اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

نکاتی در رابطه با فضای سبز
محوطه و فضای سبز

نکاتی در رابطه با فضای سبز

اگر منزل شما محوطه سبز و حیاط دارد، برای استفاده از فضای سبز لازم است که تغییرات کلیدی در فضای سبز اعمال شود که در ادامه نکاتی در این رابطه بیان خواهیم کرد.

چگونه با کمترین هزینه اتاق خواب زیبا و شیک داشته باشیم؟!

در این مطلب می خواهیم ثابت کنیم که برای داشتن اتاق خواب با شکوه و پرزرق و برق نیازی به پرداخت هزینه های سنگین نیست و شما می توانید با ایده هایی ساده اما هوشمندانه با حداقل بودجه از حداکثر پتانسیل اتاقتان استفاده کنید.
461 روز پیش
1,724 نمایش
چگونه با کمترین هزینه اتاق خواب زیبا و شیک داشته باشیم؟!

چگونه با کمترین هزینه اتاق خواب زیبا و شیک داشته باشیم؟!

در این مطلب می خواهیم ثابت کنیم که برای داشتن اتاق خواب با شکوه و پرزرق و برق نیازی به پرداخت هزینه های سنگین نیست و شما می توانید با ایده هایی ساده اما هوشمندانه با حداقل بودجه از حداکثر پتانسیل اتاقتان استفاده کنید.

بر اساس بودجه خود به دنبال ایده هایی برای اتاق خوابتان هستید؟ ممکن است این موضوع که بخواهید براساس بودجه ای محدود دکوراسیون اتاقتان را تغییر دهید دشوار به نظر برسد ولی اصلا اینطور نیست. راه های زیادی وجود دارد که می توانید با کمترین بودجه تغییری چشمگیر در اتاقتان ایجاد کنید و ما چند تا از این راه ها را برای شما بیان می کنیم.

با گل ها، تازگی را به اتاق خود بیاورید

استفاده از گل در اتاق علاوه بر اینکه ظاهری شیک به اتاق می دهد، طراوت ، تازگی و حس خوبی را برای اتاق خوابتان به ارمغان می آورد. از گل هایی  ظریف با رنگ های ملایم و شاخ و برگ های کوچک ولی پر استفاده کنید. گل ها را در گلدانهای شیشه ای و ساده گذاشته و در مقابل آینه قرار دهید تا تاثیر بیشتری بر محیط داشته باشد.

تغییر در ظاهر کمدها

اگر کمد یا کمد دیواری در اتاق خوابتان دارید می توانید با کمی تغییر در آن ظاهر اتاقتان را بسیار متحول کنید. شما می توانید یک طرح جالب که با طرح دیوارها متفاوت است ولی با آنها همخوانی دارد روی کمد خود داشته باشید. برای اینکار شما فقط نیاز به کاغذ دیواری با طرح دلخواه دارید.

ایجاد قفسه

شما می توانید از جعبه های چوبی برای داشتن قفسه هایی ساده اما خاص استفاده کنید. شما می توانید این جعبه ها را با سلیقه خودتان رنگ آمیزی کنید و یا به همان شکل و رنگ خودش مورد استفاده قرار دهید. می توانید جعبه های چوبی را به کمک میخ یا پیچ به دیوار متصل کنید یا فقط چندتا از این جعبه ها را روی هم قرار دهید. می توانید درون این قفسه های چوبی جذاب  قاب عکس ، شمع و وسایل تزئینی دیگر قرار دهید.

محلی برای تعویض لباس

در گوشه ای از اتاقتان فضایی برای تعویض لباس در نظر بگیرید. با قرار دادن پارتیشن یا پرده ای در گوشه ای از اتاق علاوه بر ایجاد تنوع بصری به با نظم تر شدن اتاق ها نیز کمک می کند.

عکس های بدون قاب

اجباری وجود ندارد که شما حتما از قاب عکس برای عکس هایتان استفاده کنید. شما می توانید یک دیوار یا یک تخته را به عکس های خود اختصاص دهید و عکس های دلخواه بیشتری را بدون اینکه نگران کمبود جا باشید در اتاقتان داشته باشید.

استفاده از اشیاء قدیمی و بی استفاده

شما می توانید با ایجاد کمی تغییرات دلخواه یک جعبه چوبی قدیمی را به یک میز کوچک سودمند که در کنار تختتان قرار می گیرد تبدیل کنید. برای هماهنگ شدن این میز جدید با اتاق می توانید جعبه چوبی را متناسب با رنگ دیوارها رنگ کنید.

همچنین شما می توانید ظروف شیشه ای مواد غذایی مانند شیشه نوشابه ، شیشه شیر یا مربا را به خوبی شسته و کاغذ و مارک آن را از بین ببرید و از این ظرف های شیشه ای به عنوان گلدان استفاده کنید. حتی می توانید این شیشه ها را به دلخواه رنگ آمیزی کنید.

فقط دیوار کلیدی را تغییر دهید

اگر می خواهید تغییر در دیوار اتاقتان ایجاد کنید لزومی ندارد که برای همه دیوارها هزینه کنید. دیوار کلیدی اتاقتان را انتخاب کنید. منظور از دیوار کلیدی دیواری است که بیشتر از همه دیوارها به چشم می آید و معمولا دیوار پس زمینه تختتان می باشد. شما می توانید تمام دیوارهای خود را سفید و ساده نگه دارید و یک کاغذ دیواری طرح دار برای این دیوار انتخاب کنید.

lovisa-bedroom-1-920x920rt_Rzadkosz-ADJ22-920x920Modern-white-bedroom-with-wardrobe-920x920Traditional-bedroom-with-fireplace-and-ocer-sized-ampersand-920x920Masculine-modern-country-bedroom-920x920Monochrome-bedroom-with-frame-feature-wallpaper-920x9200000000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد