چگونه دکور اتاق خواب منزلمان را مانند یک طراح به بهترین شکل طراحی کنیم ؟

1435 روز پیش
19,675 نمایش
چگونه دکور اتاق خواب منزلمان را مانند یک طراح به بهترین شکل طراحی کنیم ؟

چگونه دکور اتاق خواب منزلمان را مانند یک طراح به بهترین شکل طراحی کنیم ؟ یک اتاق خواب باید در انتهای روز محل آرامش و آسایش باشد و شما را از تنش و اضطراب دور کند. این امر زمانی امکان پذیر است که علاوه بر عملکرد به زیبایی هم توجه کنید.

اینجا تعدادی راه برای دکور اتاق خواب در اختیار شما می گذاریم تا اتاق خوابتان را همانند یک طراح حرفه ای دکور کنید.

 • پاکی و تمیزی

یکی از مهمترین نکاتی را که باید برای دکور اتاق خواب در نظر بگیرید پاکی و تمیزی است. اتاق خواب کثیف محل مناسبی برای آرامش نیست ، اتاق خواب کثیف استرس و اضطراب را منتقل می کند.

دقت کنید که هرچیزی را سرجای خود بگذارید مثل سیستم ها ، دسته های مجله ، کنترل ها ، کیف پول و …. تا اتاق خوابی تمیز و پاکیزه داشته باشید.

 • محل نگهداری

اتاق خواب اصلی فقط مکان خواب نیست ، علاوه بر محل خواب محل نگهداری وسایل شخصی شما می باشد. زمانی که اتاق خواب اصلی خودتان را دکور می کنید مطمئن شوید که جای کافی برای نگهداری لباس ها ، اکسسوری ها و هر آنچه که نیاز دارید، دارید.

 • وسایل کاری را ممنوع کنید

آیا صورتحساب ها یا کامپیوتر خود را در اتاق خوابتان نگهداری میکنید؟

اگر جوابتان بله است پس بهتر است جای دیگر برای آن ها پیدا کنید !

اقلام و وسایلی را که به شما استرس و اضطراب منتقل می کنند را از محل خواب و آرامشتان دور کنید.

 • زیبا و لوکس

هنگام انتخاب پارچه ، رو تختی ، پرده و موارد دیگر برای اتاق خود هزینه بیشتری پرداخت کنید تا اقلام لوکس تر ، زیباتر و با کیفیت تر خریداری کنید. شما 1/3 از زندگی خود را در اتاق خواب اصلی خود هستید پس چرا یک مجموعه ی لوکس و زیبا را برای خود جمع نمی کنید؟!

 • نقطه کانونی

هنگامی که شما اتاق خواب اصلی خودتان را دکور می کنید دقت کنید که فضای شما باید 1 تا 3 نقطه ی کانونی یا نقطه توجه داشته باشد.این نقطه کانونی می تواند تخت شما ، چراغ تزئینی ، کاغذ دیواری یا یک تابلوی هنری آویزان شده بالای تخت شما باشد.

 • رنگ های آرامش بخش

اگر می خواهید که اتاق خواب شما محل استراحت و آرامش باشد از رنگ های آرامش بخش و ملایم استفاده کنید. برای مثال می توانید از رنگ سفید و رنگ های پاستلی ملایم یا رنگ های تیره کنار رنگ های ملایم همان تن رنگی استفاده کنید.

 • تلویزیون را بپوشانید

بسیاری از مردم به دیدن تلویزیون در تخت خواب علاقه دارند اما مطمئن شوید که تلویزیون همیشه در دسترس و آشکار نمی باشد.برای تلویزیون کمد و محفظه ای در نظر بگیرید که درب آن هنگامی که از آن استفاده نمی شود بسته می شود.

 • چندین منبع نوری

تعدادی منبع نوری برای فعالیت های مختلف در اتاق خواب تان در نظر بگیرید. به طور مثال برای مطالعه ، استراحت ، تمیز کاری و …

مطمئن شوید میزان نور دریافت شده برای فعالیت های مختلفت شما کافی است. یک سوئیچ یا ریموت به شما کمک می کند که در چند مرحله به نور مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.

 • وسایل تزئینی

هنگام انتخاب لوازم تزئینی برای اتاق خواب منزلتان آن ها را در 3 گروه قرار دهید.یکی از این گروه ها را زیاد یکی متوسط و یکی را کم یا یکی از این گروه ها را بلند یکی متوسط و یکی را کوتاه در نظر بگیرید.

این وسایل تزئینی می تواند یک تابلوی هنری ، قاب عکس ، چراغ ، گلدان ، قفسه کتاب و … باشد.

 • پرده

برای اتاق خوابتان یک پرده ی مناسب که بتوانید با استفاده از آن میزان نور وارد شده به اتاقتان را کنترل کنید و میزان آن را کم یا زیاد کنید، انتخاب کنید.

دقت کنید که پرده ای که انتخاب می کنید با فضا و رنگ اتاق شما هماهنگ باشد و در کنار آن لوکس و زیبا هم باشد !

img10img11img12img1img2img3img4img5img6img7img8img9
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

  در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


  با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد