نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

اشتباهات رایجی که در دکور خانه های کوچک خود مرتکب می شویم

اشتباهات رایجی که در دکور خانه های کوچک خود مرتکب می شویم ! دکور خانه های کوچک متفاوت از دکور خانه های بزرگ است. همه جیز در دکور خانه های کوچک باید حساب شده باشد زیرا فضا کوچک و محدود است!در اینجا برخی از اشتباهات رایجی که مردم در دکور خانه های کوچک انجام می دهند را بازگو می کنیم.
442 روز پیش
28,816 نمایش
اشتباهات رایجی که در دکور خانه های کوچک خود مرتکب می شویم

اشتباهات رایجی که در دکور خانه های کوچک خود مرتکب می شویم ! دکور خانه های کوچک متفاوت از دکور خانه های بزرگ است. همه چیز در دکور خانه های کوچک باید حساب شده باشد زیرا فضا کوچک و محدود است! پس باید مواظب انتخاب هایمان در دکور خانه های کوچک باشیم.

در اینجا برخی از اشتباهات رایجی که مردم در دکور خانه های کوچک انجام می دهند را بازگو می کنیم.

  • شلوغی و در هم ریختگی

شلوغی و بهم ریختگی مشکل بسیاری از مردم است اما این این مشکل در دکور خانه های کوچک، بزرگتر به نظر می رسد! یک بهم ریختگی کوچک در خانه های کوچک یک بی نظمی بزرگ به حساب می آید.

ایجاد یک سیستم و برنامه ریزی برای دکور خانه های کوچک از انباشته شدن و بهم ریختگی جلوگیری می کند.

  • چند کاربرد

بسیاری از مردم فراموش می کنند که در دکور خانه های کوچک ، بسیاری از وسایل می توانند چند کاربرد داشته باشند.برای مثال شما می توانید به جای مبل از مبل های تخت خواب شو یا راحتی استفاده کنید بنابراین شما بدون داشتن اتاق مهمان می توانید از مهمان هایتان پذیرایی کنید.

همچنین در دکور خانه های کوچک می توانید یک سری فضای نشیمن طراحی کنید که علاوه بر نشستن از فضای زیر آن ها برای کمد ، کشو یا انباری استفاده کنید.

  • ارتفاعات

در خانه های کوچک ارتفاعات را فراموش نکنید!

کابینت های شما و تمام فضای ذخیره سازی شما باید بلند باشد و در فضاهای کوچک ممکن است حتی تا سقف ادامه داشته باشد تا فضای ذخیره سازی شما را به حداکثر برساند.

همچنین شما باید برای فضاهای کوچک از پرده های بلند استفاده کنید تا فضای شما بزرگتر و ارتفاع بیشتر به نظر برسد.

  • مقیاس

تولید کنندگان و طراحان از مبلمان بزرگ برای پر کردن خانه های بزرگ و از مبلمان کوچک برای خانه های کوچک استفاده می کنند. هنگام خرید برای دکور خانه های کوچک خود مطمئن شوید که مقیاس وسایلی که خریداری می کنید با منزل شما هماهنگی دارد.

اگر شما از خانه ای بزرگ به خانه ای کوچک در مرکز شهر نقل مکان کردید باید وسایل بزرگ و مبلمان بزرگ منزل خود را بفروشید.

مهمتر از همه، اطمینان حاصل کنید مبلمانی که خریداری کرده اید علاوه بر اینکه متناسب بافضای شما باشد ، راحت هم باشد.

در خانه های کوچک ، اتاق خوابتان را با تخت خواب بزرگ و پاتختی پر نکنید به جای آن از تختی با سایز کوچکتر استفاده کنید و حتی اگر لازم است پاتختی را حذف کنید.

44112233
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد