معرفی ۱۴ سبک طراحی دکوراسیون داخلی که بسیار محبوب می باشند! (قسمت اول)

1800 روز پیش
49,296 نمایش
معرفی ۱۴ سبک طراحی دکوراسیون داخلی که بسیار محبوب می باشند! (قسمت اول)

معرفی ۱۴ سبک محبوب طراحی دکوراسیون داخلی که بسیار محبوب می باشند! (قسمت اول)

مدرن، پست مدرن، صنعتی و…. لیست بلندی از سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد. در طراحی داخلی، چالش بسیاری از افراد، فقدان درک و یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک طراحی دکوراسیون داخلی مورد علاقه آنهاست. با وجود تنوع زیادی که در سبک های طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد، ممکن است انتخاب سبکی که به سلیقه و روحیات شما نزدیک تر باشد کمی سخت و دلهره آور به نظر برسد. برای رسیدن به سبک ایده آل خودتان حتی می توانید از چندین سبک مختلف و ترکیب این سبک ها با هم استفاده کنید.

نقطه ی شروع برای انجام یک پروژه طراحی داخلی شناخت سبک های مختلف طراحی و تفاوتشان می باشد. در ادامه ۱۴ سبک طراحی دکوراسیون داخلی که بیشتر از سبک های دیگر محبوبیت دارند را معرفی و بررسی می کنیم.

۱. مدرن

مدرن یک اصطلاح طراحی گسترده است که به طور معمول به یک خانه با خطوط صاف و واضح، یک پالت رنگی ساده و با مصالحی مانند فلز، شیشه و فولاد گفته می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن در هر عنصر، از جمله مبلمان، در نهایت سادگی انجام می شود . یک کلمه که به طور معمول برای توصیف سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد، شفافیت است. سبک مدرن از پیچیدگی ها و تزئینات زیاد کاملا دور است.

خطوط صاف و مستقیم در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

۲. معاصر

سبک های مدرن و معاصر اغلب به اشتباه به جای هم به کار می روند. اما حقیقت این است که سبک مدرن و معاصر کاملا با هم متفاوت است و در ادامه ویژگی های طراحی معاصر را بیان می کنیم.
تفاوت اصلی سبک طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و معاصر در این است که سبک طراحی مدرن با یک سری از قواعد و اصول مشخص و سخت گیرانه ای در قرن بیستم ظهور کرد. از سوی دیگر سبک طراحی معاصر انعطاف بیشتری دارد و می تواند احساس و منظور را با سخت گیری و پایبندی کمتر  به یک سری اصول خاص به مخاطب منتقل کند. برای مثال در طراحی مدرن تمام خطوط صاف و مستقیم می باشند در صورتیکه در سبک معاصر خطوط می توانند خم شوند.

استفاده از خطوط کرو و خمیده در طراحی دکوراسیون داخلی معاصر

۳. مینیمال

سبک مینیمالیست از سبک های محبوب طراحی دکوراسیون داخلی در کشور استرالیا می باشد. این سبک شبیه به سبک مدرن بوده و مفهوم و قواعد کلی آن مانند سبک مدرن اما ساده تر می باشد. در سبک مینیمالیستی پالت رنگی بسیار ساده و محدود بوده و مبلمان و لوازم تزئینی تا حد ممکن ساده انتخاب می شوند.

در واقع طراحی دکوراسیون داخلی مینیمال به مفهوم حفظ و حتی افزایش عملکرد در کمال سادگی می باشد.

به حداقل رساندن تزئینات و جزئیات

۴. صنعتی

در سبک صنعتی همانطور که از اسمش مشخص است از انبار یا یک فضای صنعتی و شهری در طراحی ها الهام گرفته می شود.

در بسیاری از المان های این فضا احساس می شود که که فضا خام می باشد و به طور غیر معمول از مصالح استفاده شده است، برای مثال از مصالحی مانند آجر، چوب و سیمان به تنهایی و بدون هیج پوششی استفاده می شود.

سقف های بلند، چوب های قدیمی، چراغ های آویخته فلزی و لوازم جانبی فلزی با مبلمان کوتاه از ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی صنعتی می باشد. پالت رنگی این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی معمولا تیره می باشد.

استفاده از پالت رنگی تیره برای طراحی دکوراسیون داخلی صنعتی

MID CENTURY MODER .۵

میان سده مدرن به سبکی از طراحی داخلی در اواسط دهه ۱۹۰۰ گفته می شود. در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی برخی از عناصر مینیمالیستی مشاهده می شود. عملکرد موضوع اصلی این سبک از طراحی می باشد. در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی روی استفاده کمتر اشکال پیچیده و استفاده بیشتر از اشکالی که در طبیعت وجود دارد تاکید می شود. برای مثال در انتخاب مبلمان از مبلمان هایی که تخم مرغی شکل هستند استفاده می شود.

استفاده از اشکال موجود در طبیعت

۶. اسکاندیناوی

در طراحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی به خانه هایی شبیه به خانه های موجود در شمال اروپا پرداخته می شود. مبلمان های طراحی اسکاندیناوی با تمام سادگی که در طرح و رنگ دارند، مانند اثر هنری هستند.

از دیگر ویژگی های این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از پالت های رنگی و ترکیب مصالح طبیعی مانند چوب با آلومینیوم و فولاد می باشد.

نورپردازی های وسیع، تزئینات کمتر و مبلمان کاربردی از دیگه مشخصه های طراحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی است.

ترکیب چوب، فلز و آلومینیوم

۷. سنتی

سبک طراحی دکوراسیون داخلی سنتی شامل جزئیات کلاسیک، مبلمان مجلل و تزئینات زیاد است.

در خانه های قدیمی اروپایی اغلب از چوب های تیره برای پوشش نهایی، پالت های رنگی با تنوع رنگ بالا و انواع بافت ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شده است.

مبلمان در این سبک دارای جزئیات زیاد، پارچه های مخمل و ابریشمی و دارای گلدوزی می باشند.

استفاده از مصالح گرم و پالت رنگی با تنوع رنگی زیاد

054605400541054205430544
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد