تفاوت بین طراحی مدرن و طراحی معاصر !

1654 روز پیش
2,733 نمایش
تفاوت بین طراحی مدرن و طراحی معاصر !

تفاوت بین طراحی مدرن و معاصر !

بهتر است قبل از درباره ی تفاوت بین طراحی مدرن و معاصر یک سوال مطرح کنیم!

به نظر شما یک صندلی فقط یک صندلی است؟؟

اگر بخواهید صندلی های زیر را باهم مقایسه کنید چی؟!

 

 

پس ممکن است یک صندلی فقط یک صندلی نباشد!

هنگامی که شما عاشق طراحی داخلی باشد و احساس کنید در درون شما است و آن را حس کنید می توانید تمام طول روز درباره ی آن حرف بزنید و فکر کنید. با توجه به فرهنگ های مختلف و دکوراسیون های مختلف این انتخاب کلمات و اصطلاحات متفاوت است. خوشبختانه ما اینجا هستیم تا شما را با معیار های طراحی خوب آشنا کنیم و تصورات غلط را از بین ببریم.

 

  • درس امروز : تفاوت بین طراحی مدرن و معاصر!

شما ممکن است فکر کنید که طراحی مدرن و طراحی معاصر مترادف یکدیگر هستند در صورتی که این تصور اشتباه است چون هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاص خود هستند که باعث تمایز این دو طراحی و سبک از هم هست.

طراحی مدرن به دوره زمانی خاصی بین اوایل تا اواسط قرن بیستم اشاره دارد.این قله هنر و طراحی با طراحی اسکاندیناوی و آلمانی باهاوس ایجاد شد و باعث به وجود آمدن یک سبک متمایز بر روی فرم ساده و عملکرد شد.

طراحی معاصر به دوزه زمانی خاصی اشاره ندارد. آن به طور مداوم در حال تغییر است و این تغییرات را از سبک های مختلف امروزه می گیرد ، ویژگی هایش را از مدرنیزم ، مینیمالیسم و دیگر سبک های جهانی ، بدون تمرکز زیاد بر روی هر یک به طور خاص ، می گیرد. تفاوت اصلی بین طراحی مدرن و معاصر چیست؟ معاصر با آن چه در طراحی حال حاضر که در همان لحظه از زمان است تعریف می شود. که با عث می شود مایع و انعطاف پذیر و غیر قابل پین کردن باشد. طراحی مدرن دارای زیبایی شناختی متمایز است که به خطوط ترد و شکننده ، خاکستری گرم و تعادل توجه دارد.

 

 

 چوب در تمام سطوح فضای باز زندگی درطراحی مدرن جریان دارد. 

 

 

شیشه ، فولاد ، ظروف چینی و بتن از مواد معروف طراحی معاصر هستند.

 

 

قهوه ای ، طلایی و رنگ های فیروزه ای و زمردی جز طراحی های مدرن هستند.

 

 

رنگ های سیاه و سفید ، رنگ های پرانرژی و رنگ های پررنگ و اشباع شده جز طراحی های معاصر هستند.

 

یک طراحی مدرن با حداقل مبلمان و رنگ و دیوار های خاص

 

 

یک طراحی مینیمال و معاصر

 

 

هر دو طراحی مدرن و معاصر تکیه کردن به سمت خطوط تمیز به جای تزئینات مانند این اتاق نشیمن اسکاندیناوی

 

 

طراحی معاصر مانند این اتاق نشیمن دارای خطوط راست تر و سخت تر است در حالی که طراحی مدرن تمایل به اضافه کردن خطوط کرو و منحنی دارد.

 

 

فضاهای باز در طراحی معاصر جریان دارد.

 

 

عناصر چوب و دکور الهام گرفته از طبیعت نقش مهمی در طراحی مدرن بازی می کنند.

Contemporary design interiors like this living room feature straighter, more austere lines, while modern tends to incorporate more curves.A contemporary open space flows from one area to another fluidlyWood is featured on all surfaces to maintain the flow of this open-space modern living areabeetle-chair-07-1508956886d391a0ba07b4d291_6001-w640-h449-b1-p10--Wood elements and nature-inspired decor play an important part in modern designGlass, steel, porcelain and concrete are popular contemporary design materialsBrowns, golds, turquoise and earthier tones are popular modern colors.Black, white and bold, saturated colors are very contemporary.A modern design featuring a minimal amount of furnishings and accents.Both modern and contemporary design styles are unfussy and lean toward clean lines instead of ornamentation, like this Scandinavian-style modern living room.ewee
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد