نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا خودتان طراح خودتان باشید! (قسمت 2)

نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا با استفاده از آن ها خودتان طراح منزل خودتان باشید! دکوراسیون داخلی خانه و طراحی خانه به راحتی می تواند ارزش آن خانه یا ملک را برای دارندگان و خریداران افزایش دهد.
322 روز پیش
2,122 نمایش
نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا خودتان طراح خودتان باشید! (قسمت 2)

نکاتی برای دکوراسیون داخلی که به شما کمک می کند تا با استفاده از آن ها خودتان طراح منزل خودتان باشید!

  • نقطه کانونی ایجاد کنید.

نقش اصلی و حمایت از آیتم یا آبجکت منتخب در هر کاری وجود دارد، همین موضوع در طراحی هم صادق است. چیزی که می خواهید را انتخاب کنید و آن را به یک نقطه کانونی در فضا تبدیل کنید. اجازه بدهید بقیه آیتم ها در نقش دوم باشند.هر چیزی را نقطه کانونی نکنید چون موجب شلوغی و اغتشاش بصری می شود و فضا جذابیت خود را از دست می دهد.

نقطه کانونی شما می تواند یک هود در آشپزخانه یا پیشانی تخت یا یک تابلو هنری در پذیرایی خانه باشد، هر چیزی می تواند به عنوان نقطه کانونی انتخاب شود، فقط دقت کنید که چیزی که انتخاب می کنید قابلیت جلب توجه را داشته باشد. با توجه به عکس زیر در این اتاق شومینه و نور در کنار هم یک نقطه ی کانونی ایجاد کرده اند و چشم بیننده را به سمت مرکز این ترکیب بندی می برد .

نکاتی برای دکوراسیون داخلی-نقاط کانونی
شومینه و چراغ ها نقطه کانونی این فضا می باشند.
  • خط دید را در نظر بگیرید.

نقطه کانونی شما باید در هر فضا واضح و روشن باشد و باعث شود بیننده به سمت آن کشیده شود. به همین دلیل بهترین فضا برای نقطه کانونی نمای رو به ورودی اتاق است. بنابراین به خط دید بیننده و فضایی که بلافاصله بعد از ورود به یک فضا توجه را جلب می کند دقت کنید.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی- خط دید
ایجاد خط دید زیبا و مناسب در فضا به سمت نقطه کانونی
  •  کلکسیون خود را ویرایش کنید.

به آیتمی آویزان نشوید که مناسب آن فضا نیست. مهم نیست که چه کسی آن را به شما داده باشد، اگر مناسب فضا نیست نباید استفاده شود و باید جایگزین شود ولی می توان از آن در اتاق دیگر یا خانه ی دیگر استفاده کرد.

در این عکس تم متحد در اینجا استفاده از قطعات سیاه و سفید است، در این طرح تقریبا تعادل برقرار است.

COCO CHANNEL درباره ی اکسسوری و آبجکت ها در طراحی می گوید: قبل از اینکه خانه را ترک کنید در آینه نگاه کنید و ببینید که می توانید از مجموعه ی چیده شده یک چیز را بردارید؟ موقعی که دیگر نتوانستید این کار را تکرار کنید می فهمید که در طراحی چه موقع باید صبر کنید و کار را تمام کنید.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - کلکسیون
استفاده از اکسسوری هایی که با هم هماهنگی دارند.
  • در دکوراسیون داخلی به مقیاس ها توجه کنید.

ممکنه است در فروشگاه یک آیتم خیلی خوب به نظر برسد ولی وقتی شما آن را به خانه می آورید مثل یک فیل در یک اتاق به نظر برسد یا ممکن است خیلی کوچک تر از چیزی که باید باشد، باشد. بنابراین همیشه مقیاس و نسبت ها، با توجه به فضا متفاوت است و باید به مقیاس فضا توجه کرد.

در این عکس قاب آینه ی خورشیدی به خوبی دیوار را پر کرده است و در کنار دیگر اجزا یک گروه خوب را ایجاد کرده است به گونه ای که هر یک از این اجزا به طور جداگانه ممکن است ناچیز به نظر برسند.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - رعایت مقیاس مناسب
رعاین تناسب در مقیاس لوازم و اکسسری ها
  • لایه های نوری اضافه کنید.

در این عکس در آشپزخانه پشت میز ناهارخوری روشن و تابلو نقاشی در نور است، کابینت های آشپزخانه با نور روشن شده اند و آن سیستم گرمایشی که در مرکز قرار داده شده است موجب جلب توجه و روشنایی می شود و باعث شده نتیجه ی خوبی به دست بیاید. طراحان حرفه ای لایه های مختلف نور را برای جلب توجه بیشتر، نتیجه بهتر و تنوع در فضا ایجاد می کنند زیرا در اتاقی که فضا به طور یکنواخت روشن می شود هیچ چیز برجسته نمی شود و جذابیت ایجاد نمی کند.

یک نقطه کانونی و حتی نقطه کانونی ثانویه انتخاب کنید و آن را برجسته کنید به آن یک نقطه نورانی روشن تر و تعدادی نقطه نورانی ضعیف تر اضافه کنید مثل یک میز نورانی که موجب جلب توجه و تنوع فضا می شود.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - نورپردازی
برجسته کردن فضا ها به کمک نورپردازی
  • جسور باشید و نترسید!

شخصیت چیزی است که فضا را بزرگ و قدرتمند می کند. سلیقه و باور خود را در فضا پیاده کنید و از آن لذت ببرید. هرچقدر بیشتر تلاش کنید بیشتر متوجه می شوید که چه چیزی خوب می شود و چه چیزی خوب نمی شود.

در این عکس صندلی های غیر عادی عثمانی، لوستر بزرگ و قفسه کتاب خانه ای در یک اتاق معمولی میبینیم، شاید هر کدام به طور جداگانه غیر منتظره به نظر برسد ولی مهم کارایی و نتیجه است. اگر میخواهید یک اتاق واقعا شگفت انگیز داشته باشید باید آیتم ها و مبلمان های مورد انتظار و کلیشه ای و عادی را فراموش کنید و جسارت به خرج بدهید.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی - خلاقیت
در چیدمان و انتخاب وسایل خلاقیت و جسارت داشته باشید.
  • تمام اصول و راه های خلاف خلاقیت را نادیده بگیرید.

تعدادی خط و راه کمکی به مردم کمک می کند تا از یک نقطه خوب برای دکوراسیون داخلی خانه خودشان شروع کنند حتی اگر بعضی از آن ها برای این کار تمرینی نکرده باشند. با چیزهای شخصی و سلیقه ای و چیزهایی که باعث می شود بخندید شروع کنید مهم تر از هر چیزی این است که شما با آن راحت باشید. اتاق های بیش از اندازه طراحی شده در زندگی مدرن جای ندارند. مجموعه ای از کوسن ها و استفاده از یک آرایش هنری که ظاهرا به طور تصادفی به وجود آمده. همانطور که در این عکس نشان داده شده، یک نگاه خیره کننده به سبک های مختلف ایجاد می کند. اتاق های بیش از حد طراحی شده واقعا در زندگی مدرن جایی ندارند.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی ـ طراحی ساده
از پیچیدگی دور باشید و تا حد ممکن ساده طراحی کنید.
34567ننسسWaterloo Road
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد