ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

1091 روز پیش
3,066 نمایش
ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

ایده هایی برای داشتن دفتر کار خانگی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که کار خود را در منزل انجام می دهید چه کار شما سیستمی و با لپ تاپ باشد چه کارهای فیزیکی، به فضایی برای انجام کارهایتان در منزل نیاز دارید. یک نقطه اختصاصی در منزل برای رسیدگی به کارهای دفتری، حساب کتاب ها و همچنین مکانی برای انجام تکالیف فرزندان می تواند بسیار کارامد باشد. این فضای اختصاصی می تواند یک میز، یک قفسه یا گوشه ای از اتاقی باشد. چند نمونه دفتر کار خانگی و نکات مربوط به هرکدام را بررسی می کنیم شما هم می توانید با الهام از این نمونه ها، دفتر کار خانگی خود را داشته باشید.

فضای دو منظوره

در این دفتر کار خانگی همانطور که مشاهده می کنید یک میز بزرگ به عنوان یک میز دو طرفه که قابلیت استفاده برای دو کاربر را دارد در مرکز فضا قرار گرفته است. شما می توانید با اضافه کردن چند صندلی به میز در مواقعی که از میز استفاده نمی کنید میز کار را به میز غذاخوری تبدیل کنید.

فضای کار با میز کار دو کاربری
فضای کار مناسب برای دو کاربر

دفترکار با قفسه بندی

اگر شما به مقدار زیادی به فضایی برای مقالات ، فایل ها و کتاب ها احتیاج دارید این نمونه می تواند برای شما مناسب باشد و می توانید برای چیدمان قفسه ها و کمدها از این نمونه الهام بگیرید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تمامی دیوار ها قفسه بندی شده و فضای زیادی برای ذخیره سازی کتاب ها و فایل ها به وجود آمده است.

فضای کار که دیوار های آن قفسه بندی شده و فضای ذخیره سازی زیادی بوجود آورده است.
فضای کار با فضای ذخیره سازی زیاد

نقطه ایده آلی برای میز کار

شما می توانید در هرجایی از فضای خانه خود یک میز کار کوچک داشته باشید. همانطور که در عکس می بینید پشت مبل می تواند نقطه ایده آلی برای میز باشد به خصوص اگر طول میز با طول مبل برابری کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، قفسه پشت میز هم می تواند دو کاربری داشته باشد که هم به عنوان دکور از آن استفاده شود و هم محلی برای ذخیره سازی پوشه ها و فایل های مورد نیاز باشد.

اتاق پذیرایی که در گوشه ای از آن فضای کار کوچکی ساخته شده است.
می توان در بخش های خالی خانه فضاهای اداری داشت

فضای کار سه کاربری

همانطور که در این نمونه مشاهده می کنید یک فضای کار سه کاربره در قسمت پایینی قفسه ایجاد شده است. برای ایجاد تنوع و زیبایی بصری فضا می توان از گلدان های آویزی کوچک استفاده کرد.

ارتباط با فضاهای دیگر

در این نمونه از یک دیوار پارتیشنی کوتاه برای جدا سازی محیط کار با بقیه محیط خانه استفاده شده است. بکار بردن یک پارتیشن کوتاه هم به تفکیک فضاها کمک می کند و هم ارتباط فضاهای مختلف را باهم از بین نمی برد.

در این فضا از پارتیشن های کوتاه استقاده شده است که هم فضا ها را از هم تفکیک می کند و هم ارتباط فضا ها را با هم حفظ می کند.
استفاده از پارتیشن کوتاه علاوه بر جدا سازی فضا ها از هم به حفظ ارتباط فضا ها نیز کمک می کند.

پارتیشن

اگر شما از آن دسته هستید که هنگام کار به تمرکز زیادی احتیاج دارید و محرک های بصری اطراف میتواند حواس شما را پرت کند؛ مانند این نمونه می توانید از پارتیشن بلند برای جداسازی فضا ها استفاده کنید. نیازی نیست کل فضا را پارتیشن بکشید و فقط آن قسمت از فضا که میز کارتان در آنجا قرار می گیرد پارتیشن داشته باشد کافی است و اینگونه ارتباط فضاها را نیز حفظ کرده اید.

فضایی با پارتیشن بلند جهت افزایش تمرکز بیشتر
نمونه ای از تصویر فضایی با پارتیشن بلند

استفاده از حداکثر فضا

اگر شما برای گذاشتن میز محدودیت فضایی دارید میتوانید مانند این نمونه از میزهای سفارشی و ساخته شده مخصوص شما و متناسب با محیط استفاده کنید و از کمترین فضا بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشید.

فضای کار ایجاد شده با یک میز سفارشی
نمونه ای از میز کار سفارشی

دیوار کشویی

استفاده از دیوار کشویی مانند آنچه در تصویر میبینید می تواند برای دفتر کار خانگی بسیار کارامد باشد. هنگامی که حجم کاری زیاد باشد می توانید دیوار کشویی را کامل ببندید و ارتباط فضایی دفتر را با محیط اطراف به حداقل برسانید و در مواقعی که حجم کاری سبک تر است دیوار های کشویی را باز کرده و ارتباط بیشتری با محیط اطراف داشته باشید.

تفکیک با ارتفاع کف

در این نمونه برای جداسازی محیط دفتری از دیگر فضاهای خانه قسمت کف فضای اداری را کمی بالاتر از سطح خانه برده و به این روش هم ارتباط فضاها را حفظ کرده و هم فضاها را تفکیک می کنید.

دو دفتر کار در یک فضا

در این نمونه یک دفتر کار خانگی برای استفاده دو کاربر ایجاد شده است. یک میز در وسط قرار دارد که به عنوان تقسیم کننده فضا نیز عمل می کند. میز به طور مشترک برای دو کاربر استفاده می شود و قفسه ها ، پوشه ها و وسایل هر کدام در قسمت مربوط به خودش قرار می گیرد.

استفاده از رنگ

لزوما دفتر کار خانگی نباید داری رنگ خنثی باشند. اتفاقا بهتر است رنگ های شادی در این دفاتر کار خانگی وجود داشته باشد تا انرژی را به فضای اتاق تزریق کند و کارایی و انگیزه افراد را در هنگام کار افزایش دهد.

استفاده از فضاهای پرت

شما می توانید از فضاهای پرت و بی استفاده خانه خود استفاده کنید و این فضاها را به دفاتر خانگی تبدیل کنید. برای مثال در همین نمونه که مشاهده می کنید، فضای خالی زیر پله به یک دفتر کار کوچک تبدیل شده است.

فضاهای حداقل

حتی کوچکترین تو رفتگی هم می تواند یک گزینه ایده آل برای یک دفتر خانگی کوچک باشد. همانطور که در نمونه مشاهده می کنید تنها چیزی که وجود دارد یک میز کوچک و فضایی که فقط نیازهای اولیه برای انجام کار را فراهم می کند.

015101380139اتاق پذیرایی که در گوشه ای از آن فضای کار کوچکی ساخته شده است.014101420143در این فضا از پارتیشن های کوتاه استقاده شده است که هم فضا ها را از هم تفکیک می کند و هم ارتباط فضا ها را با هم حفظ می کند.فضای کار که دیوار های آن قفسه بندی شده و فضای ذخیره سازی زیادی بوجود آورده است.فضای کار با میز کار دو کاربری01470148فضای کار ایجاد شده با یک میز سفارشی0150فضایی با پارتیشن بلند جهت افزایش تمرکز بیشتر00000000000000فضای کار با میز کار دو کاربریفضای کار که دیوار های آن قفسه بندی شده و فضای ذخیره سازی زیادی بوجود آورده است.اتاق پذیرایی که در گوشه ای از آن فضای کار کوچکی ساخته شده است.0142-1024x730در این فضا از پارتیشن های کوتاه استقاده شده است که هم فضا ها را از هم تفکیک می کند و هم ارتباط فضا ها را با هم حفظ می کند.فضایی با پارتیشن بلند جهت افزایش تمرکز بیشترفضای کار ایجاد شده با یک میز سفارشی0147-1024x7300138-1024x7320150-1024x10180148-1024x7300143-1024x7300151-761x1024فضای کار با میز کار دو کاربریفضای کار که دیوار های آن قفسه بندی شده و فضای ذخیره سازی زیادی بوجود آورده است.اتاق پذیرایی که در گوشه ای از آن فضای کار کوچکی ساخته شده است.0142-1024x730در این فضا از پارتیشن های کوتاه استقاده شده است که هم فضا ها را از هم تفکیک می کند و هم ارتباط فضا ها را با هم حفظ می کند.فضایی با پارتیشن بلند جهت افزایش تمرکز بیشترفضای کار ایجاد شده با یک میز سفارشی0147-1024x7300138-1024x7320150-1024x10180148-1024x7300143-1024x7300151-761x1024
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد