اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

نکاتی در رابطه با فضای سبز
محوطه و فضای سبز

نکاتی در رابطه با فضای سبز

اگر منزل شما محوطه سبز و حیاط دارد، برای استفاده از فضای سبز لازم است که تغییرات کلیدی در فضای سبز اعمال شود که در ادامه نکاتی در این رابطه بیان خواهیم کرد.

چند ایده جالب برای طراحی داخلی فضای آموزشی

راه های زیادی برای طراحی داخلی فضای آموزشی وجود دارد که کلاسی سازمان یافته تر، کاربردی تر، جالب تر و خلاقانه تر برای دانش آموزان بوجود بیاورند.
379 روز پیش
19,624 نمایش
چند ایده جالب برای طراحی داخلی فضای آموزشی

چند ایده جالب برای طراحی داخلی فضای آموزشی

دانش آموزان و معلمان حدودا ۳۵ ساعت در هفته زمان خود را در یک کلاس درس می گذرانند. لذا بهینه سازی فضا جهت ایجاد محیطی مناسب برای یادگیری الزامی می باشد. 

راه های زیادی برای طراحی داخلی فضای آموزشی وجود دارد که کلاسی سازمان یافته تر، کاربردی تر، جالب تر و خلاقانه تر برای دانش آموزان بوجود بیاورند.

کلاس درس باید به گونه ای باشد که هم به درستی برای آموزش طراحی شده باشد و هم در زمان استراحت دانش آموزان محیط راحتی برای استراحت باشد.

انتخاب صحیح رنگ می تواند بیشتر از آنچه که فکر می کنید محیط را تحت تاثیر قرار دهد. رنگ هایی مانند آبی و سبز رنگ های آرامش بخشی هستند در حالی که رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی ممکن است سبب ایجاد اضطراب در دانش آموزان شوند. هنگام انتخاب رنگ غالب برای فضا این نکته را در نظر  داشته باشید که رنگ های تیره نور طبیعی خورشید را جذب می کنند و باعث تاریک به نظر آمدن محیط می شوند اما رنگ های روشن علاوه بر اینکه باعث می شوند رنگ های دیگر واضح تر دیده شوند باعث روشن تر شدن محیط نیز می شوند که در نتیجه آن دانش آموزان احساس انرژی بیشتری می کنند.

در اینجا چند ایده برای طراحی داخلی فضای آموزشی و ایجاد یک فضای کاربردی برای معلمان و دانش آموزان را بیان می کنیم:

۱. روشن کردن کمد بایگانی ها

رنگی کردن کمد ها و کشوها برای همخوانی بیشتر با محیط آموزشی

همه معلمان به سازماندهی درست مدارک و پوشه های مربوط به دانش آموزان علاقه مند بوده و سازماندهی کارها، امری مهم برایشان محسوب می شود. اما این بدان معنا نیست که ظاهر کلاس ها به خاطر کمدهای مربوط به این سازماندهی ها زننده و خسته کننده شود. برای حل این مشکل میتوان به راحتی با رنگ کردن کمد ها، ظاهر آنها را به راحتی با بقیه اجزا کلاس هماهنگ کرد. برای تغییر رنگ کمد ها می توانید از کاغذ رنگی و یا اسپری ها رنگ استفاده کنید.

۲. جعبه های شخصی

چسباندن عکس دانش آموزان برای مشخص شدن آرشیو شخصی هر فرد

جعبه های شخصی یک روش آسان برای جمع آوری وسایل و تکالیف مربوط به کلاس می باشد. این جعبه ها به دانش آموزان کمک می کند که بتوانند به کارهای خود نظم دهند و مکمل بسیار خوبی برای کمدهای بایگانی می باشند. 

۳. لوازم آموزشی خلاقانه

ایجاد کمی خلاقیت در ساعت برای تشویق دانش آموزان به خواندن ساعت

کودکان را به کمک لوازم و وسایل خلاقانه و جالب آموزش دهید. اینکار نه تنها برای بچه ها سرگرم کننده است بلکه به  افزایش مهارت های دانش آموزان نیز کمک می کند و قدرت یادگیری را افزایش می دهد. به عنوان مثال میتوانید برای آموزش ساعت به بچه ها و تشویقشان به خواندن ساعت، ساعتی را به شکل یک گل در بیاورید.

۴. نمایش کارهای هنری و برجسته دانش آموزان

چسباندن کارهای هنری بچه ها بر روی دیوار برای تشویق بیشتر

یک دیوار یا برد را با طراحی خاص و جالب برای نمایش کارهای هنری و یا برجسته دانش آموزان در نظر بگیرید. این کار باعث تشویق کودکان برای انجام فعالیت های کلاسی و همچنین افزایش اعتماد به نفسشان می شود.

۵. تخته های کوچک و قابل تعویض

یکی از کارهای خلاقانه ای که برای تشویق دانش آموزان به یادگیری می توان انجام داد این است که روی میزهای تحریر دانش آموزان از برچسب های مخصوص جهت نوشتن با ماژیک های مخصوص تخته که قابل پاک کردن می باشد، استفاده کنید. این برچسب ها در رنگ های مختلف موجود می باشد و برای بچه ها بسیار جالب و تشویق کننده هستند. 

۶. فضایی مخصوص به مطالعه

در نظر گرفتن و طراحی فضایی مخصوص به مطالعه این امکان را به دانش آموزان می دهد که مدتی در فضایی آرام  قرار بگیرند و بتوانند تمرکز خود را تقویت کنند.

۷. فضاهایی برای ذخیره و طبقه بندی لوازم نقاشی

در نظر گرفتن فضایی جهت طبقه بندی و ذخیره سازی مدادرنگی ها، ماژیک ها و سایر لوازم نقاشی به سهولت استفاده از این لوازم کمک می کند.

۸. نمودار تولدها

برای یادآوری و پیگیری تولد دانش آموزان یک ایده ی جالب ساخت نمودار تولد است. برای مثال می توانید از روبان و گیره های چوبی برای مشخص کردن تولد هر دانش آموز استفاده کرد.

۹. ساخت جزیره های رنگی

 

برای تشویق و علاقه مند کردن دانش آموزان به ادبیات، ساخت یک جزیره رنگی بسیار موثر می باشد. این جزیره شامل مداد، دفتر، کاغذ و دیگر لوازم رنگی می باشد و باید به گونه ای طراحی شود که خلاقیت و انگیزه بچه ها را در زمینه ادبیات و نوشتن افزایش دهد.

۱۰. طراحی دیواری رنگی برای کمک

این دیوار رنگی باید یه گونه ای طراحی شود که برای دانش آموزان جاذبه داشته باشد. روی این دیوار مسئولیت های مربوط به انجام امور کلاس ها نوشته می شود و هر دانش آموز با توجه به شرایط و توانایی های خود یکی از این مسئولیت ها را بر عهده می گیرد.

 

0352034403450346034703480349035003510354
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد