چگونه طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود را جالب و منحصر به فرد کنیم ؟

1174 روز پیش
2,576 نمایش
چگونه طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود را جالب و منحصر به فرد کنیم ؟

چگونه طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود را جالب و منحصر به فرد کنیم ؟ بسیاری از مردم وقت زیادی برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود صرف می کنند، که اغلب به یک نتیجه خسته کننده می رسند. خانه آن ها و فضای منزلشان خوب به نظر می رسد ولی جالب و منحصر به فرد نیست و احساس کمبود چیزی در فضا احساس می شود.

در اینجا چند راهنمایی و ترفند برای طراحی و دکوراسیون داخلی خوب و منحصر به فرد را در اختیار شما می گذاریم.

 

 

  • سبک طراحی 

هنگام طراحی و دکوراسیون داخلی بسیاری از مردم به اشتباه شروع به کار با یک طرح رنگ می کنند. در صورتی که ابتدا باید استایل یا سبک طراحی و دکوراسیون داخلی مشخص شود و در مرحله ی بعد به انتخاب طرح رنگ پرداخت! قطعا یک اتاق بدون استایل و سبک، جالب و هیجان انگیز نیست !

 

 

  • آیتم های رایج و محبوب

اغلب خانه هایی که به وسیله ی آیتم ها و آبجکت های رایج و مرسوم پر شده اند تکراری و خسته کننده هستند. در درجه اول باید در نظر گرفت که آن ها بار ها دیده شده اند و گمان می رود که طراحی نشده اند و کیفیت پایین تری دارند. ولی بله درست میگید! همه ی ما این آیتم های تکراری و رایج را در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود داریم! اما ما نباید مستقیم همان آیتم های شایع و رایج را برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود خریداری کنیم. از خرید آیتم هایی که در فروشگا های زنجیره ای ، فروشگاه های بزرگ در همسایگی شما که شما آن ها را هفته ای یک بار میبینید ، کمپانی هایی که یک بار آن ها را دیده اید یا کمپانی هایی کاتالوگ های معروف خود را برای شما ارسال کرده اند برای مبلمان و لوازم منزل خود بپرهیزید. البته خرید از آن ها ، آن هم برای چند آیتم در منزل مناسب است! ولی دقت کنید که برای تمام مبلمان و آیتم های منزل شما مناسب نیستند.

طراحی و دکوراسیون داخلی هایی که از طریق فتوشاپ انجام می شوند به شما کمک می کنند تا دید بهتری نسبت به نتیجه ی کار پیدا کنید و تغییرات مناسب و بهتری انجام دهید و بهتر انتخاب کنید. برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود از فروشگاه های عتیقه فروشی ، سایت های طراحی ، فروشگاه های آنلاین ، فروش گاراژ ها و … می توانید کمک بگیرید. خرید آیتم های قدیمی و عتیقه و رنگ کردن آن ها در رنگ های دلخواه و متناسب با فضا باعث می شود فضایی 100% منحصر بفرد و جالب داشته باشید.

 

 

  • تضاد یا کنتراست در فضا

بسیاری از مردم می دانند چگونه یک طرح رنگ را برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنند ولی اغلب آن ها کنتراست یا تضاد ندارد! تضاد اساسا بین سبک ترین و سنگین ترین تن رنگی از طرح رنگ انتخاب شده در فضای منزل یا اتاق است. بسیاری از اتاق ها با رنگ بژ پر شده اند و میزان سفیدی یا سیاهی در آن ها کم است و به مرور این فضا های یکنواخت خسته کننده می شوند.

بهترین راه برای تضاد و کنتراست در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود، گرفتن یک عکس سیاه و سفید از اتاق ها و فضای منزل است. عکس باید حدود 80-50% رنگ خاکستری ، 25-10% رنگ سیاه و 25-10% رنگ سفید باشد.

 

 

  • بافت

اتاق های بدون بافت ساده و خسته کننده به نظر می رسند.عنصری در فضای بدون بافت کم به نظر می رسد! استفاده از آیتم های بافت دار فضا را تقویت می کند و باعث می شود فضا کامل تر به نظر برسد.این مورد بیشتر در فضاهای مدرن که دارای پارچه های رنگی به جای الگو های بافت هستند صادق است. طراحان در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه ها اغلب از چند بافت کنار یکدیگر استفاده می کنند تا اتاق و فضا را جذاب تر کنند.

 

 

  • معماری

معماری اتاق یا عدم معماری میتواند فضا را خسته کننده کند. امروزه اغلب سازندگان کمترین میزان معماری را برای طراحی خانه ها در نظر می گیرند.طراحان داخلی خانه یا معماران می دانند که معماری خانه ها تاثیر زیادی بر طراحی اتاق ها دارد.طراحی و دکوراسیون داخلی خوب بدون معماری درست و خوب امکان پذیر نیست.

اگر خانه ی شما بسیار ساده است و معماری خوبی ندارد با عوامل دیگر، فضا را مناسب کنید. به طور مثال از کفپوش چوبی یا سنگی به جای فرش، یک زنگ در سرگرم کننده و مناسب،مرمر ،متریال های خاص و جالب ،قاب آینه حمام ،قالب بندی تاج و سقف و … استفاده کنید.

02030405000011
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد