پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

یک نقطه اختصاصی در منزل برای رسیدگی به کارهای دفتری، حساب کتاب ها و همچنین مکانی برای انجام تکالیف فرزندان می تواند بسیار کارامد باشد. این فضای اختصاصی می تواند یک میز، یک قفسه یا گوشه ای از اتاقی باشد.
303 روز پیش
2,115 نمایش
ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که کار خود را در منزل انجام می دهید چه کار شما با لپ تاپ باشد چه کارهای کاغذی ، به فضایی برای انجام کارهایتان در منزل نیاز دارید. یک نقطه اختصاصی در منزل برای رسیدگی به کارهای دفتری، حساب کتاب ها و همچنین مکانی برای انجام تکالیف فرزندان می تواند بسیار کارامد باشد. این فضای اختصاصی می تواند یک میز، یک قفسه یا گوشه ای از اتاقی باشد. چند نمونه دفتر کار خانگی و نکات مربوط به هرکدام را بررسی می کنیم شما هم می توانید با الهام از این نمونه ها دفتر کار خانگی خود را داشته باشید.

فضای دو منظوره

در این دفتر کار خانگی همانطور که مشاهده می کنید یک میز بزرگ به عنوان یک میز دو طرفه که قابلیت استفاده برای دو کاربر را دارد در مرکز فضا قرار گرفته است. شما می توانید با اضافه کردن چند صندلی به میز در مواقعی که از میز استفاده نمی کنید میز کار را به میز غذاخوری تبدیل کنید.

دفترکار با قفسه بندی

اگر شما به مقدار زیادی به فضایی برای مقالات ، فایل ها و کتاب ها احتیاج دارید این نمونه می تواند برای شما مناسب باشد و می توانید برای چیدمان قفسه ها و کمدها از این نمونه الهام بگیرید.

نقطه ایده آلی برای میز کار

شما می توانید یک میز را هرجایی قرار دهید. همانطور که در عکس می بینید پشت مبل می تواند نقطه ایده آلی برای میز باشد به خصوص اگر طول میز با طول مبل برابری کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قفسه پشت میز هم می تواند دو کاربری داشته باشد که هم به عنوان دکور از آن استفاده شود و هم محلی برای ذخیره سازی پوشه ها و فایل های مورد نیاز باشد.

فضای کار سه کاربری

همانطور که در این نمونه مشاهده می کنید یک فضای کار سه کاربری در قسمت پایینی قفسه ایجاد شده است و برای تنوع دادن به محیط از صندلی های رنگی و همچنین گلدان های دیواری استفاده کرده اند.

ارتباط با فضاهای دیگر

در این نمونه از یک دیوار پارتیشنی کوتاه برای جدا سازی محیط کار با بقیه محیط خانه استفاده شده است. بکار بردن یک پارتیشن کوتاه هم به تفکیک فضاها کمک می کند و هم ارتباط فضاهای مختلف را باهم از بین نمی برد.

پارتیشن

اگر شما از آن دسته هستید که هنگام کار به تمرکز زیادی احتیاج دارید و محرک های بصری اطراف میتواند حواس شما را پرت کند و مانند این نمونه می توانید از پارتیشن بلند برای جداسازی استفاده کنید. نیازی نیست کل فضا را پارتیشن بکشید و فقط آن قسمت از فضا که میز کارتان در آنجا قرار می گیرد پارتیشن داشته باشد کافی است و اینگونه ارتباط فضاها را نیز حفظ کرده اید.

استفاده از حداکثر فضا

اگر شما برای گذاشتن میز محدودیت فضایی دارید میتوانید مانند این نمونه از میزهای سفارشی و ساخته شده مخصوص شما و متناسب با محیط شما استفاده کنید و از کمترین فضا بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشید.

دیوار کشویی

استفاده از دیوار کشویی مانند آنچه در تصویر میبینید می تواند برای دفتر کار خانگی بسیار کارامد باشد. هنگامی که حجم کاری زیاد باشد می توانید دیوار کشویی را کامل ببندید و ارتباط فضایی دفتر را با محیط اطراف به حداقل برسانید و در مواقعی که حجم کاری سبک تر است دیوار های کشویی را باز کرده و ارتباط بیشتری با محیط اطراف داشته باشید.

تفکیک با ارتفاع کف

در این نمونه برای جداسازی محیط دفتری از دیگر فضاهای خانه قسمت کف فضای اداری را کمی بالاتر از سطح خانه برده و به این روش هم ارتباط فضاها را حفظ کرده و هم فضاها را تفکیک می کنید.

دو دفتر کار در یک فضا

در این نمونه یک دفتر کار خانگی برای استفاده دو کاربر ایجاد شده است. یک میز در وسط قرار دارد که به عنوان تقسیم کننده فضا نیز عمل می کند. میز به طور مشترک برای دو کاربر استفاده می شود و قفسه ها ، پوشه ها و وسایل هر کدام در قسمت مربوط به خودش قرار می گیرد.

استفاده از رنگ

لزوما دفتر کار خانگی نباید داری رنگ خنثی باشند. اتفاقا بهتر است رنگ های شادی در این دفاتر کار خانگی وجود داشته باشد تا انرژی را به فضای اتاق تزریق کند و کارایی و انگیزه افراد را در هنگام کار افزایش دهد.

استفاده از فضاهای پرت

شما می توانید از فضاهای پرت و بی استفاده خانه خود استفاده کنید و این فضاها را به دفاتر خانگی تبدیل کنید. برای مثال در همین نمونه که مشاهده می کنید، فضای خالی زیر پله به یک دفتر کار کوچک تبدیل شده است.

فضاهای حداقل

حتی کوچکترین تو رفتگی هم می تواند یک گزینه ایده آل برای یک دفتر خانگی کوچک باشد. همانطور که در نمونه مشاهده می کنید تنها چیزی که وجود دارد یک میز کوچک و فضایی که فقط نیازهای اولیه برای انجام کار را فراهم می کند.

 

0151013801390140014101420143014401450146014701480149015200000000000000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد