چه کار کنیم تا حمام و سرویس بهداشتی های کوچک ، بزرگتر دیده شوند؟

853 روز پیش
2,185 نمایش
چه کار کنیم تا حمام و سرویس بهداشتی های کوچک ، بزرگتر دیده شوند؟

چه کار کنیم تا حمام و سرویس بهداشتی های کوچک، بزرگتر دیده شوند؟

به دنبال ایده هایی برای حمام و سرویس بهداشتی های کوچک هستید؟ یک حمام و سرویس بهداشتی کوچک می تواند شیک، کارآمد و دارای فضایی مناسب و متناسب باشد. شما می توانید با کمک رنگ ها و طرح ها در دیوارها و کف، کاری کنید که حمام شما بزرگتر به نظر بیاید.

حمام و سرویس بهداشتی شما به هر اندازه ای که باشد می تواند یک طرح صحیح و خوب داشته باشد.

برای داشتن یک طرح خوب کافیست که اندازه هایی دقیق از فضای خود داشته باشیم همچنین چند قانون ساده در رابطه با طراحی را بدانیم و رعایت کنیم.

اندازه و مقیاس فضای شما یک مورد مهم برای شروع است. اندازه گیری ها را با دقت انجام دهید، به خصوص ویژگی هایی که ممکن است بر روی طرح شما تاثیر بگذارند، مانند پنجره ها، داکت های هوا و تاسیسات را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید.

حمام و سرویس بهداشتی چیدمان و چگونگی قرار گیری اجزا سرویس بهداشتی در پلان

ابعاد، اندازه و شکل جزئیات فضا را مانند مستراح، روشویی،‌ وان، کابین دوش و … را مشخص کنید و با مقیاس روی کاغذ بکشید تا بتوانید به طور فرضی و روی کاغذ شکل های مختلف جای گیری مبلمان سرویس بهداشتی را برای پیدا کردن طرح و چیدمان مناسب داشته باشید.

اگر قصد دارید که یک تحول بزرگ ایجاد کنید و یک حمام جدید در اتاق داشته باشید بهتر است که حمام خود را در مرکز اتاق یا کنار پنجره قرار دهید. برای انتخاب متریال و مصالح به کار رفته در دیوارها و کف حمام بهتر است علاوه بر زیبایی به عوامل دیگر مانند چگونگی نظافت و میزان صافی و زبری سطح خارجی ( به خصوص در متریال کف)‌، رنگ و شکل کاشی ها هم دقت کنید. اما اگر فقط می خواهید سرویس بهداشتی فعلی شما بزرگتر دیده شود، ما در ادامه چند ترفند طراحی داخلی را برایتان بیان می کنیم.

تاثیر نور در فضا

در صورت امکان یک پنجره یا حتی بازشوی کوچکی در بالای دیوار برای ایجاد نور و ایجاد جریان هوا باز کنید. استفاده از مبلمان سرویس بهداشتی سفید به پخش نور و روشن تر دیده شدن حمام کمک می کند . همیشه و در هرجایی نور پردازی کلید یک طراحی خوب است. نور پردازی دور آینه و نورپردازی هایی با نور ملایم در حمام می تواند از گزینه های نورپردازی باشد. فقط باید دقت کنید در حمام به دلیل وجود رطوبت برای جلوگیری از حادثه حتما باید در تمام اتصالات برقی، نکات ایمنی رعایت شود.

سرویس بهداشتی و حمام استفاده از نور طبیعی در سرویس بهداشتی

استفاده از مبلمان ساده و چند منظوره

محدودیت و کوچکی فضا نباید روی خلاقیت و احساسات شما تاثیر بگذارد. شما می توانید در حمام خود از لوازم و مبلمانی استفاده کنید که هم زیبا و هم چند منظوره باشند، به این شکل از حداقل فضا حداکثر استفاده را کرده اید. شما همچنین می توانید از لوازمی استفاده کنید که قابل جابجایی بوده و نیاز به نصب در یک مکان مشخص نداشته باشند و اینگونه بسیاری از محدودیت ها هم برای شما از بین خواهد رفت.

سرویس بهداشتی و حمام سرویس بهداشتی نیز مانند سایر فضاهای خانه به مبلمان مخصوص خودش نیاز دارد.

چشم را با کاشی ها فریب دهید

مقدار فضایی که دارید و آنچه چشم می بینید، لزوما یکسان نیست. کاشی کردن کناره های حمام و دیوار ها و کف با طرحی شبیه به هم یا یکسان باعث از بین رفتن یا به حداقل رساندن مرزهای قابل رویت می شود به همین دلیل چشم فریب میخورد و فضا بزرگتر دیده می شود. سنگ مرمر در این مورد گزینه ی بسیار مناسبی است زیرا طرح مشخص و یکسانی ندارد و امکان تشخیص مرزهایش سخت است.

استفاده از کاشی های مشابه در کف و دیوار ها باعث بزرگتر دیده شدن فضا شده و استفاده از سنگ های طبیعی با رنگ های روشن و خنثی نیز به این امر بیشتر کمک می کند.

می توانید برای ایجاد تنوع بصری در فضا و جلوگیری از یکنواختی، از لوازم تزیینی رنگی در حمام خود استفاده کنید.

سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از کاشی به راحتی می توان خطای دید ایجاد کرد و کاری کرد فضا بزرگ تر به نظر برسد. 

از لوازم با اتصالات دیواری استفاده کنید

سعی کنید از قفسه ها و کابینت هایی در سرویس بهداشتی استفاده کنید که به جای قرار گیری روی زمین به دیوار متصل می شوند. هرچقدر کف سرویس بهداشتی و حمام شما خلوت تر باشد، بزرگتر دیده می شود.

سرویس بهداشتی و حمام استفاده از کابینت و قفسه هایی که به دیوار متصل می شوند جای کمتری اشغال کرده و برای فضاهای کوچک مناسب تر است.

استفاده از مبلمان با ابعاد متناسب

استفاده از مبلمان و وسایل بزرگ در فضاهای کوچک باعث ایجاد حس ناراحتی و  خفگی در فضا می شود. استفاده از لوازم و مبلمان کوچک هم باعث بوجود آمدن حس ناخوشایندی در فضا می شود. پس حالت ایده آل این است که متناسب با ابعاد فضا و با رعایت اعتدال، مبلمان و لوازم فضای خود را انتخاب کنید.

سرویس بهداشتی و حمام انتخاب مبلمان با ابعاد مناسب بسیار مهم می باشد.

استفاده از رنگ

در فضاهای کوچک سرویس بهداشتی و حمام معمولا برای بزرگتر نشان دادن و همچنین روشن تر کردن فضا از رنگ های روشن و خنثی مانند سفید استفاده می شود اما یکرنگی، معمولا فضایی یکنواخت و خسته کننده بوجود خواهد آورد. برای جلوگیری از این یکنواختی و خسته کنندگی شما میتوانید از رنگ های شاد به صورت پراکنده در فضا استفاده کنید. مثلا اگر تو رفتگی در فضای حمام یا سرویس بهداشتی خود دارید می توانید از این فضا برای نصب قفسه یا کابینت استفاده کنید و داخل قفسه یا کابینت یا فضای اطراف آن را به رنگ های شاد دربیاورید.

سرویس بهداشتی و حمام در سرویس بهداشتی از رنگ استفاده کنید تا فضای شما یکنواخت نشود.

استفاده از آینه ها

آینه ها می توانند در ظاهر و احساسات یک فضا کاملا تاثیر بگذارند. دلیل این امر این است که آینه ها نور را بازتاب می کنند و باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شوند. استفاده از آینه یکی از ترفندهای طراحی داخلی می باشد.سرویس بهداشتی و حمام استفاده از آینه ها به بزرگ تر و روشن تر دیده شدن فضا کمک می کند.

سرویس بهداشتی و حمام حتی استفاده از کاشی های آینه ای نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

a-IPCIMMGLPICT000000657818-920x920rt-CHI-AUG-COOLCOUNTRYLIVING-BATH-21-920x920Tile-all-over-bath-and-wall-small-bathrooms-Paul-Raeside-920x920Traditional-monochrome-bathroom-920x920a-rt_DGRGCYL211-920x920Bathroom-layout-plan-4-920x644rt-Armor-bathrm-ADJ011-920x920rt-LO2876-036-920x920Small-bathroom-with-mirrored-tiles-Richard-Gadsby-920x9201000000010730106601066سرویس بهداشتی و حمام01068سرویس بهداشتی و حمامسرویس بهداشتی و حمامسرویس بهداشتی و حمامسرویس بهداشتی و حمام
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد