دکوراسیون آشپزخانه خود را  با سبک و سلیقه خودتان تغییر دهید!

1333 روز پیش
4,151 نمایش
دکوراسیون آشپزخانه خود را  با سبک و سلیقه خودتان تغییر دهید!

چگونه دکوراسیون آشپزخانه خود را  با سبک و سلیقه خودتان و بر اساس بودجه ای مشخص تغییر دهید؟!

برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود قبل از هر چیزی ضروری است که نکاتی را بدانید و مرحله به مرحله پیش بروید تا دکوراسیونی مطابق با سبک و سلیقه خود و بودجه ای محدود داشته باشید. در ادامه ما نکاتی را در این رابطه به شما خواهیم گفت پس با ما همراه باشید تا با این نکات و مراحل آشنا شوید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

۱. درباره آنچه در آشپزخانه خود نیاز دارید فکر کنید

در مرحله اول باید همه چیز در مورد نحوه استفاده خود و خانواده تان از آشپزخانه را مشخص کرده و ویژگی های آشپزخانه ای ایده آل و متناسب با سبک زندگیتان را بیابید.

در مورد اولویت ها و نیازهای خود فکر کنید. برای مثال اینکه چگونه آشپزی می کنید و در هنگام آشپزی به چه چیزهایی بیشتر احتیاج دارید یا به کدام بخش های آشپزخانه دسترسی بیشتری نیاز دارید و ….

شما می توانید از هر چیزی ایده بگیرید. شروع به پیدا کردن طرح ها و دیدن عکس هایی از نمونه کارهای دکوراسیون آشپزخانه کنید.

برای خود پوشه ای تهیه کنید و در آن مجموعه ای از یادداشت ها و عکس هایی متناسب با سبک و سلیقه خود و بر اساس خواسته ها و نیازهایتان جمع آوری کنید.

یادداشت ها، شامل مجموعه ای از نیازها، خواسته ها و ایده هایی که به ذهنتان می رسد، می باشد. پاسخ سوالاتی که پیش تر گفته بودیم از خودتان بپرسید و به کمک این سوالات اولویت هایتان را مشخص کنید نیز می تواند بخشی از یادداشت هایتان شود.

عکس ها نیز می توانند بر اساس نیازها و سلیقه شما سازماندهی و طبقه بندی شوند. البته می توانید عکس ها و تصاویر را به صورت تصادفی انتخاب و جمع آوری کنید و از هر تصویر، ایده ای را برای دکوراسیون آشپزخانه خود الهام بگیرید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه ای با ترکیبی از رنگ های مشکی و مسی

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه ای مدرن

۲. تحقیق و برنامه ریزی کنید

در شروع کار بهتر است که بودجه اولیه و هدف خود را مشخص کنید. هدف و بودجه شما به شدت با هم در ارتباط بوده و روی هم تاثیر خواهند گذاشت. این دو موضوع ممکن است در طول فرایند طراحی بارها تغییر کند زیرا شما هر چه بیشتر تحقیق می کنید دانسته هایتان  بیشتر شده، طرح ها و ایده های بیشتر و بهتری را شناخته و در نتیجه می توانید اهدافتان را بهتر مشخص کرده و هزینه هایتان را نیز بهتر مدیریت کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

۳. پیدا کردن افراد حرفه ای

حتی اگر خودتان اکثر کارهای دکوراسیون آشپزخانه مانند ساخت کابینت، لوله کشی و یا برق کاری را بتوانید انجام دهید باز هم در برخی موارد باید از شخص حرفه ای کمک بگیرید.

شما میتوانید از بازدید از فروشگاه ها و یا نمایشگاه های کابینت سازی و صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فروشندگان شروع کنید.

برخی از مردم  برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود از دوستان یا آشنایان خود و برخی هم از شرکت های دکوراسیون داخلی کمک می گیرند.

شرکت های دکوراسیون داخلی در همه ی امور از گرفتن مجوز (در صورت نیاز) و بودجه بندی تا انتخاب و خرید مبلمان و سایر وسایل مورد نیاز به شما کمک خواهند کرد. شما نیز میتوانید مانند یک مدیر پروژه فقط بر روند کار های تغییر دکوراسیون خود نظارت داشته باشید. به عنوان مثال گروه دکوراسیون داخلی مستر دکور مشتریان خود را در جریان تمام مراحل و جزئیات روند پروژه قرار می دهد.

دکوراسیون آشپزخانه

نمونه ای دیگر از دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

به کار بردن جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

۴. طراحی اولیه

این مرحله شامل برنامه ریزی فضایی، ابعاد مانند ابعاد کابینت ها و طرح های طبقه بندی شده ی اولیه می باشد. اگر در طراحی اولیه سطحی نگاه شود یا عجله شود ممکن است از هدف مورد نظر فاصله بگیریم. علاوه بر این شما به یک طرح کامل که با توجه به مساحت آشپزخانه و بودجه شما بهترین باشد نیاز دارید. در این مرحله توصیه می شود که از قیمت اجناس در بازار اطلاع پیدا کنید تا محدودیت های بودجه خود را بهتر بشناسید.

۵. اصلاح و تکمیل اطلاعات

در طول تمام مراحل شما اطلاعات و تصاویری که مورد پسندتان بوده در پوشه خود جمع آوری کرده اید. در این مرحله شما دیگر میدانید که دوست دارید دکوراسیون آشپزخانه تان در چه سبکی باشد. کلاسیک، مدرن، سنتی و … یا چه رنگ و متریالی در آن به کار برود. مثلا رنگ سفید در آن استفاده شود و یا دیوار پوش هایی با چوب طبیعی داشته باشد. حال  وقت آن است که در این مرحله شما تصمیم بگیرید که در بین تمام انتخاب هایی که در نوع و ساخت کابینت، متریال، رنگ‌، وسایل و ظروف و … داشتید کدام انتخاب ها، انتخاب نهایی خواهد بود.

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه ای با دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون آشپزخانه

۶.  طرح نهایی و ساخت

در این مرحله طرح نهایی که شامل جزئیات دقیق فضایی، ابعاد و ارتفاع کابینت ها، نورپردازی ها و در صورت لزوم نقشه های مکانیکی و الکتریکی و … آماده خواهد بود. حال شما باید افراد یا شرکتی را جهت انجام کارهای تخصصی آشپزخانه خود انتخاب کنید.

۷. برآورد قیمت

در واقع در این مرحله همه چیز انتخاب و نهایی شده است و شما میتوانید هزینه های نهایی را در این مرحله برآورد کنید. در مرحله برآورد قیمت همیشه بهتر است که از چندین فروشگاه یا شرکت برآورد قیمت داشته باشید و بر اساس بودجه خود تصمیم بگیرید. البته این نکته را فراموش نکنید که کیفیت را در اولویت قرار داده و به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی حکمت نبوده و برای کیفیت بهتر کمی بیشتر هزینه کردن ارزشمند است. کارشناسان ما نیز در گروه دکوراسیون مستر دکور همیشه با کیفیت ترین متریال ها با مناسب ترین قیمت را انتخاب می کنند.

نمونه پروژه های ما را اینجا ببینید

دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از شلف در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب کابینت هایی مناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه

۸. برای شروع تغییر آماده شوید

حدود ۸-۴ هفته از زمان شروع کار تا پایان کار و آماده شدن کامل آشپزخانه زمان خواهد برد. اگر در مدت زمان تغییر دکوراسیون در خانه خواهید ماند بهتر است که جایی در خانه را به عنوان آشپزخانه موقت در نظر بگیرید. البته شما ممکن است در خانه نمانید ولی برخی از صاحب خانه ها ترجیح می دهند در خانه بمانند و از نزدیک شاهد مراحل تغییر دکوراسیون آشپزخانه باشند.

نکته آخر :

بهتر است که همیشه یک لیست از وسایل قدیمی و کارهایی که قرار است انجام شود تهیه کنید و داشته باشید زیرا در فرایند تغییر دکوراسیون آشپزخانه احتمال گم شدن وسایل قدیمی و یا از قلم افتادن کارها وجود دارد.

modern-kitchen-gray-susan-serra-designerkitchen-trends-8modern-backsplash-kitchen-810x828modern-farmhouse-design-kitchen-810x527trendy-kitchen-cabinet-materials-finishes-16trendy-kitchen-cabinet-materials-finishes-31dacor-kitchen-gold-shelving-810x766modern-kitchen-design-ideas-21pewter-gray-hardware-cabinet-pulls-810x540susan-serra-kitchen-design-sink-810x53701
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد