ایده هایی ساده برای فضاهای کوچک

1243 روز پیش
89,722 نمایش
 ایده هایی ساده برای فضاهای کوچک

ایده هایی ساده برای فضاهای کوچک

خانه شما ممکن است کوچک باشد اما راه های زیادی برای بهتر کردن فضاهای کوچک و محدود وجود دارد. با این ایده ها با شیوه جدیدی از زندگی در فضاهای کوچک و دارای محدودیت آشنا می شوید تا نگرانی های خود را از فضاهای کوچک حل کنید.

دکوراسیون فضاهای کوچک انتخاب ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی فضا

همه چیز را لیست کنید

قبل از هر گونه تغییراتی، فکر کنید که چگونه می توانید بیشترین استفاده را از فضاهای کوچک داشته باشید. نکات مثبت و منفی را لیست کنید و اولویت های خود را برای بازسازی فضا بنویسید.
روش های اقتصادی زیادی برای انجام بازسازی خانه وجود دارد. برای دانستن این روش ها اینجا کلیک کنید.

به جای تمرکز بر روی مبلمان خاص و یا اتاقهای مشخصی، فعالیتهایی را که شما و خانواده تان انجام می دهید را در نظر بگیرید و مهمترین ها را یادداشت کنید. این کار به شما کمک می کند که با توجه به نیازها و فعالیت های خود بدانید چه فضایی با چه خصوصیاتی نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر شما به ندرت آشپزی می کنید، هیچ نیازی به پر کردن آشپزخانه های کوچک با کابینت های بیشتر و میز کارهای بزرگ وجود ندارد.

دکوراسیون فضا های کوچک استفاده حداکثر از فضا

فضاهای جدید

شما میتوانید خانه خود را به صورت عمودی یا افقی گسترش دهید و با اضافه کردن فضاهای جدید محدودیت های مربوط به فضاهای کوچک نیز تا حد زیادی برطرف می شود.

شما می توانید فضاهای مرده و بی استفاده منزل خود را به فضاهایی که نیاز دارید تبدیل کنید. برای مثال اگر تراس بی استفاده ای دارید می توانید با کمی تغییرات و محصور کردن تراس، آن را به یک اتاق کار تبدیل کنید.

یا اگر زیرزمین بی استفاده ای دارید با انجام یکسری اقدامات از مرطوب نبودن محیط انباری اطمینان حاصل کنید و در صورت رطوبت داشتن با کمک متخصصان مشکلی که منجر به ایجاد رطوبت شده را برطرف کرده و در زیرزمین خود یک اتاق اضافی با توجه به نیازهایتان داشته باشید.

دکوراسیون فضاهای کوچک استفاده بهینه از تمامی فضاهای موجود

فضاهای پرت

فضاهای پرت و بی استفاده ممکن است در هر خانه ای وجود داشته باشد. شما با کمی سلیقه می توانید این فضاهای بی استفاده را به فضایی مفید تبدیل کنید که این نیز راهی برای استفاده بهینه در فضاهای کوچک می باشد. برای مثال یک راه استفاده از این فضاها تبدیل این فضاها به کمد و قفسه می باشد که به سازماندهی فضایی نیز کمک می کند. راه های دیگر استفاده از فضاهای پرت تبدیل این فضاها به محلی برای مطالعه، غذاخوری و یا استراحت می باشد.دکوراسیون فضاهای کوچک استفاده حداکثری از فضا  استفاده بهینه از فضاهای پرت

مبلمان

راه دیگری که برای فضاهای کوچک وجود دارد این است که از مبلمان و وسایلی استفاده کنید که فضای کمتری اشغال کنند و یا چند منظوره باشند. برای مثال اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید حتما لزومی ندارد که میز تلویزیون داشته باشید میتوانید تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید. یا برای میز غذاخوری به جای استفاده از صندلی از نیمکت استفاده کنید.

دکوراسیون فضاهای کوچک استفاده از مبلمان چند کاربری برای بهینه سازی فضادکوراسیون فضاهای کوچک استفاده از نیمکت به جای صندلی در میز غذاخوری جای کمتری را می گیرد در صورتیکه استفاده بیشتری از آن می شود.

سازماندهی

شلوغی و بی نظمی خانه باعث کوچکتر دیده شدن فضا و ایجاد محدودیت بیشتر برای شما می شود. در نتیجه بهتر است که لوازم خود را سازماندهی کنید. استفاده از قفسه، کابینت و کمد دیواری یک راه آسان برای سازماندهی فضاهای کوچک می باشد.

نقاط مرده و بی استفاده خانه خود را شناسایی کنید و از این نقاط برای قرار دادن قفسه، کابینت و یا کمد و کمد دیواری استفاده کنید.

دکوراسیون فضاهای کوچک سازماندهی فضایی در فضاهای کوچک بسیار با اهمیت می باشد.

اگر خانه شما کوچک است اما حیاط کوچکی دارد می توانید حیاط خانه خود را به باغی کوچک تبدیل کنید تا برای گذراند اوقات خود از آن استفاده کنید. برای آنکه بیشتر در این رابطه بدانید اینجا کلیک کنید.

018020021022023024025026000
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد