۱۳ نکته برای دکوراسیون اتاق نوجوانان

1028 روز پیش
8,579 نمایش
۱۳ نکته برای دکوراسیون اتاق نوجوانان

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوجوانان

نوجوانی سنی پر از هیجانات می باشد. در این سن شخصیت شکل می گیرد و تصمیم گیری های آگاهانه و مهم نیز اتفاق می افتد. در مورد دکوراسیون اتاق خواب نوجوان قوانینی وجود ندارد. اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، طراحی و دکور باید به گونه ای باشند که روی عملکرد متمرکز شوند.

دکوراسیون اتاق کودکان معمولا شامل تصاویر حیوانات و یا انیمیشنی می باشد و اتاق خواب بزرگسالان شامل رنگ های خالص و دکوراسیونی مینیمال می باشد اما دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب نوجوانان شبیه به هیچکدام از این دکوراسیون های گفته شده نمی باشد. دکوراسیون اتاق خواب نوجوان باید به گونه ای باشد که تمام جنبه های زندگی او را در بربگیرد و اکثر نیاز های او را برطرف کند.

۱. رنگ های شاد و جسورانه

از پالت های رنگی  شامل رنگ هایی جسورانه مانند قرمز، سفید و سیاه به صورت ترکیبی و همزمان برای دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق

به کار بردن رنگ های شاد در دکوراسیون اتاق

۲. انتخاب لوازم

سعی کنید لوازمی که برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب می کنید مانند تخت، منحصر به فرد باشد و بیان کننده ی شخصیت نوجوان شما باشد.

دکوراسیون اتاق

انتخاب لوازم اتاق باید بر اساس سلیقه و علایق شخص باشد.

۴. قفسه بندی داشته باشید

معمولا نوجوان ها لوازم زیادی دارند پس بهتر است اتاقشان قفسه بندی شود تا فضای کافی برای نگه داری از این لوازم داشته باشند و نظم اتاقشان نیز از بین نرود.

دکوراسیون اتاق

استفاده از قفسه های باز یا شلف برای اتاق بسیار مناسب می باشد.

۵. پترن های هندسی

از طرح ها و پترن های هندسی در دکوراسیون اتاق استفاده کنید. طرح های هندسی برای اتاق نوجوانان که نیاز به نظم و آزادی دارند بسیار مناست می باشد.

دکوراسیون اتاق

طرح های هندسی برای اتاق خواب ها بسیار مناسب می باشد.

۶. تزئینات دیواری

با استفاده از کاغذ دیواری، تابلو های هنری و یا لوازم تزئینی دیواری می توانید به دیوار ها روح بخشیده و دیوار ها و دکوراسیون اتاق را از یکنواختی خارج کنید.

دکوراسیون اتاق

تابلو های هنری به دیوار اتاق شخصیت می بخشند.

۷. ساده سازی

اینکه نوجوانی سنی پر از هیجان است دلیل بر اینکه یک نوجوان اتاقی با دکوراسیونی شلوغ داشته باشد نمی شود. اتفاقا افراد در سنین نوجوانی برای داشتن آرامش ذهنی احتیاج دارند که محیط اطرافشان ساده باشد. در نتیجه سعی کنید دکوراسیون اتاق تا حد ممکن ساده داشته باشید.

دکوراسیون اتاق

سعی کنید تا حدی که می توانید دکوراسیون ساده ای داشته باشید.

۸. استفاده از رنگ های روشن

رنگ های روشن انرژی مثبت و آرامش را به مخاطب منتقل می کند و به کارگیری این رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب بسیار مهم می باشد.

دکوراسیون اتاق

استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اتاق بسیار آرامش بخش می باشد.

۹. سقف را فراموش نکنید

سقف نقطه ای می باشد که زمان زیادی را در وقت استراحت به آن خیره می شویم  پس در نتیجه توجه به آن در  دکوراسیون اتاق، خالی از لطف نمی باشد. استفاده از ستارگان درخشان یا پوستر ها و برچسب مناسب برای سقف یکی از راه هایی است که می توان سقف را از سادگی در بیاورد.

استفاده از سقف های کشسان

استفاده از سقف های کشسان

دکوراسیون اتاق

استفاده از سقف های کشسان

۱۰. ساخت فضای کار در اتاق

برای اینکه نوجوانان در اتاق خود تمرکز کافی برای انجام تکالیف را داشته باشند بهتر است بخشی از اتاق را به یک فضای کار کوچک تبدیل کنید.

دکوراسیون اتاق ایجاد فضایی برای کار

۱۱. نورپردازی مناسب

علاوه بر نورپردازی کلی که برای هر فضایی لازم است باید تعدادی نور اضافی در کنار تخت، برای مطالعه قبل از خواب و در میز کار برای داشتن نور بیشتر هنگام انجام کار یا تکالیف در نظر گرفته شود.

دکوراسیون اتاق در نظر گرفتن نور پردازی های اضافی در کنار تخت و فضای کار

۱۲. با توجه به شخصیت نوجوان طراحی کنید.

هر فرد در سن نوجوانی علایق و شخصیت مشخصی دارد. سعی کنید بر اساس علایق و شخصیت نوجوانتان دکوراسیون اتاق را شکل دهید.

دکوراسیون اتاق

با توجه به شخصیت نوجوانتان دکوراسیون اتاق را شکل دهید.

۱۳. دکوراسیون مخصوص نوجوانان پسر

برای یک پسر نوجوان، اتاق خواب او همانند پناهگاه است، فضای خصوصی که او در آن می تواند هر وقت که بخواهد تنها باشد، جایی که او می تواند تقریبا هر چیزی را که می خواهد داشته باشد و جایی که او می تواند احساس کند که برای او و شخصیت او مناسب است. از آنجا که این فضا به عنوان اتاق خواب، دفترش و به عنوان یک منطقه اجتماعی که دوستانش را در آن دعوت می کند و با آنها وقت می گذارند، به کار می رود، نیاز به دکوراسیون انعطاف پذیری دارد و باید عملکردی چند منظوره داشته باشد.

دکوراسیون اتاق دکوراسیون اتاق پسرانه

0650064106420643064406450646064706480649065206540654
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد