نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا خودتان طراح خودتان باشید!

1051 روز پیش
34,762 نمایش
نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا خودتان طراح خودتان باشید!

نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا با استفاده از آن ها خودتان طراح منزل خودتان باشید!

دکوراسیون داخلی توسط متخصصان و مسکن داران و صاحبان خانه ها انجام می شود. دکوراسیون داخلی خانه و طراحی خانه به راحتی می تواند ارزش آن خانه یا ملک را برای دارندگان و خریداران افزایش دهد.

  • چند ترفند ساده برای تغییر منزل شما:

1. یک دیوار متمابز یا Accent Wall

به دیواری گفته می شود که رنگ یا طرحی متفاوت از بقیه دیوار ها دارد، در واقع دیواری که برای طراحی انتخابش می کنیم و از بقیه ی دیوار ها متمایز می کنیم. معمولا، این دیوار در رنگ های متنوعی نسبت به دیگر رنگ های موجود در منزل انتخاب می شود که موجب خیره کنندگی و جذابیت در منزل می شود. برای انتخاب رنگ این دیوار حتما باید به چرخه رنگ توجه کنیم. به وسیله ی اینترنت، سایت ها و کتاب ها به راحتی می توان به چرخه رنگ دسترسی پیدا کرد. در آن می توان با رنگ های متضاد و مکمل آشنا شد. تم رنگی که انتخاب می کنیم بر حس و حال خانه تاثیر می گذارد بنابراین باید آگاهانه انتخاب شود، برای مثال در فصل پاییز به 3 دیوار قهوه ای و1 دیوار قرمز فکر کنید.

رنگ، یکی از راه هایی است که مردم می توانند حس و حال خانه خود را با آن عوض کنند و این راه یکی از راه های ارزان و سریع برای دکوراسیون داخلی، دکور و تغییر فضای داخلی خانه است. رنگ یک روش ارزان برای تغییر اتاق یا مبلمان است.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - دیوار متمایز

متمایز کردن یک دیوار به کمک رنگ

2.تازه کردن مبلمان

با تازه کردن مبلمان قدیمی به آن ها یک زندگی دوباره بدهید و به آن ها به گونه ی جدید و با هدف جدید نگاه کنید.
برای یک طراحی جسورانه تر خارج از محدودیت ها نگاه کنید، برای مثال به چوب ها فرا تر از رنگ چوب نگاه کنید و آن ها را با رنگ های دیگر ترکیب کنید. برای تازه و نو کردن مبلمان چوبی قدیمی با رنگ قبل، از هر کاری آن ها را تمیز و صیقلی کنید تا نتیجه بهتر و تمیز تری از این کار بگیرید. وسایل و ابزار مورد نیاز برای اینکار را هم به راحتی می توانید از ابزار فروشی ها و رنگ فروشی ها تهیه کنید، ابزار فروشی ها دستورالعمل استفاده از آن ها را در اختیارتان قرار می دهند.

  • مارتا استوارت می گوید برای تازه کردن مبلمان فقط به تغییر رنگ آن ها فکر نکنید به متریال و مواد جدید هم فکر کنید و آن ها را به مبلمان قدیمی اضافه کنید و با آن ها ترکیب کنید، مثل اضافه کردن یک لایه ی چوب پنبه ای جدید به میز چوبی قدیمی، این تغییرات جلوه ای تازه بدون صرف هزینه ی اضافه به منزل شما می دهد و حتی می تواند عمر آن ها را افزایش دهد.

طراحان یک کتاب قانون و اصول طراحی مخفی را دنبال نمی کنند، قوانین سخت و سریعی نیست که بر آنچه که انجام می دهیم حاکم باشد. ما به وسیله ی طبیعت و عشقی که داریم در خلاقیت، تصور،کشف و رویا پردازی متفاوتیم و نوع های مختلفی داریم و هر کدام برای نتیجه ی دلخواه راه ها و روش های متفاوتی می رویم.
گفته می شود، برخی اصول و ترفند وجود دارد که ما را هدایت می کند تا هر بار نتیجه بهتری بگیریم و یادگیری این ترفند ها نیاز به زمان طولانی ندارد و هر کسی می تواند آن ها را انجام بدهد.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی ـ متریال های جدید

هماهنگی در انتخاب اکسسوری ها

3.در مرحله آخر رنگ را انتخاب کنید.

هزاران رنگ با تن های رنگی و سایه های مختلف وجود دارد و هر کدام از این رنگ ها در هر خانه ای به یک رنگ است و با هم متفاوت هستند، زیرا منابع نوری در هر خانه متفاوت است و ممکن است یک رنگ به خانه فعلی شما بیاید و به خانه ی دیگر نیاید. شما رنگی را می خواهید که به بهترین شکل خانه و مبلمان خانه را کامل کند. این رنگ را فقط در صورتی می توانید انتخاب کنید که وسایل و مبلمان داخل فضای خانه باشد.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی

انتخاب ترکیب رنگ مناسب

4.به خانه و مبلمان داخل خانه اجازه ی نفس کشیدن بدهید.

مقاومت در برابر نفوذ در یک خانه و فضا بر حس خانه تاثیر دارد. برای زندگی بهتر باید بتوانیم به راحتی در فضا حرکت کنیم. این واقعا ترفند خوبی است برای کسانی که بودجه کمتری برای اینکار دارند و می خواهند در هزینه های خود صرفه جویی کنند. شما نیاز به پر کردن فضا با مبلمان زیاد ندارید، بیشتر بودجه خودتان را صرف وسایل کوچک تر اما با کیفیت تر کنید و اگر خانه ی خود را غرق در وسایل و مبلمان نکنید نتیجه بهتری میگیرید و زندگی با کیفیت تری خواهید داشت. برای مثال صندلی هایی که در عکس میبینید به اندازه ی کافی برجسته هستند و برای آن که دیده شوند نیاز به مبارزه ندارند.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - مبلمان

اگر مبلمان شاخصی دارید بهتر است که تزئینات کمتری داشته باشد.

5.آثار هنری را در ارتفاع مناسب قرار دهید.

موزه ها و گالری ها آثار هنری خود را در خط میانی دیوار یا ارتفاع ۱.۵۰(۵۰ اینچ) سانتی متری از کف زمین می گذارند. زیرا متوسط دید چشم انسان یا ناظر ۵۷ اینچ یا ۱۴۵ سانتی متر است که باید آن را برای بهتر دیده شدن رعایت کنید. در اتاق هایی که سقف بلندتری دارند به نظر می رسد که باید آثار هنری را در ارتفاع بالا تری آویزان کرد اما دقت کنید که در دکوراسیون داخلی باید به مقیاس ساختاری آن فضا نه به مقیاس انسانی توجه کنید.
اگر در دکوراسیون داخلی موقع چیدمان آثار هنری و تابلوها به مشکل برخوردید و از جای آن ها مطمئن نبودید حتما یک عکس از دیوار بگیرید، به وسیله ی فتوشاپ یا برنامه های دیگر روی دیوار ترسیم کنید. عکس به شما کمک می کند تا بهتر جزئیات و اندازه ها را ببینید، می توانید ببینید آیا به تابلو بزرگتر احتیاج دارید یا بهتر است به جای تابلو از یک گیاه یا وسایل تزیینی استفاده کنید در کل عکس باعث می شود چیدمان بهتری داشته باشید.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - آثار هنری

نصب آثار هنری در ارتفاع مناسب

6. بدانید چگونه مبلمان را با یک فرش ترکیب کنید

اساسا سه راه برای ترکیب مبلمان با فرش وجود دارد:
1) مبلمان روی فرش باشد: این مورد زمانی امکان پذیر است که فرش آنقدر بزرگ باشد تا همه ی پایه های مبلمان را در خود جای دهد. این مورد احساس لوکس تر و بهتری را به خانه می دهد. فقط باید دقت کرد که ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر از سطح کف زمین در چهار طرف فرش آزاد باشد.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - مبلمان

پایه های مبلمان کاملا روی فرش قرار گرفته است.

2) مبلمان بیرون از فرش باشد: اگر اتاق کوچکی دارید ،برای دکوراسیون داخلی خانه بهتر است پایه های مبلمان را خارج از فرش نگه دارید. اگر که نمی خواهید فرش کوچکتری انتخاب کنید باید به صورتی به نظر برسد که انگار فرش پایه های مبلمان را لمس کرده است. این رویکرد برای وقتی که فرشی با بافت و طرحی فراتر از فرش ساده دارید بهتر است.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - مبلمان

پایه های مبلمان کامل روی فرش قرار نمی گیرد.

3) مبلمان جلوی فرش باشد: پایه های مبلمان را جلوی فرش قرار دهید تا در دکوراسیون داخلی خانه خود آرایش بصری را حفظ کنید.

 

نکاتی برای دکوراسیون داخلی

چیدمان مبلمان و فرش

5612340e108c47e7c6b13fb2b2c9377ccaf12ascandinavian-interior-design-simple-accessories
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد