باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز
محوطه و فضای سبز

باغ آسیایی ، منظری با جاذبه ی سبز

باغ آسیایی فراتر از زیبایی شناسیست. باغ ژاپنی و عناصر طراحی باغ ژاپنی یکی از انواع محبوب باغ  های آسیایی می باشد. تمامی عناصر در باغ های ژاپنی نمادین بوده و دارای معنی و مفهوم خاصی می باشد.

اهمیت نور در معماری سنتی
معماری

اهمیت نور در معماری سنتی

نور همیشه بخشی جدایی ناپذیر در معماری سنتی ایرانی بوده است و علاوه بر نقشی که برای تامین نور داشته به عنوان جزئی از تزئینات نیز محسوب می شده است.

درباره کابینت آشپزخانه بیشتر بدانید !
دکوراسیون داخلی

درباره کابینت آشپزخانه بیشتر بدانید !

ایجاد تغییر در کابینت آشپزخانه، بازسازی و نوسازی آن یک سرمایه گذاری با ارزش و بلند مدت محسوب می شود. بنابراین می توان با انتخابی مناسب، سال های زیادی از آشپزخانه ای زیبا لذت برد.

ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

یک نقطه اختصاصی در منزل برای رسیدگی به کارهای دفتری، حساب کتاب ها و همچنین مکانی برای انجام تکالیف فرزندان می تواند بسیار کارامد باشد. این فضای اختصاصی می تواند یک میز، یک قفسه یا گوشه ای از اتاقی باشد.
361 روز پیش
2,199 نمایش
ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که کار خود را در منزل انجام می دهید چه کار شما با لپ تاپ باشد چه کارهای کاغذی ، به فضایی برای انجام کارهایتان در منزل نیاز دارید. یک نقطه اختصاصی در منزل برای رسیدگی به کارهای دفتری، حساب کتاب ها و همچنین مکانی برای انجام تکالیف فرزندان می تواند بسیار کارامد باشد. این فضای اختصاصی می تواند یک میز، یک قفسه یا گوشه ای از اتاقی باشد. چند نمونه دفتر کار خانگی و نکات مربوط به هرکدام را بررسی می کنیم شما هم می توانید با الهام از این نمونه ها دفتر کار خانگی خود را داشته باشید.

فضای دو منظوره

در این دفتر کار خانگی همانطور که مشاهده می کنید یک میز بزرگ به عنوان یک میز دو طرفه که قابلیت استفاده برای دو کاربر را دارد در مرکز فضا قرار گرفته است. شما می توانید با اضافه کردن چند صندلی به میز در مواقعی که از میز استفاده نمی کنید میز کار را به میز غذاخوری تبدیل کنید.

دفترکار با قفسه بندی

اگر شما به مقدار زیادی به فضایی برای مقالات ، فایل ها و کتاب ها احتیاج دارید این نمونه می تواند برای شما مناسب باشد و می توانید برای چیدمان قفسه ها و کمدها از این نمونه الهام بگیرید.

نقطه ایده آلی برای میز کار

شما می توانید یک میز را هرجایی قرار دهید. همانطور که در عکس می بینید پشت مبل می تواند نقطه ایده آلی برای میز باشد به خصوص اگر طول میز با طول مبل برابری کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قفسه پشت میز هم می تواند دو کاربری داشته باشد که هم به عنوان دکور از آن استفاده شود و هم محلی برای ذخیره سازی پوشه ها و فایل های مورد نیاز باشد.

فضای کار سه کاربری

همانطور که در این نمونه مشاهده می کنید یک فضای کار سه کاربری در قسمت پایینی قفسه ایجاد شده است و برای تنوع دادن به محیط از صندلی های رنگی و همچنین گلدان های دیواری استفاده کرده اند.

ارتباط با فضاهای دیگر

در این نمونه از یک دیوار پارتیشنی کوتاه برای جدا سازی محیط کار با بقیه محیط خانه استفاده شده است. بکار بردن یک پارتیشن کوتاه هم به تفکیک فضاها کمک می کند و هم ارتباط فضاهای مختلف را باهم از بین نمی برد.

پارتیشن

اگر شما از آن دسته هستید که هنگام کار به تمرکز زیادی احتیاج دارید و محرک های بصری اطراف میتواند حواس شما را پرت کند و مانند این نمونه می توانید از پارتیشن بلند برای جداسازی استفاده کنید. نیازی نیست کل فضا را پارتیشن بکشید و فقط آن قسمت از فضا که میز کارتان در آنجا قرار می گیرد پارتیشن داشته باشد کافی است و اینگونه ارتباط فضاها را نیز حفظ کرده اید.

استفاده از حداکثر فضا

اگر شما برای گذاشتن میز محدودیت فضایی دارید میتوانید مانند این نمونه از میزهای سفارشی و ساخته شده مخصوص شما و متناسب با محیط شما استفاده کنید و از کمترین فضا بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشید.

دیوار کشویی

استفاده از دیوار کشویی مانند آنچه در تصویر میبینید می تواند برای دفتر کار خانگی بسیار کارامد باشد. هنگامی که حجم کاری زیاد باشد می توانید دیوار کشویی را کامل ببندید و ارتباط فضایی دفتر را با محیط اطراف به حداقل برسانید و در مواقعی که حجم کاری سبک تر است دیوار های کشویی را باز کرده و ارتباط بیشتری با محیط اطراف داشته باشید.

تفکیک با ارتفاع کف

در این نمونه برای جداسازی محیط دفتری از دیگر فضاهای خانه قسمت کف فضای اداری را کمی بالاتر از سطح خانه برده و به این روش هم ارتباط فضاها را حفظ کرده و هم فضاها را تفکیک می کنید.

دو دفتر کار در یک فضا

در این نمونه یک دفتر کار خانگی برای استفاده دو کاربر ایجاد شده است. یک میز در وسط قرار دارد که به عنوان تقسیم کننده فضا نیز عمل می کند. میز به طور مشترک برای دو کاربر استفاده می شود و قفسه ها ، پوشه ها و وسایل هر کدام در قسمت مربوط به خودش قرار می گیرد.

استفاده از رنگ

لزوما دفتر کار خانگی نباید داری رنگ خنثی باشند. اتفاقا بهتر است رنگ های شادی در این دفاتر کار خانگی وجود داشته باشد تا انرژی را به فضای اتاق تزریق کند و کارایی و انگیزه افراد را در هنگام کار افزایش دهد.

استفاده از فضاهای پرت

شما می توانید از فضاهای پرت و بی استفاده خانه خود استفاده کنید و این فضاها را به دفاتر خانگی تبدیل کنید. برای مثال در همین نمونه که مشاهده می کنید، فضای خالی زیر پله به یک دفتر کار کوچک تبدیل شده است.

فضاهای حداقل

حتی کوچکترین تو رفتگی هم می تواند یک گزینه ایده آل برای یک دفتر خانگی کوچک باشد. همانطور که در نمونه مشاهده می کنید تنها چیزی که وجود دارد یک میز کوچک و فضایی که فقط نیازهای اولیه برای انجام کار را فراهم می کند.

 

0151013801390140014101420143014401450146014701480149015200000000000000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد