۵ نکته مهم در طراحی داخلی کلاس های آموزشی

1283 روز پیش
2,608 نمایش
۵ نکته مهم در طراحی داخلی کلاس های آموزشی

امروزه در طراحی داخلی کلاس های آموزشی تغییر و تحولات اساسی رخ داده است و طراحی داخلی کلاس ها به سمتی پیش می رود که بیشترین بهره وری را در امر آموزش به همراه داشته باشد. اگر شما قصد ساخت یک مدرسه را داشته باشید ترجیح می دهید کلاس هایی با طراحی سنتی داشته باشید یا کلاس هایی با طراحی مدرن را انتخاب می کنید؟

قطعا در کلاس های آموزشی مدرن با توجه به این موضوع که این کلاس ها با کلاس های خشک سنتی بسیار متفاوت بوده و به شکلی پویا طراحی می شود، در این کلاس ها خلاقیت دانش آموزان شکوفا شده و بهره وری آن ها نیز بسیار افزایش می یابد. در ادامه به نکاتی در رابطه با طراحی داخلی کلاس های آموزشی می پردازیم.

طراحی داخلی کلاس
فضای آموزشی با طراحی نیمه مدرن

۱. تحرک و انعطاف پذیری

تحرک و انعطاف پذیری هنگام طراحی فضاهای آموزشی بسیار مهم می باشد. طراحی فضا و منعطف کردن فضا در افزایش خلاقیت ، بهره وری و یادگیری بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

اکثر کلاس هایی که برای یادگیری مورد استفاده قرار می گیرند بر اساس اصول آموزش سنتی طراحی شده اند و محیطی برای نشستن و یادگیری می باشند و فضایی فعال و پویا ندارند.

طراحی داخلی کلاس
کلاس با طراحی بسیار منعطف و پویا

۲. طراحی مبلمان

طرح های غیر قابل انعطاف و مبلمان های ثابت و یا با تحرک محدود، مانع تعامل میان دانش آموزان و مربیان می شود.

کلاس های درس باید پویایی داشته باشند و این پویایی هم در طراحی داخلی و هم در مبلمان کلاس ها باید وجود داشته باشد. مبلمان منعطف این امکان را برای دانش آموزان فراهم می کنند که تعاملات بیشتری با هم و با مربیان خود داشته باشند و بهتر و قوی تر کارهای گروهی و فردی خود را انجام دهند. برای مثال صندلی های دانش آموزان بهتر است به گونه ای باشند که علاوه بر اینکه رنگ و طرح جذاب، پویا و شادی داشته باشد از نظر ابعاد و وزن به گونه ای باشند که دانش آموزان به راحتی بتوانند آن ها را حرکت داده و جابجا کنند.

۳. فناوری در کلاس های آموزش

در کلاس های سنتی اغلب دسترسی به فناوری بسیار ضعیف بوده و حتی اکثر کلاس ها فاقد هرگونه فناوری می باشد. در طراحی کلاس های آموزشی مدرن باید فضاهایی را برای تجهیزات صوتی و تصویری در نظر بگیریم.

طراحی داخلی کلاس
وجود تکنولوژی و فناوری در کلاس های آموزشی و روند آموزش

۴. حداکثر استفاده از فضای کلاس ها

نوآوری در ایجاد فضای ذخیره سازی نکته بسیار مهمی می باشد که معمولا به این موضوع خیلی توجهی نمی شود. داشتن فضای ذخیره در کلاس ها برای نگهداری از لباس ها، لوازم شخصی و لوازم مشترک بسیار اهمیت دارد.

فضاهای ذخیره باید به گونه ای طراحی شوند که علاوه بر اینکه از حداکثر فضا استفاده شود، به زیبایی بصری فضا هم آسیبی وارد نشود.

طراحی داخلی کلاس
وجود فضای ذخیره سازی کافی و مناسب در کلاس های آموزشی

۵. تزئینات

انتخاب و استفاده از تزئینات در کلاس ها، فضای بصری کلاس ها را زیبا کرده و حس خوبی در فضا ایجاد می کند و علاوه بر اینکه این تزئینات می توانند به گونه ای باشند که کاربرد هم داشته باشند. برای مثال دیوار های یک کلاس بهترین فضا برای داشتن تزئینات می باشد و این تزئینات می توانند جنبه آموزشی و یا تشویقی داشته باشند.

طراحی داخلی کلاسطراحی داخلی کلاسطراحی داخلی کلاسطراحی داخلی کلاس
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد