بیست ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه(قسمت اول)

1549 روز پیش
2,597 نمایش
بیست ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه(قسمت اول)

بیست ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه(قسمت اول)

آیا طرح فعلی آشپزخانه شما نیاز به بازسازی دارد یا فقط برای فرار از یکنواختی قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید؟ اکنون زمان مناسب برنامه ریزی برای تغییر در دکوراسیون آشپزخانه و داشتن آشپزخانه ایده آل و متناسب با ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه می باشد.

اما آیا میدانید جدیدترین سبک و ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه چیست؟

در ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه  به متریال های طبیعی مانند چوب، رنگ ها، بافت ها و … بسیار توجه شده است. ظهور رنگ های با شکوه، بافت درب کابینت ها  و ظهور عناصر صنعتی مانند بتن و فولاد در آشپزخانه از اتفاقات جالب در ترندهای ۲۰۱۸ می باشد.

ما در ادامه 20 ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. طرح های رنگی پر جنب و جوش :

استفاده از رنگ های روشن و درخشان به همراه رنگ هایی که در تضاد آنها هستند باعث به وجود آمدن درگیری های رنگی می شود. این گونه طرح های رنگی تا پایان سال ۲۰۱۸ محبوب خواهند ماند.

استفاده از رنگ در آشپزخانه بسیار مهم است و بیانگر روحیات، شخصیت و نیازهای صاحب خانه می باشد. فضای مخصوص به پخت و پز بهتر است سبک و روشن باشد در حالی که فضاهای دیگر می توانند تیره تر باشند.

 

۲. رنگ های پاستلی :

رنگ ها دارای مزایای زیادی برای طراحی هستند و بهترین روش برای تغییر فضای آشپزخانه می باشند.

اگر به دنبال شخصیت دادن به آشپزخانه خود هستید و می خواهید از رنگ ها استفاده کنید ولی در استفاده  از رنگ ها و ایجاد کنتراست رنگی به خصوص رنگ های پر انرژی و پر جنب و جوش شجاع نیستید ترکیب رنگ های پاستلی با رنگ های خنثی گزینه ی ایده عالی خواهد بود.

از رنگ ها ی پاستلی برای برجسته سازی در دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود. سایه های ملایمی از رنگ های پاستلی نسبت به تناژ رنگی پر رنگ تر و جیغ تر آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و محبوب تر است.

 

رنگ آبی :

رنگ آبی و تمام تناژهای رنگ آبی از آبی تیره گرفته تا آبی روشن و آبی مایل به خاکستری، همگی برای آشپزخانه بسیار مناسب می باشند.

رنگ آبی بدون شک محبوب ترین ترند رنگی آشپزخانه در سال جاری خواهد بود. دلیل آن تمایل زیاد به استفاده از رنگ آبی در آشپزخانه و تاثیرات روانی است که رنگ آبی می گذارد.

سایه های تیره تر این رنگ محبوبیت بیشتری دارد. استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون حرکتی جسورانه و دراماتیک است. برای افرادی که در انتخاب رنگ ها شجاع و ریسک پذیرند و می خواهند که در دکوراسیون منزل خود حرفی برای زدن داشته باشند بهترین گزینه می باشد.

 

۴. رنگ های گرم با لوازم جانبی طلایی :

استفاده از تزیینات طلایی رنگ مانند چراغ و دستگیره برای چندین سال است که در حال افزایش بوده و محبوبیت پیدا کرده است. علت این محبوبیت به احتمال زیاد به این دلیل است که وقتی شما این تزیینات طلایی را با رنگ های گرم و خنثی مانند قهوه ای ترکیب می کنید، یک فضای گرم و جذاب به وجود می آورید.

 

۵. جزیره های بزرگ و تاثیر گذار در فعالیت های آشپزخانه :

جزایر در چند سال گذشته تبدیل به یک ضرورت در آشپزخانه شده اند و از جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون آشپزخانه به حساب می آیند.

جزیره ها با مزایای فراوانی مانند قابلیت چند کاره بودن و داشتن ظاهر مدرن و زیبا همراه هستند. اما حقیقت این است که آنها فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند. راه حل مشکل این است که صندلی های غذا خوری را طوری انتخاب کنید که به جزیره متصل شوند. بنابراین با این کار شما کمی بیشتر فضای مفید ذخیره می کنید.

جزایر میتوانند تعدادی از گزینه های ذخیره سازی فضا، مانند قفسه های ظروف را داشته باشند. همچنین اگر در جزیره محلی برای قرار گیری گاز و سینک تعبیه شود، جزیره ها هم بیشتر در فعالیت های آشپزخانه قرار میگیرند و هم فضای بیشتری را ذخیره می کنند.

۶. قفسه بندی باز یا شلف :

محل نگهداری ظروف یا کابینت برای هر آشپزخانه ای کاربردی حیاتی دارد. اما این کابینت ها اغلب در آشپزخانه شما مقدار زیادی از فضا را اشغال می کند. قفسه های باز جزء ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه می باشد.

قفسه های باز را می توان به تنهایی و یا در ترکیب با کابینت کلاسیک استفاده کرد. شما می توانید رایج ترین اقلام  مورد استفاده را در این قفسه ها در اختیار داشته باشید و در این قفسه ها قرار دهید. علاوه بر این، صاحب خانه، می تواند با قرار دادن لوازم جانبی کوچک و سبز در این قفسه ها، آشپزخانه خود را زیبا تر کنند .

۷. سبک شیکر (Shaker Style) محبوبیت خود را حفظ می کند :

کابینت ها و درهای سبک شیکر هنوز هم یک انتخاب محبوب می باشند.

در سال های اخیر فروش کابینت های مربوط به این سبک افزایش چشمگیری داشته است. کابینت های مربوط به سبک شیکر ظاهر خوبی دارند و در عین حال عمکردگرا هستند. این کابینت ها برای طراحی های مرسوم با طراحی یکنواخت بسیار مناسب اند.

 

۸. دستگیره ها بازگشتند :

در سال ۲۰۱۷ کابینت هایی با ظاهر خطی و سرتاسری بدون دستگیره بسیار محبوب بودند اما در سال ۲۰۱۸ دستگیره ها جزء ترند ۲۰۱۸ دکوراسیون آشپزخانه بوده و به کابینت ها باز می گردند.

به نظر می رسد دسته های زیبا و براق در کنار کابینت های مدرن و با رنگ های روشن و طلایی و یا رز گلد به سبک شیکر  بسیار محبوبیت دارند. همچنین  دستگیره های طلایی رنگ یا دستگیره هایی از جنس مرمر جای دستگیره های فولادی و تیره رنگ را گرفته اند.

۹. نور مخفی :

نورپردازی مناسب کلید یک طراحی خوب است.

استفاده از سه چراغ آویز به صورت خطی هنوز هم رایج است. این مدل چراغ ها در آشپزخانه های مستطیل شکل یا در بالای جزیره ها استفاده می شوند و به خوبی می توانند روشنایی محیط را تامین می کنند.

برای کامل کردن نور پرداری، چراغ های LED را دور از چشم و در زیر قفسه ها و میز نصب کنید. نور های مخفی، نورهای  زیبایی هستند که ویژگی های معماری در آشپزخانه را برجسته تر می کنند.

اگر به دنبال ایجاد و یک احساس صمیمانه در آشپزخانه و یک محیط گرم هستید این راه حل را انتخاب کنید . در نور پردازی مخفی اطمینان حاصل کنید که چراغ ها به خوبی از هر زاویه ممکن پنهان شده باشند.

۱۰. فرهای چندگانه :

امروزه شیوه ی زندگی به گونه ای شده است که برای یک نوبت غذا ممکن است چند نوع غذا پخته شود. مخصوصا برای افرادی که آشپزی برایشان بسیار سرگرم کننده است. در دکوراسیون آشپزخانه جدید فرهای چندگانه، مانند عکس به صورت خطی در داخل دیوار قرار می گیرند.

همانگونه که در تصویر پیداست جایگاهی برای فرهای چندگانه تعبیه شده. این جایگاه در ارتفاعی از زمین قرار دارد و استفاده از این فرها را آسان تر می کند. به همین دلیل این موضوع مورد استقبال قرار گرفته و این گونه جایگاه ها برای وسایل دیگر مانند ماشین ظرفشویی نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

Amazing-Bright-Yellow-Cabinets-In-White-KitchenBright-Yellow-Farmhouse-Kitchen-Cabinetshow-to-blend-white-and-bold-colors-in-kitchenUntitled2jpg1514574545-pink-kitchen-cabinet-shelf (2)Breezy-retro-kitchen-in-a-subtle-shade-of-mint-Delicate-Pastel-TonesSpacious-kitchen-easily-pulls-off-the-retro-look-with-an-abundance-of-bluegallery-1514560625-johnlewisofhungerford-bristol-cornwallA-bold-shade-of-blue-for-the-kitchenkitchen-trends-8trendy-kitchen-cabinet-materials-finishes-16warm-kitchen-cabinetry-hardware-810x780white-kicthen-brass-hardware1white-kitchen-brass-pendantsgallery-1514664461-kitchen-masterclass-set11-carnegie-main-scots-grey-terracotta-sunsetlarge-island-hgtvhomemodern-farmhouse-kitchen-interior-design-810x1047modern-kitchen-gray-susan-serra-designerdacor-kitchen-gold-shelving-810x766modern-kitchen-design-ideas-8open-shelving-housebeautifulgray-cabinets-rustic-open-shelves-looks-great-togetheropen-natural-wood-shelves-are-great-for-farmhouse-style-kitchen9024-Shaker Kitchengallery-1514558753-bella-matt-denim-matt-dove-grey-aldridge-ba-components1514590271-copper-kitchen-cabinet-handlespewter-gray-hardware-cabinet-pulls-810x540Kitchen side view (lights on)concealed-lighting-contemporary-14-concealed-lighting-concealed-lighting-lighting-ideasconcealed-lighting-simple-13-concealed-lighting-concealed-lighting-lighting-ideasgallery-1514584715-multiple-ovens-the-chefs-kitchen-somerset-papilio-photo-simonplant-010Untitled-0
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد