ های مخصوص فضای باز

این چراغ های نورافکن با استفاده از فلز آلومینیوم ساخته شده و مفصل های به کار رفته در آن قابلیت چرخش چراغ بین زوایای ۳۰ تا ۹۰ درجه را فراهم می کند و برای فضای باز بسیار مناسب می باشد.

چراغ های ویژه فضای باز با حرکت ۹۰ درجهچراغ های ویژه فضای باز چراغ های ویژه فضای باز

موارد کاربرد : دیوار، نما، سقف
نوع متریال به کار رفته : آلومینیوم، شیشه
نوع چراغ به کار رفته :LED ( کم مصرف)

سرامیک پرسلانی

رنگ و طیف گسترده به کار رفته در این سرامیک ها امکان برقراری ارتباط بصری و ایجاد هارمونی با انواع محیط ها با کاربری تجاری، اداری و مسکونی را ایجاد می کند. این سرامیک ها در برابر حرارت، آلودگی، لکه و ضربه مقاوم است.

استفاده از سرامیک پرسلانی در سرویس بهداشتی

استفاده از سرامیک پرسلانی در آشپزخانهمتریال ساختمانی استفاده از سرامیک پرسلانی در نما

موارد کاربردی : پوشش دیوار، کفپوش، آشپزخانه
ویژگی ها : سطح قابل جلا، مقاوم در برابر رنگ، مقاوم در برابر تشعشعات، مقاومت در برابر سرما، مقاومت در برابر آتش ، و مقاومت در برابر سایش، مقاوم در برابر لکه

درب های تاشو

این درب های مدرن که مانند صفحاتی بزرگ می باشند، ورود حشرات و نور خورشید را کنترل کرده و محرمیت فضا را حفظ می کنند. ابعاد بزرگ این درب ها در طراحی ها هم نقش عملکردی داشته و هم به عنوان جداکننده ی فضای داخل و خارج به شکل های شفاف، نیمه شفاف و کاملا محصور عمل می کنند.

درب های کشویی مرز بین فضای داخلی و خارجی را از بین میبرد.

درب های کشویی نور زیادی به فضا وارد می کنند.درب کشویی کنترل ورود حشرات به کمک درب کشویی

موارد کاربردی : درب های بیرونی و داخلی، جداکننده
کاربری : مسکونی ، اداری

پارتیشن های داخلی: مش های فلزی بافته شده

این مش های فلزی می توانند جلوه و جذابیت موجود در رنگ و بافت را به صورت همزمان فراهم کنند، همچنین این پارتیشن ها واکنش خوبی نسبت به نور دارند و انعطاف پذیر و قابل تنظیم نیز هستند. در مقایسه با مش فلزی بافته شده سنتی، به مراتب انعطاف پذیری بیشتری به طراحی شما می دهد. شما می توانید اندازه، رنگ، پوشش نهایی و ضخامت بافتی را که مطابق با نیازهای طراحی شماست، انتخاب کنید.

متریال ساختمانی مش فلزی بافته شده به دلیل اینکه نور را عبور می دهد گزینه ی مناسبی برای پارتیشن می باشد. مش های فلزی بافته شده علاوه بر جدا کردن فضا دید را نیز به طور کامل محدود نمی کند.

موارد کاربردی : پانل های کششی، پانل های قابی، پارچه های پرده، پانل های افقی، پارتیشن

کاربری : نمایشگاه ، مسکونی ، اداری
ویژگی ها : شفاف، با دوام، انعطاف پذیر، قابل بازیافت

پانل های نمایشی سوراخ دار برای ایجاد سایه

از این پانل های نمایشی سوراخ دار را می توان به عنوان کرکره های کشویی استفاده کرد. سوراخ های آن موجب ایجاد انواع سایه های جالب و زیبا بسته به زمان و زاویه نور خورشید می شود.

علاوه بر الگوهای موجود در بازار ، شما می توانید طرح دلخواه خود مثل آرم شرکت یا هر الگو و طرح دیگری را روی این پانل ها به کمک برش لیزری  داشته باشید.

متریال ساختمانی پانل های فلزی با عبور نور و ایجاد سایه شکل های زیبایی ایجاد می کنند.متریال ساختمانی ایجاد طرح های دلخواه به کمک برش لیزری بر روی پانل فلزی

صفحات سفالی

صفحاتی از جنس سفال و با فریم های فلزی  را به راحتی می توان با متریال هایی مثل سرامیک، شیشه، چوب و دیگر متریال های ساختمانی ترکیب کرد. این پوسته سفالی اشکالی به شکل پر و خالی را بر روی نمای ساختمان ایجاد می کند.

متریال ساختمانی ترکیب پوسته سفالی و متریال شیشهمتریال ساختمانی پوسته های سفالی نور را به شکل زیبایی به فضای داخلی وارد می کند.

براق کردن و لعابی کردن نمای خارجی ساختمان

استفاده از متریال های لعابی و براق در نما به کنترل نور روز و گرمای خورشید بسیار کمک می کند. کنترل نور خورشید باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و  در نتیجه کاهش هزینه های مربوط به انرژی می شود.

متریال ساختمانی استفاده از متریال های که منعکس کننده نور می باشند به کنترل نور و گرما کمک می کنند.

موارد کاربرد : نما
کاربری : ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی
ویژگی ها : مش بافته شده از فولاد ضد زنگ، ، رنگ ها و اندازه ها و سطوح مختلف شفافیت

مبلمان چوبی برای باغ

چوب یکی از بهترین ومحبوب ترین متریال های ساختمانی می باشد. استفاده از چوب های فرآوری شده به عنوان مبلمان باغ، پیشنهادی ایده آل محسوب می شود، چرا که چوب ها به دلیل زیبایی ظاهری و هارمونی رنگی با گیاهان و فضای سبز، گزینه ای پرطرفدار برای باغ ها هستند. مبلمان چوبی به دلیل ظاهر زیبا، پایداری و دوامی که دارند، برای انواع کاربری های خارجی ایده آل می باشند.

برای آنکه از فضای باز برای تفریح و گذراندن اوقات استفاده کنید باید فضای زیبایی داشته باشید تا از آن لذت ببرید. اگر می خواهید بدانید چگونه حیاط خانه خود را به باغی کوچک تبدیل کنید، اینجا کلیک کنید.

مبلمان چوبی استفاده از چوب برای ساخت مبلمان برای فضای باز استفاده از مبلمان چوبی برای فضای باز 

کاربری : مبلمان بیرونی
کاربری : مسکونی، اداری، تجاری، مبلمان شهری

درب های سفارشی

استفاده از فریم ساده و پوششی چند لایه ، این امکان را به درب های سفارشی می دهد که عمری بین ۵ تا ۱۰ سال داشته باشند. درب هایی که سفارشی ساخته می شوند هم از نظر زیبایی خاص تر می باشند و هم در ساخت آن از متریال های بهتری استفاده می شود.

درب نمونه از درب های سفارشی برای درب ورودیدرب نمونه از از درب سفارشی

اگر شما به دنبال بازسازی و ایجاد تغییراتی در خانه یا فضای کار خود هستید، می توانید از موارد گفته شده در انتخاب متریال مناسب برای فضای خود استفاده کنید.

اگرقصد بازسازی فضای خود را دارید، بهتر است بدانید که برای بازسازی فضای خود به چه مواردی احتیاج دارید و یا چه نکاتی را باید حتما بدانید. برای آنکه بدانید ۸ مورد از تعمیرات خانه که نباید هرگز فراموش شود، چیست اینجا کلیک کنید.

full_FACHADA_WEB_04full_PG__040334full_Indemannfull_Indemann2full_Indemann5full_Efull_Ffull_HYDRAULIC_BLACK_NATURAL_copiafull_tiendafull_EQUITONE__linea__facade_panel_handfull_EQUITONE__linea__facade_panel_sidefull_EQUITONE_linea_clerkenwell_detailfull_Facade_Cladding_Bruag_Formboard_top_pine_18mm_Perforation_Design_Customer_Muttenz_3_Fotograph_B_rje_M_ller-Nolascofull_53974lamp_01full_fm_fiorano_2015_lamiere_ref4full_fm_fiorano_2015_lamiere_ref8full_fm_mxf_cc_3d_titanium_white_ivory_black_amb2_300150_nfull_Centor-Integrated-Doors-1full_Centor-Integrated-Doors-2full_Centor-Integrated-Doors-8full_Room_Divider_Purple_Lighting_W_Hotel_Boston__MAfull_Room_Divider_Rapt_Studio_Google_SFfull_Empire_City_CasinoHighline Ballroom, Architect: DXA Studiofull_Wall_Cladding_Bruag_Formboard_top_pine_18mm_Perforation_50100_Private_Home_Ried_Brig_2full_Wall_Cladding_Bruag_Formboard_top_pine_18mm_Perforation_50200_Church_Arlesheim_1021_el_cobijo-046021_el_cobijo-107full_Panelite_ClearShade_Exterior_Facade_Honeycomb_Glazing_IIT_McCormick_Tribune_Center_OMAfull_65_East_Goethe01full_The_Westory01full_IDO_1full_Patioset_Easy_Chair_Sidetable_Weltevreefull_Patioset_High_bench_pool_Weltevree010
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد