نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

اکسسوری در طراحی داخلی

­اکسسوری در طراحی داخلی علاوه بر جنبه تزیینی، جنبه عملکردی نیز دارد. اکسسوری باید به دقت و مطابق با دکوراسیون داخلی فضا انتخاب شود.
176 روز پیش
381 نمایش
اکسسوری در طراحی داخلی

­اکسسوری ها در طراحی داخلی علاوه بر جنبه تزیینی، جنبه عملکردی نیز دارند. اکسسوری ها باید مطابق با طراحی و دکوراسیون داخلی فضا انتخاب شوند. تزیین یک فضا با لوازم جانبی و اکسسوری به این معناست که این لوازم به نقاط کانونی فضا تبدیل خواهند شد و معرف سبک طراحی داخلی فضا خواهند بود.

هر فضا ویژگی های معماری خاص خود را دارد که این ویژگی ها با توجه به عملکرد و فرم فضا می توانند در انتخاب نوع اکسسوری به ما کمک کنند.

اکسسوری در طراحی داخلی
اکسسوری و لوازم تزیینی مکمل طراحی داخلی شما می باشند.

شاید فکر کنید که طراحی داخلی و انتخاب لوازم تزئینی مناسب، کار آسانی است و هر شخص آماتور و بدون تجربه و تخصص می تواند به راحتی این کار را انجام دهد اما باید به این نکته توجه کرد که استاندارد هایی برای طراحی داخلی و چیدمان فضا وجود دارد.
لوازم جانبی و اکسسوری های فضا باید به دقت انتخاب شوند و حتی در برخی از موارد بهتر است که به صورت خاص و سفارشی ساخته شوند.
در نتیجه تمام موارد گفته شده می توان این نتیجه را گرفت که برای داشتن فضایی با چیدمان هماهنگ و طراحی چشم نواز، لوازم تزیینی و اکسسوری ها باید متناسب با مقیاس فضا و طراحی داخلی باشند.

اکسسوری و لوازم تزیینی فقط برای زیبایی بصری فضا و تکمیل طراحی داخلی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه نماینده ای از شخصیت و سلیقه افراد ساکن در آن می باشد.
در حقیقت اکسسوری های موجود در یک فضا بیانگر این است که شما چه شخصیتی دارید و معرف شما خواهند بود.

اکسسوری در طراحی داخلی
اکسسوری های موجود در یک فضا نمایانگر شخصیت و سلیقه صاحب خانه می باشند.

با انواع اکسسوری آشنا شوید

لوازم تزیینی سبک های متفاوتی دارند و با توجه به سبک طراحی داخلی فضا باید انتخاب شوند. به عنوان مثال اگر شما فضایی با طراحی مدرن داشته باشید مناسب نیست که از اکسسوری هایی با سبک سنتی در این فضا استفاده کنید.
اکسسوری ها و لوازم تزیینی به صورت دست ساز و شرکتی در بازار موجود می باشند. اکسسوری های دست ساز چون با دست ساخته شده اند تمام احساس سازنده را در خود دارند و حس و حال قوی تر، بهتر و خاص تری به محیط می بخشند.

اکسسوری در طراحی داخلی
اکسسوری های دست ساز ارزش و حس بیشتری به فضا می بخشند.

لوازم تزیینی و اکسسوری را در دید قرار دهید

لوازم تزیینی به صورت تکی یا چند تایی در بخش یا بخش هایی از فضا قرار می گیرند. قفسه ها، تور رفتگی ها و بیرون زدگی های موجود در فضا، لبه ها، مانند لبه پنجره ها و حتی کف یا سقف می تواند فضای مناسبی برای قرار گیری لوازم تزیینی باشد.
اکسسوری و لوازم تزیینی که به صورت تکی در فضا استفاده می شوند بهتر است که روی پایه یا چیزی شبیه به آن قرار گیرند تا بتوانند بیشتر خودنمایی کنند.

اکسسوری در طراحی داخلی
برای اکسسوری هایی که به صورت تکی مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است که جهت برجسته شدن از پایه استفاده شود.

در وهله اول اکسسوری هایی که قرار است به صورت چند تایی کنار هم قرار بگیرند، بهتر است که بافت، رنگ و طرح هماهنگی داشته باشند تا بتوانند در مجموع، یک هدف مشخصی را به مخاطب منتقل کنند.
سعی کنید لوازم تزیینی که انتخاب می کنید مقیاس و ابعاد متفاوتی داشته باشند و آن ها را در ارتفاعات و مکان های مختلفی قرار دهید تا جلوه بصری زیبا و پویایی در فضا ایجاد کرده و فضا را از یکنواختی خارج کنند.

اکسسوری در طراحی داخلی
باید بین اکسسوری هایی که به صورت جمعی استفاده می شود هماهنگی وجود داشته باشد.

ترکیب رنگ درست را انتخاب کنید

در انتخاب رنگ لوازم تزیینی و اکسسوری ها باید کمی خلاق بود. بر خلاف تصور، رنگ اکسسوری ها نباید با پالت رنگی غالب در فضا یکسان باشد، بلکه باید رنگی متضاد یا مکمل آن داشته باشد که هم ترکیب بندی رنگی فضا را تکمیل کند و هم بیشتر و بهتر در فضا دیده شود. برای مثال وقتی فضایی دارید که پالت رنگی آن محدود است، استفاده از اکسسوری هایی با رنگ های متضاد به پویایی فضا کمک کرده و فضا را از یکنواختی خارج می کند.

اکسسوری در طراحی داخلی
انتخاب رنگ های متضاد با پالت رنگی غالب برای اکسسوری

به ابعاد و مقیاس ها توجه کنید

پیش تر نوشته بودیم، بهتر است که اکسسوری هایی با ابعاد و مقیاس مختلف انتخاب کنید. اما این نکته را بدانید که در انتخاب اکسسوری باید ابعاد فضا را نیز در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر فضای بزرگی دارید بهتر است که از انتخاب اکسسوری هایی با ابعاد کوچک پرهیز کنید.

اکسسوری در طراحی داخلی
هنگام انتخاب اکسسوری به ابعاد فضای خود دقت کنید.

­

اکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلیاکسسوری در طراحی داخلی
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد