۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

1482 روز پیش
2,090 نمایش
۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه با چند ترفند ساده می توانید برای اتاق نشیمن خود طراحی خلاقانه ای داشته باشید و کاری کنید که فضای شما بزرگ تر و ویسع تر از آنچه هست به چشم بیاید.
در ادامه ما ۱۰ ترفند که به بزرگ تر دیده شدن اتاق نشیمن کمک می کند را بررسی می کنیم.
ایجاد محیطی صمیمی
صندلی های شناور و بانوج
از رنگ سفید استفاده کنید
از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید
فرش هایی با ابعاد بزرگ انتخاب کنید
پاف مبل
پرده ها را چند سانتی متر بالاتر نصب کنید
از مبلمان با ابعاد مختلف استفاده کنید
با چیدمان مبل ها بازی کنید
مبلمان با پشتی کوتاه

۱. ایجاد محیطی صمیمی

چیدمان مبلمان را به گونه ای انجام دهید که مبلمان در نزدیک ترین حالت به هم قرار بگیرند. این نوع چینش به ایجاد محیطی صمیمی و همچنین گسترده دیده شدن اتاق نشیمن کمک می کند.

طراحی اتاق نشیمن چیدمان اتاق نشیمن و مبلمان بهتر است به گونه ای باشد که محیط صمیمی ایجاد کند.

۲. صندلی های شناور و بانوج

صندلی های شناور و بانوج در حال حاضر فوق العاده مرسوم و محبوب هستند و برای اتاق های نشیمن کوچک بسیار مناسب می باشند زیرا که سطح زیادی را اشغال نمی کنند.

طراحی اتاق نشیمن صندلی های تابی یا شناور فضای کمی را اشغال می کنند و برای اتاق ها کوچک مناسب می باشند.

۳. از رنگ سفید استفاده کنید

در طراحی اتاق نشیمن کوچک خود، برای دیوارها و کف ها از رنگ سفید استفاده کنید. رنگ سفید به روشن تر شدن اتاق و در نتیجه به بزرگتر دیده شدن فضا کمک می کند.

بهتر است که اکسسوری و لوازم تزیینی شما نیز سفید یا رنگ های روشن باشد ولی از مبلمان رنگی استفاده کنید تا مبلمانتان بیشتر به چشم بیاید.

انتخاب رنگ موضوع مهم و کلیدی در امر بازسازی و طراحی محسوب می شود. آشپزخانه یکی از فضاهایی که انتخاب رنگ در آن بسیار مهم می باشد. در رابطه با ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه بیشتر بخوانید.

طراحی اتاق نشیمن به کار بردن رنگ روشن به روشن تر و بزرگ تر دیده شدن اتاق کمک می کند.

۴. از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید

استفاده از رنگ های روشن و کمتر دیده شدن رنگ ها و سایه های تیره در طراحی اتاق نشیمن به بزرگ تر دیده شدن اتاق نشیمن شما کمک می کند. حتی بهتر است که پرده ها هم رنگ یا نزدیک به رنگ دیوارها باشند.

طراحی اتاق نشیمن توصیه می شود در فضاهای کوچک از پرده هایی با رنگ روشن یا همرنگ با دیوارها استفاده شود. 

۵. فرش هایی با ابعاد بزرگ انتخاب کنید

انتخاب یک فرش بزرگ یک ترفند طراحی است که خطای دید ایجاد کرده و اتاق نشیمن بزرگ تر دیده می شود. بر خلاف فرش و قالیچه های کوچک، فرش های بزرگ زمین را گسترده تر و بزرگتر نشان می دهد.

طراحی اتاق نشیمن فرش و قالیچه بزرگ فضا را گسترده تر به نظر می رساند.

۶. پاف مبل

استفاده از پاف مبل به جای یک میز قهوه ای سنتی برای اتاق های نشیمن کوچک خیلی بهتر است. شما می توانید با قرار دادن شیشه روی پاف ها، گلدان، کتاب، سینی یا وسایل دیگری روی آن قرار دهید و در صورت نیاز با برداشتن شیشه از رویش از پاف برای نشستن استفاده کنید.

طراحی اتاق نشیمن پاف مبل جای کمی اشغال می کند و می توان از آن برای نشستن یا به عنوان میز استفاده کرد.

۷. پرده ها را چند سانتیمتر بالاتر نصب کنید

پرده های آویخته شده در بالای پنجره باعث زیبا و مرتفع دیده شدن پنجره ها در اتاق های کوچک می شوند. برای اتاق نشیمن کوچک از همان پرده های معمولی استفاده کنید ولی کمی پرده را بالاتر نصب کنید تا فضای خالی بین پرده تا سقف پر شود.

در  رابطه با انواع پرده در دکوراسیون داخلی بیشتر بخوانید.

طراحی اتاق نشیمن بالاتر نصب کردن پرده ها به مرتفع دیده شدن اتاق نشیمن کمک می کند.

۸.از مبلمان با ابعاد مختلف استفاده کنید

از مبلمان بزرگ نترسید. اگر تمام مبلمان و وسایل نشیمن خود را کوچک انتخاب کنید باعث به وجود آمدن حس ناخوشایندی در اتاق نشیمن شما می شوید. پس بهتر است همه ی مبلمان هایتان در یک ابعاد نبوده و یک یا دو مبل بزرگ هم داشته باشید.

طراحی اتاق نشیمن از مبلمان هایی با اندازه های متفاوت استفاده کنید.

۹. با چیدمان مبل ها بازی کنید

تمام مبلمان های خود را به دیوار نچسبانید. سعی کنید چیدمان مبلمان ها را طوری انجام دهید که پشت مبلمانها نیز فضای خالی وجود داشته باشد. وجود فضای خالی در پشت مبلمان فضا را گسترده تر نشان می دهد.

طراحی اتاق نشیمن همه مبل ها را در یک سمت و یک جهت قرار ندهید.

۱۰. مبلمان با پشتی کوتاه

اگر قصد خرید مبلمان برای اتاق نشیمن خود دارید، مبلمانی که پشتی کوتاهی دارند انتخاب کنید. مبلمان با پشتی کوتاه خطای دید ایجاد کرده و باعث گسترده تر دیده شدن اتاق نشیمن شما می شود. معمولا برای راحتی بیشتر هنگام نشستن بر مبلمان با پشتی کوتاه از کوسن استفاده می شود.

طراحی اتاق نشیمن مبلمان با پشتی کوتاه

livingroomtour-3-620x930-1526920978emily-henderson-la-bungalow-living-room-1-1526920978k8b7916-1526920980hbx060116mcfadden02hbx080116blakeney06house-beautiful-small-living-room-chloe-1510115102gallery-1426874494-hbx080114matza02gallery_1424381658-hbx070109_063_1_01425585382-hbx0710086a54c0e954f2b8a_-_01-hbx-metallic-cowhide-rug-giesen-0713-xln00000101101013010120101401015طراحی اتاق نشیمنطراحی اتاق نشیمن0101801019طراحی اتاق نشیمنطراحی اتاق نشیمنطراحی اتاق نشیمن
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد