پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

ایده هایی برای فضاهای اداری کوچک

در فضاهای اداری کوچک قطعا فضای زیادی برای میز و صندلی و قفسه و یا کمد وجود ندارد. اما روش های هوشمندانه ایی وجود دارد که می توان به کمک این روش ها هم از فضا حداکثر استفاده را برد و هم چشم را فریب داد تا فضا را بزرگتر ببیند. در ادامه ما به طور مختصر در این رابطه چند روش و ایده را برای شما بیان می کنیم.
304 روز پیش
2,348 نمایش
ایده هایی برای فضاهای اداری کوچک

ایده هایی برای فضاهای اداری کوچک

فضای کار هرچند کوچک می تواند محیطی لوکس باشد. در فضاهای اداری کوچک قطعا فضای زیادی برای میز و صندلی و قفسه و یا کمد وجود ندارد. اما روش های هوشمندانه ایی وجود دارد که می توان به کمک این روش ها هم از فضا حداکثر استفاده را برد و هم چشم را فریب داد تا فضا را بزرگتر ببیند.

شما می توانید از تمام فضاها در محل کار مثل راهرو ها و زیرپله ها با کمی فکر و طراحی درست استفاده کنید. استفاده از میزهای شیشه ای و به طور کلی مبلمان شفاف راهی عالی برای فریب دادن چشم می باشد. استفاده از میزها و قفسه های سفارشی که با توجه به نیاز و فضا ساخته می شوند می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

در ادامه به صورت خلاصه و مختصر چند ایده برای استفاده حداکثر از فضا و همچنین ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن فضاهای اداری کوچک را برای شما بیان می کنیم.

کنجی برای کار

برای مثال استفاده از میزی که در کنج قرار می گیرد و به دیوار متصل می شود یکی از گزینه هایی است که به ذخیره فضا و استفاده از حداقل ها کمک می کند.

میز کار پنهان

می توان یک فضای کار کوچک در یک کمد داشت. اگر کمدی دارید که از آن استفاده نمی کنید می توانید با کمی تغییرات این فضا را به یک میز کار مخفی تبدیل کنید و در هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید. این مدل از میزها به دلیل جای کمی که اشغال می کنند و همچنین به دلیل اینکه قابلیت پنهان شدن دارند برای فضاهای مسکونی به عنوان میز کار نیز بسیار مناسب اند.

فضای اداری خلاقانه

شما می توانید در راهرو ها و بخش هایی از فضا که به آن زیاد توجه نمی شود با کمی خلاقیت یک اتاق کار کوچک خلق کنید.

زیر پله ها

اگر قصد دارید تا دفتر کاری در خانه خود داشته باشید فضاهایی مانند زیر پله ها میتواند فضای مناسبی برای داشتن یک میز کار در خانه باشند.

فضای اداری بسیار کوچک

هرچقدر هم اتاق کار شما کوچک باشد اگر دیوار های اتاق دارای طرح های جالبی باشد که اتاق را از حالت یکنواختی و کسالت آور در آورد، کوچکی اتاق و محدودیت فضایی آن خیلی اذیت کننده نخواهد بود. همچنین استفاده از آینه های دکوری روی دیوار اتاق و همچنین داشتن نور کافی در اتاق می تواند به بزرگتر دیده شدن اتاق ها کمک کند.

 

013101320133013601350000000000000
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد