نکاتی برای دکوراسیون اتاق مطالعه

1275 روز پیش
2,383 نمایش
نکاتی برای دکوراسیون اتاق مطالعه

اتاق مطالعه فضایی است که باید به طور کامل منعکس کننده شخصیت هر فرد باشد. اتاق مطالعه باید مبله و تزئین شده باشد تا کاربر بتواند احساس راحتی در محیط داشته باشد. البته فضای مطالعه نباید خیلی شلوغ و پر جزئیات باشد تا حواس پرتی ایجاد نکند ولی به این معنا نیست که باید فضای مطالعه ای ساده و یکنواخت داشته باشیم.

اتاق مطالعه
اتاق مطالعه

نقش دیوار در دکوراسیون اتاق مطالعه

در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مطالعه یا کتابخانه، دیوار ها از مهم ترین اجزای فضا و بهترین مکان برای ایجاد فضای ذخیره سازی می باشند. یکی از راه های استفاده از دیوار ها در اتاق مطالعه نصب شلف، قفسه و میز های مطالعه دیواری مینیمال می باشد که معمولا اینگونه طرح ها بیشتر در فضا های کوچک و باریک مورد استفاده قرار می گیرند.

اتاق مطالعه کوچک و مینیمال
اتاق مطالعه کوچک و مینیمال

یکی از راه های دیگر برای استفاده از دیوار ها به شکل خیلی خاص تر ساخت قفسه های سفارشی روی دیوار ها می باشد. این قفسه می تواند کل دیوار را پوشش دهد و جزء عناصر اصلی فضا محسوب شود. این نوع طراحی معمولا برای کسانی که مجموعه های بزرگ کتاب دارند بسیار مناسب بوده و یک فضای ذخیره سازی بزرگ ایجاد می کند.

اتاق مطالعه با قفسه بندی کامل

طراحی فضا بر اساس شیوه زندگی فردی

طراحی فضا باید با شیوه زندگی و نیاز های کاربر سازگاری داشته باشد. به همین دلیل استفاده از مبلمان و قفسه های سفارشی که بر اساس فرم فضا و سلیقه فرد ساخته می شود خیلی بهتر از مبلمان و قفسه های از پیش ساخته شده می باشد. مبلمان ها وقتی سفارشی باشند چون بر اساس فرم و ابعاد فضا ساخته می شوند این امکان برای شما بوجود می آید که بیشتر از فضا و عناصر موجود در فضا استفاده کنید.

اتاق مطالعه با مبلمان سفارشی

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در طراحی فضا به آن توجه کنیم راه ها و نکاتی است که به شخصیت بخشیدن فضا کمک می کند. از عوامل و عناصری که به فضای شما شخصیت می بخشد می توان به فرش، لوازم تزئینی، رنگ و نوع چیدمان وسایل اشاره کرد.

شخصیت بخشیدن به اتاق مطالعه به کمک شکل چیدمان لوازم

اتاق مطالعه کوچک

اگر اتاق مطالعه شما کوچک باشد، بهترین سبک طراحی داخلی سبک مینیمال می باشد. به عبارت دیگر سعی کنید تا جایی که ممکن است همه چیز را ساده انتخاب کنید. برای مثال میزی که انتخاب میکنید تا حد ممکن ساده باشد یا رنگ اصلی فضا را سفید انتخاب کنید.

اتاق مطالعه
استفاده از مبلمان و قفسه های سفارشی و مینیمال برای فضا های کوچک

نور پردازی اتاق مطالعه

به روشنایی اتاق مطالعه بسیار توجه کنید و سعی کنید نورپردازی مناسب، در اتاق مطالعه خود داشته باشید. همچنین می توانید برای روشن تر شدن فضا از رنگ های روشن و لوازم تزئینی که انعکاس دارند، استفاده کنید.

اتاق مطالعه
به کار گیری انواع لایه های نورپردازی برای داشتن نورپردازی صحیح

به فضا های خالی توجه کنید

اگر در اتاق مطالعه دیواری دارید که روی آن قفسه قرار نگرفته است و خالی می باشد سعی کنید با کمک تابلویی از یک منظره زیبا دیوارتان را تزئین کنید‌.

فضایی برای استراحت در اتاق مطالعه

علاوه بر میز و صندلی بهتر است که اتاق مطالعه فضایی برای استراحت نیز داشته باشد. برای مثال وجود یک کاناپه در اتاق مطالعه بسیار مفید می باشد و در مواقعی که خسته هستید می توانید هم استراحت کنید و هم مطالعه داشته باشید. بهتر است که این فضای مطالعه به پنجره نزدیک باشد.

اتاق مطالعه
داشتن فضایی برای استراحت در اتاق مطالعه
0821اتاق مطالعهاتاق مطالعهاتاق مطالعه0825اتاق مطالعه کوچک و مینیمالاتاق مطالعه0815اتاق مطالعهاتاق مطالعه08180819اتاق مطالعه
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد