پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

نکاتی برای طراحی فضای ورودی خانه شما

ما سبک های مختلفی برای داشتن ورودی مورد علاقه مان داریم. اگر فقط به یک دلیل برای سرمایه گذاری در طراحی فضای ورودی خود نیاز دارید، اجازه بدهید این موضوع باشد: همه برای یک ورودی نیاز به یک نقطه خوب دارند. همه ی ما ترجیح می دهیم با کمترین هزینه یک فضای ورودی کاربردی داشته باشیم.
269 روز پیش
27,431 نمایش
نکاتی برای طراحی فضای ورودی خانه شما

نکاتی برای طراحی فضای ورودی خانه شما

ما سبک های مختلفی برای داشتن ورودی مورد علاقه مان داریم. اگر فقط به یک دلیل برای سرمایه گذاری در طراحی فضای ورودی خود نیاز دارید، اجازه بدهید این موضوع باشد: همه برای یک ورودی نیاز به یک نقطه خوب دارند. همه ی ما ترجیح می دهیم با کمترین هزینه یک فضای ورودی کاربردی داشته باشیم. فضایی که کفش های خود را برداریم، کلید های خود را قرار دهیم یا کلاه خود را آویزان کنیم. فضای ورودی اولین تصویری است که از خانه می بینیم و می تواند نماینده ی کل فضاهای داخلی خانه ما باشد.

همه ما بعد از یک روز طولانی نیاز به یک فضایی داریم که نقطه ی شروعی باشد برای ورود به فضای آرامش بخش خانه. بنابراین ما در این مطلب مواردی را بررسی می کنیم که شما می توانید از این موارد برای داشتن یک ورودی شیک و زیبا الهام بگیرید.

رنگ مشکی و طلایی : 

استفاده از رنگ های مشکی و طلایی در ورودی کمی سنتی به نظر می رسد ولی استفاده از این دو رنگ کنار هم دید بصری بسیار زیبایی بوجود می اورد.

آینه :

برای ورودی های باریک استفاده از آینه برای تامین نور و ایجاد خطای دید برای عریض تر دیده شدن محیط بسیار مناسب است. همچنین استفاده از مبلمان و لوازمی که انعکاس نور دارند نیز میتواند به روشن و بزرگتر دیده شدن  ورودی کمک کند.

فضایی عملکردی :

 

با کمی خلاقیت می توانید فضای ورودی را به یک فضای کاربردی و عملکردی تبدیل کنید. برای مثال می توانید کنج ها یا زیر میزها و مکانهایی که در فضای ورودی خالی هستند ولی به چشم نمی آیند را به فضایی برای ذخیره سازی تبدیل کنید. این فضاهای ذخیره سازی مکانی مناسب برای قرار گرفتن کفش ها، چتر و … می باشد. ورودی هایی که فضای دخیره سازی مانند کمد دیواری دارند علاوه بر زیبایی به دلیل ایجاد عملکرد در فضا حس خوبی را به مخاطب القا می کنند. حتی اگر فضای ورودی شما به اندازه کافی بزرگ باشد می توانید یک میز و صندلی برای نوشتن و یا انجام کارهای کوچک و سریع قرار دهید. 

 لوازم تزئینی :

استفاده از لوازم تزئینی به خصوص لوازم تزئینی بافت دار به ایجاد زیبایی بصری در فضای ورودی بسیار کمک می کند.

لوستر :

استفاده از یک لوستر که در فضای ورودی از سقف آویزان شود یکی از گزینه های مناسب برای تغییر دکوراسیون فصای ورودی می باشد. لوستر هم روشنایی ورودی را تامین می کند و هم به زیبایی بصری فضا می افزاید.

میز کنسول :

میز کنسول یک انتخاب کلاسیک برای تزئین ورودی می باشد. مخصوصا اگر میز کنسول خود را با گل ، آباژور و یا قاب عکس های زیبا تزئین کنید زیبایی فضایی ورودی شما چند برابر می شود.

 

 

 

0292029302940299029602970298
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد