اهمیت مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی

1269 روز پیش
8,367 نمایش
اهمیت مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی

اهمیت مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی

مبلمان محصولی از طراحی صنعتی است. در هنگام طراحی فضای داخلی ، مبلمان بیشترین اهمیت را دارد. در ادامه توضیح می دهیم چرا، چگونه و چه زمانی مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی مهم هستند.

مبلمان و تزئینات

مبلمان و تزئینات در طراحی بسیار پر اهمیت می باشد.

مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی

مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی برای طراحان داخلی مانند کتاب برای کتابداران اهمیت دارد. مبلمان و تزئینات در طراحی  داخلی بسیار پر اهمیت می باشد، زیرا طراحی داخلی با طراحی فضاها مرتبط است و چیزی که فضا را می سازد مبلمان و تزئینات آن فضا است. در ادامه، جنبه های مختلف این “ترکیب” را بررسی خواهیم کرد.

مبلمان و تزئینات

سبک مبلمان و تزئینات و نوع چیدمانشان در فضا بستگی به سلیقه شما دارد.

اهمیت مبلمان و تزئینات در عملکرد فضا

مبلمان یک طراحی صنعتی است که به انجام فعالیت های انسانی کمک میکند. طراحان داخلی از انواع مبلمان و تزئینات موجود با طراحی های جدید یا طرح های سنتی و انواع آماده، سفارشی یا ساخته شده استفاده می کنند.

مبلمان و تزئینات مختلف برای نیازهای کاربری مشخصی ساخته می شوند. کاربری مشخص می کند که مبلمان و تزئینات باید برای خواب (تخت خواب)، خوردن (جداول) یا نشستن (صندلی) و …. ساخته و استفاده شود.

مبلمان و تزئینات

شکل و چیدمان مبلمان به شکل و مساحت خانه بستگی دارد.

عملکرد و کاربری مبلمان و تزئینات در طراحی داخلی همچنین مشخص می کند که فضای ما چه عملکردی خواهد داشت. تجزیه و تحلیل چگونگی استفاده از فضا و فعالیت هایی که در فضا صورت می گیرد، جزئی از مرحله برنامه ریزی طراحی داخلی محسوب می شوند. عملکرد تعیین می کند که چه مبلمان و و تزئیناتی (لوازم خانگی، اتصالات و لوازم جانبی) برای استفاده از فضا مورد نیاز هستند.

زمانی که طراحی اجرا می شود شاید مهمترین مسائل مربوط به مبلمان، عملکرد مبلمان در فضا است. یک نمونه خوب برای این موضوع که چگونه مبلمان وتزئینات  فضا را تعریف می کند، فرودگاه است. چگونه می توانید بدانید در فرودگاه کجا بنشینید و منتظر بمانید؟ شما در اطراف خود جایی را برای نشستن جستجو می کنید، درست است؟ مبلمان عملکرد مورد نظر در سالن انتظار را به طور واضح بیان می کند. در واقع مبلمان و تزئینات به روشنی عملکرد فضاها رو مشخص می کنند.

مبلمان و تزئینات

انتخاب ترکیب رنگ مناسب در مبلمان بسیار پر اهمیت می باشد.

مبلمان و تزئینات در برنامه ریزی فضایی

مبلمان و تزئینات و عملکردشان با هم در مرحله برنامه ریزی فضایی در طراحی داخلی نقش مهمی دارند. برنامه ریزی فضایی، به تخصیص و تقسیم  فضاهای داخلی بر اساس نیازها و فعالیت های افراد می پردازد. نحوه قرار گرفتن مبلمان و تزئینات بخش مهمی از برنامه ریزی فضایی است.

همچنین برنامه ریزی فضایی شامل سیرکولاسیون حرکتی(گردش) می باشد. سیرکلاسیون به معنای وجود فضای کافی برای جریان فعالیت های انسانی است.

برای استفاده بهتر از فضا، مبلمان و تزئینات به گونه ای انتخاب و قرار داده می شوند که فضای آزاد برای انجام فعالیت های دیگر وجود داشته باشد. این مبلمان و تزئینات باعث می شوند فضای کافی برای مدیریت و تنظیم فضا وجود داشته باشد. بنابراین، مبلمان و تزئینات به عنوان یک عنصر مهم عملکرد و گردش در طراحی داخلی محسوب می شود.

مبلمان و تزئینات

مبلمان و تزئینات اتاق خواب

مبلمان و تزئینات به عنوان یک عامل اصلی در طراحی داخلی اهمیت دارد. طراحان داخلی با استفاده از مبلمان و تزئینات احساس خوشایندی از نظم را ایجاد می کنند. طراحان با استفاده از طراحی دو بعدی و سه بعدی ترتیب قرارگیری مبلمان و تزئینات و عناصر طراحی مانند شکل، فرم، رنگ و بافت را در نظر می گیرند.

اصول طراحی برای مبلمان و تزئینات نیز اعمال می شود. به عنوان مثال، مبلمان و تزئینات بر اساس اندازه، مقیاس و نسبت مرتب می شوند. ریتم با تکرار مبلمان، وحدت با هماهنگ سازی مبلمان با دیگر ویژگی های فضایی مانند شومینه و تزئینات، تاکید با استفاده از گروهی مبلمان به عنوان نقطه کانونی، در فضا نشان داده می شود.

تعادل در قرارگیری مبلمان و تزئینات مورد توجه اولیه قرار می گیرد، زیرا مبلمان بر حس تعادل و ثبات در یک فضای تاثیر می گذارد. اجازه دهید یک لابی هتل را تصور کنیم که تمام مبلمان فقط در یک طرف قرار گرفته است. این آرایش به شما چه احساسی را منتقل می کند؟ مانند ایستادن در یک قایق و نداشتن تعادل است، درست است؟ اما طراحان داخلی به دنبال یک توزیع بصری در فضا هستند.

مبلمان و تزئینات

مبلمان و تزئینات مربوط به محوطه و فضای باز

انتخاب مبلمان و تزئینات

انتخاب و مشخص کردن مبلمان و و تزئینات، وظیفه مهم طراحان داخلی است. این بدان معنی است که طراحان داخلی، مبلمان و تزئینات و تجهیزات را در طی طراحی داخلی انتخاب و تهیه می کنند و شرح مفصلی از موارد انتخاب شده با مشخصاتشان را ارائه می دهند.

در انتخاب مبلمان و تزئینات، کاربری و فعالیت ها در نظر گرفته می شود. طراحان داخلی بر قابلیت های مبلمان در جهت راحتی بیشتر، مانند قابلیت تنظیم، انعطاف پذیری، دوام و اندازه تمرکز می کنند. از آنجا که ترتیب قرار گیری مبلمان و تزئینات بیانگر سبک های شخصیتی افراد می باشد، طراحان معمولا ارزش های عاطفی، اجتماعی یا فرهنگی مشتریان خود را نیز در نظر می گیرند.

همچنین طراحان داخلی مبلمانی را انتخاب می کنند که مفهوم طراحی آنها را تکمیل می کند. این نیاز به مبلمان و تزئینات بستگی به ویژگی های فضایی پروژه دارد. بنابراین، مبلمان و تزئینات بخش مهمی از مفهوم  را به وجود می آورند که در آن ایده طراحی بصری به مشتری ارائه می شود.

مبلمان و تزئینات

مبلمان و تزئینات مربوط به غذا خوری

آگاهی و دانش مربوط به مبلمان و تزئینات

در انتخاب و ترتکیب مبلمان و تزئینات، طراحان داخلی گسترده ای از دانش را ادغام می کنند. تاریخ، یکی از منابع اطلاعاتی آنها می باشد. در طول تاریخ، سبک های مبلمان با ویژگی های مشخصی از شکل و تزئینات توسعه یافته است.

شناسایی سبک های مبلمان برای طراحان داخلی بسیار مهم است زیرا انواع سبک مبلمان برای سلیقه ها و سبک های مختلف افراد در زمینه های متنوع و کاربردی طراحی شده است.

مبلمان و تزئینات

مبلمان و تزئینات مدرن

مبلمان و تزئینات

مبلمان و تزئینات دفتر کار

EuroCottage3Conversation-area-furniture-arrangementnullarrange-furniture-in-a-small-living-roomEuroCottage2dazzling-great-outdoor-furniture-5-patioEuroCottage1Shape-of-your-living-roomEuroCottage42018_0315_modern_desert_vs_furniture_storefront_desktop_hero_1290x693._CB500780495_
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد