ایده هایی برای اتاق غذاخوری کوچک

1218 روز پیش
1,962 نمایش
ایده هایی برای اتاق غذاخوری کوچک

ایده هایی برای اتاق غذاخوری کوچک

چگونه از هر فضا بیشترین بهره را ببرید؟ اجازه ندهید کوچکی فضا مانع پیاده کردن طرح دلخواهتان شود. ما در این مطلب برای شما ترفندها و توصیه هایی برای اتاق غذاخوری کوچک شما داریم که اگر شما آنها را بدانید و متناسب با فضای خود به کار ببرید، می توانید از حداکثر پتانسیل فضای خود استفاده کنید.

 

طرح های دایره ای

یک میز پایه دار گرد و صندلی های ناهارخوری متناسب با آن را انتخاب کنید تا دید بصری فضا را افزایش دهید. سعی کنید اطراف میز غذاخوری خود متمرکز شوید و به جزئیات اتاق توجه کنید. از پالت های رنگی ملایم و پاستلی استفاده کنید. با استفاده از یک طرح دایره ای رنگی یا تابلویی  دایره ای شکل محل غذا خوری خود را خاص و شاخص کنید.

چینش بر اساس فرم فضا

اجازه ندهید اندازه کوچک اتاق غذاخوری، شما را محدود کند. اگر فضای غذاخوری شما باریک می باشد بهتر است که از میز غذاخوری و تابلو ها و اکسسوری های مستطیلی و کشیده در فضای غذا خوری خود استفاده کنید.

از طرفی اگر خانواده بزرگی دارید یا مدام در حال مهمانی دادن هستید پس میز گرد برای شما گزینه خوبی نخواهد بود. در عوض یک میز غذاخوری مستطیلی می تواند بسیار  مناسب باشد. همچنین استفاده از از لامپ ها و روشنایی های سقفی و دیواری به جای آباژورهایی که سطحی را اشغال می کند می تواند علاوه بر تامین روشنایی باعث زیباتر و صمیمی تر شدن محیط شود.

مبلمان

استفاده از یک رنگ مشخص و یا پالت های رنگی محدود باعث گسترده دیده شدن فضای غذاخوری می شود.

هنگام خرید میز غذاخوری و صندلی های آن حتما ابعاد و اندازه اتاق غذاخوری را داشته باشید تا میز و صندلی متناسب با آن ابعاد باشند. برای  استفاده بیشتر از فضا در هنگام خرید بهتر است صندلی هایی که امکان تا شدن دارند را خریداری کنید.

بروز کردن

اگر فضای غذاخوری شما در گوشه قرار دارد می توانید آن را با یک موضوع جدید بروز کنید. این بروز کردن شامل استفاده از تزئینات یا اکسسوری های رنگی در فضای غذاخوری و یا استفاده از مبلمانهایی با طرح های مدرن می باشد.

به جای استفاده از صندلی می توانید از نیمکت در یک طرف میزتان استفاده کنید. استفاده از نیمک به جای صندلی علاوه بر اینکه جای کمتری میگیرد و در حالتی که از آن استفاده نمیشود به راحتی در زیر میز جای می گیرد، تعداد افراد بیشتری نیز می توانند از آن استفاده کنند.

فراتر از فضای خود فکر کنید

اگر شما فضای مربوط به غذاخوری ندارید نگاهی به اطرافتان بیندازید و ببینید که کدام قسمت از فضای خانه شما کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و آن فضا را به غذاخوری تبدیل کنید. حتی یک راهرو کم تردد هم می تواند به فضای غذاخوری تبدیل شود.

اتاق غذاخوری خود را گسترش دهید

فضاهای غذاخوری اغلب از فضاهای بزرگتر مانند ٖٖاتاق نشیمن گرفته می شوند. شما می توانید با یک طراحی صحیح یا استفاده از یک الگوی مشخص فضای غذا خوری با دیگر فضاها ترکیب کنید که این امر به بزرگتر دیده شدن فضای غذاخوری شما می کند.

اجازه ندهید کوچک بودن میز، شما را برای داشتن سفره ای بزرگ محدود کند. از میزها تاشو و یا چند منظوره استفاده کنید و یا از گزینه هایی استفاده کنید که در هنگام نیاز به میز شما اضافه شده و میز شما را بزرگتر کند.

از فضاهای پرت استفاده کنید

اگر در خانه خود فضاهای پرتی دارید که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند با کمی تغییر می توانید این فضاها را به فضای غذاخوری تبدیل کنید.

برای مثال در خانه هایی که دارای فضای تو رفته و پرتی که فقط دارای نور گیر و پنجره است می باشند می توانند با گذاشتن نیمکت هایی در دور تا دور دیوار این تو رفتگی و قرار دادن یک میز در وسط آن یک فضای غذاخوری کوچک، صمیمی و کارامد بوجود بیاورید.

 

 

Modern-dining-area-with-statement-lighting-1-767x920Modern-minimalist-dining-area_0-920x920Traditional-white-dining-room-with-oak-dining-set-and-patriotic-prints-920x920Traditional-dining-room-with-grey-panelled-wall-storage-767x920Country-dining-room-with-rustic-wooden-table-767x920small-dining-room-with-window-seat-920x920000000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد