۷ ایده برای تزئین دیوار و ایجاد حس پویایی در فضا

1065 روز پیش
76,810 نمایش
۷ ایده برای تزئین دیوار و ایجاد حس پویایی در فضا

۷ ایده برای تزئین دیوار و ایجاد حس پویایی در فضا

زمانی که تصمیم می گیرید در دکوراسیون و فضای داخلی خانه خود تغییرات اساسی ایجاد کنید ممکن است محدودیت های فضایی مانند کوچک بودن مساحت فضای شما این تفکر را در شما ایجاد کند که گزینه های زیادی برای ایجاد تغییرات پیش رو نخواهید داشت.  اما حقیقت این است که راه های زیادی برای ایجاد تغییراتی چشمگیر در دکوراسیون داخلی خانه شما وجود دارد. یکی از این راه ها ایجاد تغییرات اساسی در دیوار ها و یکی از راه حل های آن تزئین دیوار می باشد. در ادامه متوجه نقش مهم دیوار و تاثیر آن روی فضا خواهید شد.

دیوار ها فقط عضوی برای جدا کردن فضا ها از هم نمی باشند و اگر به درستی از آنها استفاده شود و تغییراتی به جا و صحیحی در آن ها اعمال شود می توانند آپارتمان کوچک شما را به فضایی صمیمی، دلپذیر و زیبا تبدیل کند. ایده هایی وجود دارد که می تواند به دیوارهای شما شخصیت ببخشد. شما می توانید با توجه به اینکه علایق، سلیقه و یا شخصیت شما به چه شکل است دیوارهایتان را به شکل و سبک مورد علاقه خود تغییر دهید و به جای اینکه دیوار هایی سرد و بی روح اطراف شما را بگیرند، با مجموعه از عناصر پویا و مورد پسندتان محاصره شوید.

تزئین دیوار ها به شکل های مختلفی مانند رنگ آمیزی و یا افزودن برخی عناصر به آن انجام می شود. در ادامه ایده هایی را برای تزئین دیوار ها و ایجاد فضایی پویا و شاداب بررسی می کنیم.

۱. از آثار هنری مانند تابلو ها در ابعاد بزرگ استفاده کنید

یک نقاشی یا عکس بزرگ در یک فضای کوچک و بر روی یک دیوار می تواند پویایی زیادی در فضای شما ایجاد کند. شما می توانید با توجه به سبک فضای خود از آثار هنری مختلف استفاده کنید برای مثال اگر فضای شما سبک مینیمال دارد می توانید از عکس های سیاه و سفید استفاده کنید.

 

 همانطور که در تصویر مشاهده می کنید رنگ و سبک تابلو انتخاب شده کاملا با رنگ و سبک غالب فضا همخوانی دارد.

 همانطور که در تصویر مشاهده می کنید رنگ و سبک تابلو انتخاب شده کاملا با رنگ و سبک غالب فضا همخوانی دارد.

۲. دیوار خود را به گالری تبدیل کنید

هیچ چیز مانند یک گالری نمی تواند به دیوار شما شخصیت و هویت ببخشد. مجموعه ای از عکس ها، آثار هنری با قاب ها و فریم های مختلف و رنگارنگ و چیدمانی هنرمندانه تغییر بزرگ و اساسی در دیوار و فضای شما ایجاد خواهد کرد.

آویختن عکس ها و تابلوها و آثار هنری خودتان به دیوار، هویت خاصی به فضای شما می دهد.

آویختن عکس ها و تابلوها و آثار هنری خودتان به دیوار، هویت خاصی به فضای شما می دهد.

۳. دیوار آویز پارچه ای

پارچه های دست ساز، زیبا و رنگی یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین دیوار شما خواهد بود. آویختن این پارچه ها روی دیوار احساس لطیفی به فضا منتقل می کند.

دیوار آویز های پارچه ای بهترین گزینه برای تزئین دیوار اتاق خواب می باشد.

دیوار آویز های پارچه ای بهترین گزینه برای تزئین دیوار اتاق خواب می باشد.

۴. آینه ها

آینه ها منعکس کننده نور می باشند و به همین دلیل باعث بزرگتر و روشن تر دیده شدن فضای شما می شوند. آویختن یک آینه بزرگ روی دیوار که قسمتی از فضای خانه در آن منعکس می شود یک ایده جذاب و شیک برای فضای شما و تزئین دیوار خواهد بود.

استفاده از آینه در فضای پذیرایی

استفاده از آینه در فضای پذیرایی

۵. نقاشی روی دیوار

به کمک نقاشی دیوارها و اضافه کردن طرح روی دیوارها یک حس جدید و تغییر اساسی در دیوار ها و فضای خود ایجاد کنید.

القای حس پویای با ایجاد نقش و نگار روی دیوار ها

۶. استفاده از قفسه های شناور

از طبقه یا قفسه های باز و به اصطلاح شناور روی دیوارها به کار برده و از مجسمه ها ی کوچک برای تزئین آن استفاده کنید.

استفاده از قفسه های شناور

۷. به دیوارهایتان بافت دهید

یکنواختی و یکدستی دیوارها می تواند باعث ایجاد محیطی دلگیر شود. افزودن بافت به دیوارها، یکدستی و یکنواختی دیوارها را از بین برده و باعث ایجاد پویایی در محیط می شود. آویختن قلاب بافی ها یا بافتنی های تزئینی روی دیوارها بهترین گزیته برای بافت دادن به دیوارها و تزئین دیوار می باشد.

آویزهای بافتنی برای ایجاد بافت در دیوار ها

 

04890482048304850486048704880490
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد