نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

فضاهایی با رنگ آبی برای آرامش ذهن، بدن و روح 

رنگ آبی، نماد بسیاری از ویژگی های مثبت می باشد. رنگ آبی برای ذهن و بدن بسیار سودمند می باشد، زیرا اثر آرام بخش ایجاد می کند که حتی گفته می شود که سوخت و ساز بدن انسان را کند می کند. آبی تیره احساس عمیقی را به همراه دارد. بنابراین ما چند مورد از طرح هایی با رنگ آبی برای اتاق نشیمن را بررسی می کنیم.
446 روز پیش
28,288 نمایش
فضاهایی با رنگ آبی برای آرامش ذهن، بدن و روح 

فضاهایی با رنگ آبی برای آرامش ذهن، بدن و روح 

گفته می شود که رنگ آبی، نماد بسیاری از ویژگی های مثبت مانند اعتماد، وفاداری، حقیقت، حکمت، هوش و اعتماد به نفس، ایمان و بهشت می باشد. رنگ آبی برای ذهن و بدن بسیار سودمند می باشد، زیرا اثر آرام بخش ایجاد می کند که حتی گفته می شود که سوخت و ساز بدن انسان را کند می کند. اگر رنگهای روشن به شما حس خنکی می دهد، آبی تیره احساس عمیقی را به همراه دارد. با توجه به همه اینها، به نظر رنگ آبی انتخاب بسیار عالی و آرامش بخشی برای اتاق نیست؟ بنابراین ما چند مورد از طرح هایی با رنگ آبی برای اتاق نشیمن را بررسی می کنیم.

 

این رنگ آبی خالص باید یکی از آرامش بخش ترین رنگ ها باشد. ترکیب رنگ آبی دیوارها با تابلوها ، ستون ها و جزئیات سفید رنگ دیگر، فضایی دلنشین و آرامش بخش ایحاد می کند. قرار دادن چند گیاه سبز در فضا کنتراست رنگی زیبایی در فضا بوجود می آورد. وجود چند قطعه مشکی و قهوه ای در فضا به ایجاد تعادل در فضا کمک می کند.

ممکن است تناژ رنگی تیره تر را بیشتر بپسندید و دوست داشته باشید. رنگ آبی تیره در کنار مبل بنفش تیره و کوسن های زرد رنگ بسیار زیبا و الهام بخش خواهد بود. همانظور که در تصویر مشاهده می کنید لوازم تزئینی برنزی و تابلوهای هنری زیبا در کنار ترکیب رنگ هایی که پیش تر گفته شد فضای زیبا و شیکی را می سازد.

یکی دیگر از طرح های دکوراسیونی که با رنگ آبی تیره طراحی شده است، طرحی که در تصویر مشاهده میکنید می باشد. در این طرح کنتراستی از رنگ زرد و آبی، طرح های گرافیکی و هندسی روی تابلوها، کوسن ها و فرش دیده می شود که بر زیبایی فضا افزوده است. 

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید دیوار ها و مبلمان، تناژهایی از رنگ آبی می باشند و برای ایجاد کنتراست در فضا یک تک مبل زرد رنگ در فضا قرار داده شده است. مبلمان ها نیز دور تا دور فضا چیده شده است.

در این طراحی از ترکیب دو رنگ آبی و بنفش استفاده شده است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تنها یک دیوار به رنگ آبی درامده است. مبلمان و کف دارای رنگ خنثی و سبکی می باشد که باعث ایجاد تعادل در محیط می شود.

مبلمان مدرن و مخمل آبی رنگ در کنار دیواری به رنگ آبی تیره و آینه بزرگ و گردی که شبیه به یک ماه کامل می باشد از ویژگی های این طراحی دکوراسیون می باشد.

ترکیب رنگ های  آبی ، نارنجی و طلایی از ویژگی های بارز این طراحی می باشد. رنگ غالب فضا آبی می باشد و یک کاناپه نارنجی رنگ و یک چراغ طلایی رنگ، کنتراست زیبایی در فضا ایجاد کرده است.

 

0305030603110310030703090312
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد