نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

آشپزخانه هایی به رنگ اقیانوس

آبی پاستل، آسمان آبی، آبی خاکستری، آبی سلطنتی، آبی اطلسی، آبی روشن و تمامی رنگ هایی که در طیف رنگ آبی قرار می گیرند می توانند برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب باشند. در این مطلب آشپزخانه را مانند یک اقیانوس زیبا در نظر می گیریم و از رنگ های زیبای اقیانوس در کاشی کاری، رنگ کاری، نور پردازی و ... به کار می برند.
444 روز پیش
21,222 نمایش
آشپزخانه هایی به رنگ اقیانوس

آشپزخانه هایی به رنگ اقیانوس

آبی پاستلی، آبی آسمانی، آبی خاکستری، آبی سلطنتی، آبی اطلسی، آبی روشن و تمامی رنگ هایی که در طیف رنگ آبی قرار می گیرند می توانند برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب باشند. در این مطلب آشپزخانه را مانند یک اقیانوس زیبا در نظر می گیریم و از رنگ های زیبای اقیانوس در کاشی کاری، رنگ کاری، نور پردازی و … به کار می بریم . با ایجاد کنتراست های رنگی نیز زیبایی این طیف از رنگ آبی دو چندان می شود.

در ادامه چند آشپزخانه که این طیف رنگی در آنها به کار رفته است را بررسی می کنیم.

سبز ـ آبی

رنگی که در این آشپزخانه به کار رفته است بین طیف رنگ آبی و سبز می باشد. کابینت های چوبی و با رنگ طبیعی، لوستر نقره ای براق در کنار این طیف رنگی بسیار زیباتر دیده می شوند و به زیبایی بصری محیط نیز می افزاید.

مس، چوب و رنگ آبی

فلز مس در کنار چوب که حس گرمی را به مخاطب منتقل می کند بسیار زیبا به نظر می رسد. چهارپایه های مسی که نشیمنگاه چوبی دارند، روشنایی مسی موجود در سقف ، دیوار و کف با طرح های هندسی در کنار کابینت هایی به رنگ آبی در این آشپزخانه فضایی دلنشین و زیبا را ایجاد کرده است.

آبی تیره، سفید، خاکستری

در این آشپزخانه رنگ های آبی تیره، سفید و خاکستری در کنار هم آمده اند و با ایجاد کنتراست رنگی قوی فضای زیبایی را از نظر بصری ایجاد کرده است. تمامی عناصر این آشپرخانه ساده می باشند به همین دلیل صندلی هایی با طراحی خاص انتخاب شده است تا کمی تنوع بصری ایجاد کند.

طلایی و آبی

این آشپزخانه ترکیبی از رنگ های طلایی با طیفی از رنگ های آبی می باشد. سطوح براق و منعکس کننده نور در کنار این رنگ ها فضایی دراماتیک بوجود آورده است.

دیوارهای آبی

اگر از رنگ آۤبی در دیوارهای آشپزخانه استفاده کنید احساس طراوت و انرژی زیادی را برای آشپزخانه خود به ارمغان می آورید. به خصوص وقتی که آشپزخانه پنجره داشته باشد و نور خورشید به دیوار های آبی رنگ بتابد انرژی بسیار بالایی را به مخاطب منتقل می کند.

قهوه ای و آبی

رنگ قهوه ای مکمل رنگ آبی می باشد. در این آشپزخانه چهارپایه و جزیره قهوه ای در کنار کابینت های آۤبی رنگ قرار گرفته است که ترکیب رنگ بسیار زیبایی را ایجاد کرده است.

سفید و آبی

همانطور که در این آشپزخانه میبینید رنگ سفید در کنار رنگ آبی کنتراست رنگی بالایی در محیط بوجود می آورد که این کنتراست رنگی بالا تنوع و زیبایی بصری را نیز به دنبال دارد.

قرمز، سفید، آبی

ترکیب رنگ های قرمز، سفید و آبی همیشه یک ترکیب رنگ موفق و زیبا می باشد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید کابینت های آبی ، میز کار چوبی ، تستر و چای ساز قرمز رنگ در کنار ظروف سفید فضایی جذاب و زیبا را بوجود آورده اند.

آبی آکواریوم!

در این نمونه یک خلاقیت جالب و شگف انگیز را مشاهده می کنید. جزیزه این آشپزخانه زیبا یک آکواریوم بزرگ است! وجود یک آکواریوم بزرگ در قسمت پایینی جزیره فضای آشپزخانه را به طور کامل متحول می کند و رنگ آبی هم از طریق این آکواریوم به فضا اضافه می شود.

 

 

0237023802390240024102420243024400000000000000000000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد