با ۷ سبک از انواع سبک طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید.

821 روز پیش
648 نمایش
با ۷ سبک از انواع سبک طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید.

عدم شناخت و نداشتن اطلاعات کافی از انواع سبک طراحی یکی از مشکلاتی است که اغلب افراد در تغییر دکوراسیون فضای خود با آن برخورد می کنند. با توجه به این موضوع که سبک های مختلفی در زمینه دکوراسیون داخلی وجود دارد ممکن است انتخاب سبک مناسب برای افراد کمی گیج کننده باشد. گاهی نیز ممکن است فضای ایده آل و مورد نظر شما ترکیبی از چند سبک طراحی باشد.
اولین قدم برای شروع یک تغییر اساسی در دکوراسیون و طراحی داخلی شناخت سبک های طراحی می باشد. در ادامه به معرفی و بررسی ۷ سبک از انواع سبک طراحی داخلی می پردازیم.

سبک مدرن، سبکی منظم و ساده

سبک مدرن در طراحی داخلی به سبکی گفته می شود که دارای خطوط مستقیم , پالت رنگی ساده است. از متریال های اصلی مورد استفاده در این سبک شیشه، فلز و فولاد می باشد.
در این سبک طراحی از مبلمان و تزیئنات به ساده ترین شکل ممکن استفاده می شود. به طور کلی سبک مدرن سبکی ساده و به دور از تزئینات، لوازم و خطوط اضافی می باشد.

انواع سبک طراحی داخلی
خطوط صاف و پالت رنگی ساده از ویژگی های سبک طراحی مدرن می باشد.

سبک معاصر، سبکی برای زندگی در زمان حال

سبک مدرن و معاصر دو سبک متفاوت هستند که معمولا به جای هم اشتباه گرفته می شوند.
تفاوت اصلی میان سبک طراحی مدرن و معاصر این است که سبک مدرن از قرن بیستم شکل گرفته است ولی سبک معاصر مربوط به زمان حال می باشد. از سوی دیگر سبک معاصر انعطاف بیشتری نسبت به سبک مدرن دارد. برای مثال در طراحی سبک معاصر خطوط منحنی نیز به کار می رود.

انواع سبک طراحی داخلی
یکی از تفاوت های سبک معاصر و مدرن استفاده از خطوط منحنی در طراحی می باشد.

سبک مینیمال، ساده و محبوب

این سبک از انواع سبک طراحی داخلی شبیه به سبک مدرن می باشد. مینیمال در لغت به معنای ساده بوده و در این سبک نیز همه چی در نهایت سادگی خود خواهد بود. پالت رنگی خنثی، مبلمان ساده و پرهیز از خطوط و لوازم جانبی و تزئینات اضافی از ویژگی های این سبک است. به طور کلی سبک مینیمال با حداکثر کارکرد و حداقل جزئیات تعریف می شود. در این سبک معمولا از رنگ به صورت متضاد استفاده می شود، برای مثال رنگ سفید و سیاه همیشه کنار هم قرار می گیرند. این تضاد رنگ ها برای جلوگیری از یکنواختی و همچنین ایجاد تعادل بصری مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سبک طراحی داخلی
در سبک مینیمال همه چیز در ساده ترین شکل خود قرار می گیرند.

سبک صنعتی، مدرن و شیک

این سبک همانطور که از نامش پیداست از دوره انقلاب صنعتی اروپا و کارخانه های آن دوره الهام گرفته شده است. در این سبک از انواع سبک طراحی داخلی معمولا از متریال ها به شکلی ساده و بدون پوشش نهایی استفاده می شود و حس ناتمام بودن را به مخاطب القا می کند. سقف بلند، به کارگیری متریال چوب و فلز از ویژگی های برجسته این سبک است. رنگ قالب در این سبک رنگ های تیره و سرد بوده و عموما هم رنگ اولیه و طبیعی متریال های به کار برده شده است. برای افزودن کمی رنگ به این طراحی معمولا از یک تابلو یا اثر هنری که رنگ دارد استفاده می شود. یکی از عناصر جدایی ناپذیر طراحی صنعتی استفاده از مبلمان چرمی است.

انواع سبک طراحی داخلی
مبلمان چرم و تزئینات فلزی از ویژگی های این نوع سبک طراحی است.

سبک اسکاندیناوی

شاید قبلا در رابطه با سبک اسکاندیناوی کمتر شنیده باشید. این سبک از طراحی، بسیار ساده و بی تکلف می باشد. استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی، به کار گیری متریال هایی مانند چوب، پلاستیک و استیل، استفاده از نور طبیعی به عنوان نور اصلی در نورپزدازی و همچنین به حداقل رساندن تزئینات و لوازم جانبی از ویژگی های اصلی این سبک است.

انواع سبک طراحی داخلی
یکی از ویژگی های سبک اسکاندیناوی استفاده از نور خورشید به عنوان نور اصلی فضا می باشد.

bohemian، یکی از انواع سبک طراحی داخلی محبوب

سبک bohemian هیچ قانون و قاعده مشخصی ندارد و در این سبک قواعد و قوانین موجود در سبک های دیگر و حتی قوانین کلی طراحی رعایت نمی شود. در سبک bohemian، رنگ، طرح، متریال و تزئینات بدون هیچ قانون و قاعده مشخصی ترکیب شده و در طراحی فضا به کار می رود.
در این سبک طراحی بیش از هر سبک دیگری از رنگ و بافت استفاده می شود و همچنین نورپردازی به صورت مخفی انجام شده و نور ها تا حد ممکن به کمک پارچه فیلتر شده و فضایی بسیار زیبا ایجاد می کنند.

انواع سبک طراحی داخلی
در سبک boheiman هیچ قاعده و قانون مشخصی وجود ندارد.

سبک هالیوودی، لوکس، مجلل و زیبا

سبک هالیوودی یک سبک لوکس و با شکوه بوده و طراحی چشمگیری دارد. این سبک برخی از ویژگی های سبک طراحی ویکتوریایی را داراست. مبلمان مخمل، فرش و قالیچه های پر زرق و برق، استفاده از عتیقه جات به عنوان تزئینات و همچنین به کارگیری پالت های رنگی قرمز، بنفش و فیروزه ای از ویژگی های این سبک از طراحی می باشد.

انواع سبک طراحی داخلی
سبک هالیوودی، سبکی مجلل و پرزرق و برقی در طراحی است.
انواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلی
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد